Úvodní stránka > Ze zahraničí > Lední medvěd a salám. Jak se to rýmuje?

Lední medvěd a salám. Jak se to rýmuje?

30. července 2011 Napsat komentář Go to comments

Na první pohled se vám asi spojení lední medvěd a salám nijak nerýmuje. Komu by se taky rýmoval. Jenže k sobě nepatří jen na první pohled.

Lední medvědi, respektive mrtví, utopení lední medvědi byli u počátku grandiózní lži o globálním oteplování. Jak jsme se ovšem mohli, v celkem nenápadné a nijak moc komentované zprávě, například zde, dočíst, bylo zahájeno prošetřování činnosti amerického biologa Charlese Monnetta, otce tohoto novodobého náboženství. Dle inspektorů americké vládní ekologické agentury je předmětem interního vyšetřování „prověřování vědecké bezúhonnosti“ a podezření z „vědeckého pochybení, chybných údajů a špatných výpočtů„.

Hodně zajímavé, nemyslíte?

V minulosti již několikrát vyšlo najevo, že tzv. „vědecké studie“ o globální změně klimatu vznikaly na základě falšovaných měření, padělaných výpočtů a někdy i vyloženě na základě domněnky či víry, „že to tak je“ a současné vyšetřování tedy nemůže rozumného člověka zase tak moc překvapit.

Bohužel velká většina lidí se nechává balamutit a neuvažuje moc samostatně. Zaručené informace z TV o kterých si lidé myslí, že není možné, aby nebyly pravdivé jim vždy řeknou jak správně myslet (vezměme třeba tzv. dálničního piráta Lacinu, kdy byl ortel vyřčen dopředu davem, řekněme přímo lůzou, která byla nakrmena výmysly o manažerovi v silné luxusní limuzíně a byl tak hezky nastartován závistnický pud davu. Přitom onen manažer byl ve skutečnosti jen obchodník, manažer je dnes ostatně skoro každý, a ona silná luxusní limuzína obyčejná Škoda Superb, starší model).

No a už jsme u salámů, respektive u salámové metody (viz Wikipedia).

Když jsem kdysi, ještě na starém blogu Od věci, psal v lednu 2008 o Klausově knize uvedl jsem, že

Ono skutečně nejde o oteplování ale o náboženství. Co tak říci v době čarodějnických procesů, nejlépe ve Velkých Losinách, že inkvizitor lže a jen si mastí kapsu. Hranice by se našla i pro Vás. A více než kdy jindy se nabízí paralela. Inkvizitoři environmentální církve jsou tu. Není jistě náhodou, že britský ministr vnitra se vyjádřil v tom smyslu, že tak jako nesmí v mediích vystupovat teroristé, neměli by mít toto právo ani skeptici vůči globálnímu oteplování. To není vtip! To bylo řečeno. Jaká to paralela, že?

Někomu se lež o oteplování hodila. Ne jen solárním elektrikářům při tahání peněz z kapes druhých, ne jen duševně nemocným „zákonodárcům“ z Bruselu, ale všem, kteří chtěli díky této lži utahovat šrouby, či ukrajovat další kolečka ze salámu občanských svobod.

Není náhodou, že Václav Klaus v zápiscích ze své australské cesty uvádí, že ekologických teroristů se obává více než Al Kaidy. Od muslimského teroristy můžete očekávat, že vás zamorduje s jasným cílem a bez nějakého obhajování. Zjednodušeně řečeno jste pro něj nevěřící pes. Ale ekoterorista, nějaký poblouzněný pomatenec z nějakého hnutí pomůže mocichtivým okleštit vaše občanská práva, vaší svobodu a ještě vám bude tvrdit, že vše to dělá pro vás dělá a že je to pro vaše dobro a dobro vašich dětí atd atd. (pokud to tedy nebude nějaký vypočítavý zákulisní Al Gore využívající onoho pomatence).

Kruh se tak uzavírá. Jeden vědec, který by možná neměl ani učit přírodopis ve vesnické malotřídce uvidí utopeného medvěda a postupem času se vaše práva smrsknou na pouhou špičku salámu. A sami víte, že ta špička je pro někoho nejchutnější…

Reklamy
 1. Je to tak
  30. července 2011 (0.18)

  Bohužel máte pravdu. Je to smutná pravda. Hlavně o tom salámu

 2. Radka
  02. srpna 2011 (19.16)

  Petře jsem hodně moc ráda, že jsi zpátky…..hezky se to všechno čte,když alespoň vím že žiješ……Ginuška…

 1. 23. března 2012 (14.02)
 2. 12. května 2012 (21.54)
 3. 13. července 2012 (2.43)
 4. 19. ledna 2013 (16.17)
 5. 17. dubna 2013 (1.39)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: