Úvodní stránka > Různé > Ať žijí byrokraté

Ať žijí byrokraté

24. července 2011 Napsat komentář Go to comments
Byrokracie

přebráno z Flickru, autor Harald Groven

Není to sice již aktualita, ale přesto je to akutální.

Poměrně nedávno jsem sledoval zpravodajství v televizi a tam mě zaujala zpráva. Použil jsem tedy vyhledávání Google a nalezl i její obdobu na internetu. Naleznete jí na tomto odkazu.

Pro ty, kteří nechtějí číst odkazy jde o to, že na česko-polském pomezí v případě požáru bývají i pro naše severní sousedy nejbližší hasiči ti naši a tak jedou hasit. Dalo by se říci, že dělají to, co je logické.

Ve článku se pak ovšem dočtete, že jejich jednání je vlastně proti předpisům, protože mezi příslušným polským vojvodstvím a na naší straně příslušným krajem (královéhradecký) neexistuje dohoda o takové pomoci.

Co je ale nejvíce udivující je to, že se údajně o uvedené smlouvě mezistátně jedná již 7 let.  Pro udivené ještě jednou a písmem: SEDM LET.

Otázka tedy nezní jak moc některé úředníky a úřady potřebujeme, ale ZDA je potřebujeme. Jak je vidět, když o něco skutečně jde, lidé se dokáží dohodnout bez ohledu na byrokraty.

Nepochybuji, že dohoda o které se v citovaném článku píše, je nutná, jde přeci o mezinárodní záležitost. Neobhajuji ani anarchii, vím, že některé základní funkce by stát zajišťovat měl, pokud možno ovšem bez přílišného omezování práv a svobod jednotlivce.

Výše uvedené ovšem jasně ukazuje, že přebujelý stát nedokáže efektivně zajistit ani ty věci, které by zajišťovat měl. A co si o tom myslíte třeba právě vy?

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: