Úvodní stránka > Různé > Aktivujte sílu slova „My“

Aktivujte sílu slova „My“

V poslední době dostávám emaily. Ostatně to není nic divného. Jen to jsou emaily i od lidí, které vůbec neznám a dokonce i na některé mé alternativní adresy, které používám a nebo jsem používal k různým registracím a podobně jako adresy čistě servisní.

Jejich autoři jsou ale moc hodní lidé. Normálně mi totiž chodí emaily jako každému jinému člověku. Osobní i pracovní. Pak i automatické emaily, například z tohoto blogu a další podobné.

Autoři těchto emailů jsou ale, jak píšu, hodní. Chtějí mi dát možnost být finančně nezávislý, mít doživotní příjem a vlastně nic za to nechtějí.

No není to super? Dostanu prachy za to co normálně dělám! To mám ale kámoše, co? Závidíte?

Tak nezáviďte, určitě je máte také. Nabízejí účast v projektu Wazzub.

Tak ať, řekl jsem si.

Když mi ale přicházely další tyto super nabídky, napadlo mě podívat na to, co to tedy ten wazzub je.

Protože mi přišly i odkazy na videa, tak jsem je shlédl. Nedá mi, abych se se ctěným čtenářstvem o jedno nepodělil. Je ovšem pravdou, že se na mě přišli podívat z vedlejší místnosti, jestli jsem se nezbláznil. Kapičku jsem se u nich místy dusil smíchy a ne jen tehdy, když komentátor tvrdí, že Seznam.cz je internetový prohlížeč.

Když jsem si ho pustil, myslel jsem nejdříve, podle hlasu komentátora, že budeme vařit nějakou dobrotu s Babicou (ti co mě znají vědí, že jeho dobroty bych možná nabídl okupační armádě, ale jinak těžko komu).

Dobrá, asi to bude hodně zajímavé a já budu ten hloupý, který nic nevydělá. A zkusil jsem se podívat trochu pod pokličku. Jestli jsem opravdu ten hloupý skutečně já.

Tuhled prima šanci si jistě nenechá skoro nikdo na světě ujít. Nebo snad ano? Jak moc se například heslo wazzub vyhledává na internetu?

Vlastní hledáni po kliknutí na obrázek (otevře se v novém okně)

A jejda, on je o to největší zájem jenom někde. No ti opravdu bohatí to asi nepotřebují. Ale ti druzí věří tomu, že firma, která vznikla před několika měsíci již na projektu pracuje 5 let a investovala velké peníze jen na základu, že jim to někdo řekl.

Pak jsem při hledání informací nalezl velice zajímavý článek od autora, který má jako jednoho ze svých koníčků hledání podvodných internetových nabídek s názvem „Research company online scam, How to do it yourself DIY: wazzub.com and wazzub.info, who is GIT Global Investments Inc.?“ (volně můžeme přeložit jako „Jak sami prověřit podvodné online firmy: wazzub.com a wazzub.info, kdo je GIT Global Investments Inc.?“).

A hodně mě zaujal. Jde na to opravdu, jak se říká z gruntu.

Požádal jsem autora zda by bylo možné článek přeložit a publikovat, ale bohužel komunikace prostřednictvím periodika, kde bylo zveřejněno je velice obtížná a toto nedává možnost přímého kontaktu na autora, byť třeba pomocí formuláře bez zveřejnění emailu.

Proto jsem přistoupil k tomu, že budu uvádět jím získaná fakta a sám si ověřím to, co článek uvádí.

Autor předesílá, že údaje v článku jsou aktuální k době jeho přípravy, tedy k polovině ledna tohoto roku a že se mohou měnit.Ostatně v článku jsou některé změny v závislosti na čase doplněny.

To, čeho se chce autor dotknout a na co jsem se podle jeho rad zaměřil i já jsou veřejně dostupné údaje, které se týkají stránek wazzub.com, wazzub.info a wazzubcharity.org.

Konkrétně jde o prozkoumání (nejen):

 • WHOIS data domény
 • údaje o registraci podnikání
 • zveřejněné adresy, s přihlédnutím k americkým předpisům a zvyklostem i to, zda jde o skutečná obchodní místa
 • jména spojená s nabídkou
 • související webové stránky a jejich obsah (zdrojový kód, ilustrace, atd.)
 • výsledky vyhledávání Google
 • organizátoři této „příležitosti“ a jejich předchozí kariéry

Tak tedy nejprve whois.

Řídil jsem se radami ve zmíněném článku a došel jsem ke stejným výsledkům jako jeho autor. Možná trochu jinou cestou a s více hledáními, protože jsem si chtěl fakta trochu více ověřit.

Pro zjištění údajů whois používám ve svém prohlížeči Firefox utilitu Flagfox, která mi v adresním řádku ukazuje vlaječku státu, kde je umístěn server a pravým kliknutím myši (oblíbený termín – pravým myšítkem) jde otevřít menu, kde zvolím položku whois. A je pravda, že běžné whois o stránkách wazzubu mnoho neřekne.

Ještě že tu máme možnost podrobnějšího hledání. Buď přímo u registrátora domény u godaddy.com a nebo na who.is, kde je i další zajímavost a to náhled do historie držitele domény. Tak sem s ní.

wazzub.com

Přímý odkaz na whois registrátora je tento (veškeré odkazy se otevírají v novém okně). Historii pak nalezneme zde.

wazzub.info

I s historií nalezneme záznamy zde.

wazzubcharity.org

 I s historií nalezneme whois zde

V archívu je zajímavé, že první registraci domény (kromě charity…) provedla společnost Internet Global Value a držela jí do konce listopadu loňského roku. Není na tom sice napohled nic divného, domény často zakoupí někdo kdo je pak prodá nebo přenechá dál, ale podíváme se na to.

V článku je doporučeno podívat se na adresy, které jsou u držitelů domén uváděny. Sám jsem zvědav, co zjistíme (tedy já to již vím, ale při psaní a hlavně při čtení jsem opravdu zvědavý byl.).

Adresa uváděná u držitelů domény firmy GIT Global Investments Inc. ještě v průběhu ledna tohoto roku (nyní je již změněna!) je 391 NW 179 Ave, Beaverton, OR 97006, USA. Podíváme se tedy, opět dle rady, na google mapy a nastavíme si satelitní zobrazování. A nacházíme obytný dům na koni slepé ulice v běžné obytné čtvrti. Odkaz zde.

Daleko zajímavjejší je ale zadat adresu do vyhledávacího pole google. Najdeme mimo jiné odkaz na scam.com (!), ale i zajímavý PDF dokument, vydaný státem Oregon, který vyzývá pana Halvorsona, který na uvedené adrese bydlí, aby ukončil registraci firem s názvem bankovnictví, investice a podobně, a zdržel se takového jednání i v budoucnu, protože je jeho činnost ve státě Oregon nelegální.

Zajímavá vsuvka – na webu tzv. českého wazzub týmu (odkaz: wazzubczechteam.webnode.cz  stejně jako další odkazy na wazzub není odkaz „klikací“, nějak se mi nechce budovat wazzubu zpětné odkazy) se právě jménem Halvorson autoři hrdě ohánějí. To potřebuje trochu upřesnit. Není nic neobvyklého při registraci firmy v USA (ale i jinde ve světě; vím to dobře, sám jsem se jeden čas poměrně úspěšně živil zajišťováním a zakládáním firem v zahraničí) použít registračního agenta. Co již obvyklé není je to, že by registrační agent registroval firmy na svojí domácí adresu, což z výše uvedeného logicky plyne. No ale třeba jsou Halvorsonovi trochu jiní…

Zdá se tedy, že byla porušena výzva státu Oregon ohledně neregistrování firem, které mají v názvu m.j. slovo Investice, ale to již je problém firmy GIT Global Investments Inc. a státu Oregon. Každopádně to o registračním agentovi cosi vypovídá.

Zajímavé je i to, že město Beaverton je také známé jako Aloha. Zkuste si zadat do vyhledávače google adresu stejně jako výše jen prohoďte název města a uvidíte – překvapivě totéž, včetně onoho státního upozornění.

Také zajímavé je to, že na adrese s použitím města Aloha naleznete i to, že zde sídlí firma, která provozuje stránku Yellowpagesusa.com (webová adresa je totožná s názvem). Na první pohled Zlaté stránky, jenže problém je v tom, že v USA na zlaté stránky má licenci společnost AtlanticBell, respektive Verizon (původní vlastník i našich Zlatých Stránek) prostřednictvím společnosti Supermedia LLC. Při hledání na internetu pak naleznete, že výše uvedená firma Yellowpagesusa.com je obyčejný katalogový podvod (například zde).

O adresách toho bylo dost. Jsou určitě zajímavé. A co se dá zjistit o vlastnících domén?

Původní vlastník – Internet Global Value nemusí mít se současným přirozeně nic jiného. Na svém webu uvádí nic neříkající informace (viz internetglobalvalue.com) které jsou zajímavé tím, že tvrdí, že je dceřinou společností firmy United American Capital Corporation (UAC) založené roku 2004 v Oregonu. (web: unitedamericancapital.co ). Již příliš nás nepřekvapí, že jejich domény jsou obě registrované na stejné adrese v Kalifornii a ani to, že firma, která působí od roku 2004 zřídila svůj web teprve na konci roku 2011.

Jako třešnička na dortu je to, že obě domény patří Internet Global Value. (viz odkaz), pro změnu s uvedením adresy v San Francisku, která je navíc jen obyčejná poštovní služba za necelých 5 dolarů měsíčně. (viz odkaz). To mi pak už vůbec nepřipadí divné to, že telefonní číslo, které je uváděno ve vztahu k adrese v San Francisku není vůbec do San Franciska, ale kamsi do státu Delaware.

Telefonní předvolby jednotlivých států USA a nejen jich můžete jednoduše nalézt například na webu Doprava v praxi na tomto odkazu.

Zatím tedy víme, že původní vlastník domén wazzub je prakticky neznámá a neprůhledná společnost a že jejich registrační agent podle všeho porušuje zákony státu Oregon a je totožný a nebo velice blízký registrátorovi firmy, která by dle všeho měla být provozovatelem wazzubu.

To zatím o Wazzubu celkem nic nevypovídá (jen naznačuje). Co tedy můžeme zjistit o současném majiteli a na webu deklarovaném provozovateli wazzubu?

GIT Global Investments Inc.

Většina odkazů při zadání názvu firmy do vyhledávače Google vede buď na kladné a nebo záporné informace o Wazzubu. Ty kladné jsou v 99% stejné fráze papouškované stále dokola. Jsou přednášeny formou otázek a odpovědí. Některé jsou celkem zajímavé.

Přeberu je z české stránky wazzub, včetně chyb ve strojovém překladu:

1. Je WAZZUB skutečnou společností, nebo falešnou?

Naše společnost je skutečnou společností registrovanou podle zákonů Oregon, USA, která má provoz v Las Vegas, Nevada, USA. Jsme v počáteční fázi startu společnosti, která je teprve před spuštěním své hlavní stránky www,wazzub.com. To znamená, že jsme stále ve vývoji a mnoho věcí se změní v pro-launch (v období do 8.4.2012).

2. Je vaše “ústředí” skutečnou kanceláří, nebo jen virtuální?

Naše kancelář v Las Vegas je skutečnou kanceláří. Právě teď (16.1.2012, 14:25) je k dispozici 5 členů WAZZUB týmu.Využíváme služby společnosti Regus, což znamená, že máme vlastní výkonné kanceláře, ale sdílíme oblasti recepční, konferenční místnosti, kuchyně a další služby s jinými společnostmi.

O tom kde a kým je společnost registrována víme. A co druhá odpověď? Ta je hodně zajímavá. Je to totiž evidentní lež! Zadejte si adresu kterou znáte z whois domény do vyhledávání google a naleznete opravdu kancelářskou budovu. (odkaz zde).

Zajímavé je ale to, že v přehledu firem, které v budově mají kanceláře, GIT Global Investments Inc. nenaleznete. Ona totiž zřejmě nebude tak docela pravda, ono tvrzení ve druhém bodu. Nejde totiž o žádnou skutečnou kancelář. Ty totiž společnost Regus nenabízí. Společnost Regus nabízí pronájem viruálních kanceláří. Na tomto odkazu můžete vidět přímo nabídku společnosti Regus právě pro zobrazenou budovu. Je nabízena virtuální kancelář (na rok a nebo kvartálně) a dále pronájem konferenční místnosti (na den a nebo půl dne).

Na Moravě by asi konstatovali – kamenná kancelář jak sviňa…

Jak se tedy dopídit, kdo za wazzubem stojí? Co třeba telefon? Výše uvádím podivnost telefonu Internet Global Value. A jak je na tom telefon uváděný u GIT Global Investments Inc. Předvolba je Las Vegas, to je ok. Okruh v LV ale tak docela nepasuje na prezentovanou kancelářskou budovu. Pokud ho zkusíme nalézt googlem tak najdeme velmi málo, protože to co byste měli nalézt je kryté refernčním odkazem, ale číslo je zvýrazněno, tak to zkusme.

Klik a jsme na webu.

Pokud smažeme konec adresního řádku přejdeme přímo na klasický prodejní web typu, který soukromě nazývám „tahač prachů“ a vidíme telefon tzv. sponzora. Ok, přivedl nás sem referenční odkaz, zkusme tedy zjistit, kdo je majitelem referenčního odkazu. Podle všeho jde o skrytou doménu a tak se tedy podíváme, zda tomu tak je a jestli zjistíme, kdo by mohl být jejím majitelem.

Použijeme opět službu who.is a budeme hledat 2bucks2wealth.com a nalezneme toto. Zajímavá je historie, kdy krátce před zveřejněním tohoto článku byly odstraněny ze zápisu soukromé údaje včetně telefonu. Ale v historii zůstala.

Výsledek je na obrázku. Koukněte se na telefon. A ještě ve vymazané části máme odkaz na kompletní výpis, skoukneme ho také.

Údaje jsou potvrzeny.

Otázkou tedy je, kdo je Michael Anthony a jakou zastává funkci v GIT Global Investments Inc., když je všude uváděno jeho telefonní číslo jako primární?

Pokud se ještě vrátíme ke stránce wazzub.info, kde je „počítadlo“ přibývajících členů. Není skutečné. Jde o chytře napsaný script. Přesvědčit se můžete jednoduše. Po načtení stránky se odpojte internetu a stránku nechte otevřenou. I bez připojení k internetu členové přibývají. Divíte se ještě něčemu?

Pro pochybovače pak byla nedávno zřízena stránka Wazzubcharity.org. Jde o stránku legálně zřízené charitativní organizace, byť trochu nešťastně. Na svých stránkách prezentuje snímek který dokazuje legální registraci (je stejně jednoduchá jako registrace firmy), ale nezveřejňuje odkaz na plný výpis. (odkaz na něj přikládám později, úmyslně, vydržte).

Proč píšu, že charita vznikla nešťastně? Byla založena 28.2.2012, ale již na konci ledna byla jejím jménem vyvíjena činnost.

Trochu divné, vypadá to, jako by charita byla založena proto, aby byl zlegalizován prodej poměrně jednoduché písničky Wazzub Song. Tahle píseň se objevila na YouTube již 31. ledna, na iTunes a Amazonu již 24. ledna 2012.

(odkazy – YouTube: youtube.com/watch?v=RkIxfN0O7WE,  iTunes: itunes.apple.com/us/album/the-power-we-feat.-the-damsel/id497697391, Amazon: amazon.com/dp/B0073Q2ATS/ref=cm_sw_su_dp).

Zpěvačku budete hledat těžko, tak vám pomohu odkazem, je zde.

A teď to bude zajímavé.

Na YouTube se uvádí: 50% of all download-profits will be donated to our charity foundation.

Na webu zpěvačky se uvádí: The Wazzub Family will donate 50% of all proceeds to charity funds, including teen after-school programs.

A na logu Wazzubu u písničky se píše: 50% donated to Wazzub charity funds

 To je strašně nejasné. Bylo by na celý článek vyvětlovat rozdíly, ale dle US práva je rozdíl mezi „charity foundation“ a „charity funds“ a rozdíl mezi příjmem a ziskem je také docela jasný (např. při prodeji přes iTunes si obchod bere 30% provizi a ve výčtu nákladů by se dalo úspěšně pokračovat).

Kolik a kam tedy jde? Je to podivné a neprůhledné. Alespoň z mého pohledu.

Ale vraťme se ještě k tomu, proč jsem rovnou nepřidal přímý odkaz na dokumenty k „charitě“. Již v průběhu ledna a února, kdy vznikal článek, který byl inspirací tomuto, se jeho autor domníval, že přes výše uvedené důkazy rozklíčoval, kdo by mohl za wazzubem stát.

Kromě výše uvedených nejasností, které se vyskytly se podíval ještě na jednu databázi. Zkusil zjistit, zda majitel wazzubu nemá na serveru svůj „fond webů“.

Na tomto odkazu se můžeme podívat, jaké weby jsou na totožné IP adrese jako wazzub.com (prezentované jako hlavní doména). Pod grafem naleznete dvě, již neexistující, stránky. Ale jedna z nich, pokud jí necháte hledat googlem, odkáže na jeden velice známý scam. Podívejte se sami a zkuste si tipnout.


Našli jste to co je na obrázku? Ano, je to známý scam na adrese mytesterjobs.com který na dobře skryté (mytesterjobs.com/faq6.htm) stránce slibuje slevy na výše uvedené neexistující stránce maximumprofitnow.com.

Zajímavá je i další stránka, která není také běžně dostupná: mytesterjobs.com/newsletter.htm Dobře se podívejte na obrázek a nebo na uvedený odkaz na to, kdo je ředitelem tohoto „propáleného“ scamu.

Je jméno Michael Anthony DeBias něčemu podobné? Je. Výše zmíněnému Michaelu Antohny.

Autor zmiňovaného článku se v lednu a únoru domníval, že tato osoba by mohla stát za wazzubem.

No a nyní je tu slíbený odkaz na zápis o registraci charity v plném znění. Je zde.

V poli Search by zvolte položku NV Business ID a zadejte číslo NV20121131110 . Po načtení výpisu klikněte na jméno firmy a podívejte se dole na jméno presidenta. A nezapomeňte se zaregistrovat do té nové a perfektní rodiny, která vám přinese spoustu peněz za to co jste doposud dělali zadarmo.

Co říci závěrem? Možná se opravdu hodně pletu a wazzub není projektem, který vytvořily podivné firmy s absolutně nepřehlednou strukturou, které tvrdí, že během několika měsíců převálcují firmy, které svou pozici budovaly více než 10 let. Možná se mýlím, že jde o akci notorického scammera a jeho přátel, kteří jen sbírají data, emaily a další osobní údaje, které jsou super artikl k dalšímu prodeji.Možná již tento rok budu potkávat finančně zabezpečené lidi, kteří budou šťastní.

A pak rád uznám svůj omyl. Ale myslím, že se nikomu nebudu muset omlouvat.

Mají v heslu něco o síle. A tohle je podle mě fakt síla…

Použité obrázky jsou screenshoty veřejně dostupných webových stránek. Úvodní obrázek byl získán z obrazové banky iStockphoto a doplněn o text svépomocí. Článek, který byl inspirací tomuto příspěvku je možné v původním znění nalézt na tomto odkazu.Reklamy
 1. 17. března 2012 (15.46)

  Super kvalitní a přínosný článek pro ostatní, co této blbosti jménem wazzub věřili. Já už o tom psal o mnoho skromnější článek na svém blogu http://kecykveci.cz, že je to další pohádka o rychlém bohatství. Popravdě, zase až tak do hloubky jsem nešel při rozboru wazzubu, jako autor tohoto článku. Článek Twittuji ;-).

  • 17. března 2012 (16.03)

   Díky za pochvalu, potěší (i když od chlapa ;-))

   Je možné, že se i pletu a budu po vyplacení členů wazzubu tiše sedět v koutku a hryzat nehty. Ale když se podívám na fakta tak asi ne.
   Nejgeniálnější na tom celém je ale to, že aniž by někoho zjevně napálili a způsobili mu škodu, tak mohou skutečně vydělat. Jak to ale udělat nyní popisovat nebudu, nechci dávat návod.

   • 18. března 2012 (18.41)

    Není zač, já myslím, že si jí právem zasloužíš.

    Já si myslím, že se rozhodně nepleteš, žádné vyplácení a blahobyt uživatele wazzubu nečeká. Vždyť je to až moc okatý, že to nemůže fungovat :-d.

 2. Jana
  18. března 2012 (18.13)

  Jsou lidi fakt tak blbí? Asi jo. 😦

  • 18. března 2012 (18.42)

   Jsou a hodně. Kdyby nebyli lidi blbý, tak nikdy nebude fungovat ekonomika a vše s tím spojené, jelikož lidská blbost je nejlepší buzíness ;-).

 3. Michael
  21. března 2012 (15.23)

  A co již fungující společenská síť Wazzub ?? To není nic ??? Také pouze výkřik do tmy ??? Nemyslím si …

  • 21. března 2012 (16.00)

   Určitě to není výkřik do tmy, ale dobrý marketingový tah. Ale proč není spuštěno vše co je v balíku onoho scriptu (viz)? A nebo „na tom programátoři pracují“?

 4. Jozef Kristl
  06. dubna 2012 (1.35)

  Vas clanek je zajimavy, v podstate neni ani az tak moc zaujaty, ale nikde to nedokazuje, ze by slo o podvod. Ja kdybych mel takovou sit zajemcu a nejaky pocatecni team lidi + pocatecni kapital, tak bych tu socialni sit urcite otevrel. Ona skutecne muze vydelavat, na reklame, na hrach ktere bude provozovat: kasino, karty atd. A mozna v pozadi penize jsou, nebo s tou databazi ziskaji investory a budou obchodovat, nebo zmizi. Jenze pro obchod potrebuji lidi. I kdyz nemusi jim zase tak moc platit, v soucasnosti vychazi platba na cloveka 1 dolar, ale kdyby mela sit treba 50 000 000 clenu, coz je realne, tak by i zisky byly vetsi a z nich 50% [ jeste teda skutecne neni jasne, jak se to vypocita ] se deli na soucasne placene lidi. Firma lidi potrebuje a i kdyby v cele byl nejaky nastrceny clovek a v pozadi podvodnici, mohli by mit trosku filipa a zkusit dojet projekt do zaverecne faze. I kdyz filozofie podvodniku je, ze ted vrabec v hrsti, zametu stopy a jede se v novem ksefte. Maji tam psno o zisku a ze zisk bude rozdelen a vyplaceny jiz nekdy v kvetnu a sit se rozjede nekdy v lete. Ja teda nevim jaky zisk, zatim jsem nezaznamenal zadnou vydelecnou cinnost. Clenove nic neplati. Jen delaji velkou databazi, mozna i urcenou k prodeji. Kdo vi. … ?
  A ta stranka wazzub.info je zalozena v Nemecku a ne v Americe … ale zase to nic nedokazuje. Jozef

  • 09. dubna 2012 (19.09)

   Díky za komentář.
   Máte pravdu, že článek nikde nedokazuje, že by wazzub byl podvod. Ostatně to přímo ani netvrdím. Uvádím i to, že se možná pletu.
   Nicméně poukazuji na zásadní, řekněme pochybnosti či nejasnosti. To, že wazzub.info hostuje na serveru v Německu, jak píšete, opravdu nic nedokazuje a ani to ničemu nevadí. Jde jen o technickou záležitost. Spíš mě zajímají některá, přímo prokázaná, lživá tvrzení, personální propojení s člověkem, který již minimálně jeden podobný projekt tzv. scamnul a pod.
   Troufl bych si polemizovat s odhadem reálnosti 50 milionu členů. Facebook na svých současných více než 800 milionu členů dost tvrdě pracoval dvanáct let a zapojil do toho více než 3000 zaměstnanců. A na prvních 50 milionu pracoval 3 roky. Takže já osobně toto číslo považuji za hrubě nereálné. Pokud k tomu přidám evidentně nepravdivé údaje (opět prokazatelně) o počtu registrovaných členů na registrační stránce, tak je to pro mě další důkaz neserióznosti.
   Správně píšete, že nevíte, jaký zisk by se měl vyplatit v květnu. Na to ostatně poukazuji také. Napsat vzorec výpočtu by měl každý, kdo to myslí poctivě. I když tenhle slogan jsme už viděli i na bilboardech, že.

 1. 19. března 2012 (1.39)
 2. 12. dubna 2012 (12.31)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: