Úvodní stránka > Různé > Tým wazzubu tvrdě pracuje

Tým wazzubu tvrdě pracuje

Na téma wazzubu jsem již publikoval dva články. Jak se ale informace třídí a nové se objevují, tak to vypadá, že by se na toto téma mohl založit samostatný investigativní blog.

Tento krátký článek chce jen ukázat, jak se mohou některé domněnky nečekaně potvrdit a co mohou předznamenat do budoucna.

Možná budete i překvapeni… Když jsem v článku „O víře a naivitě“ uváděl, že sociální síť wazzubu je provozována na scriptu, který je dle některých názorů k mání za cca 300 dolarů, tak jsem se zřejmě docela trefil.

Z dobře informovaného zdroje (který, přestože jsem prozatím všechny zdroje uvedl, neuvedu) mi byla poskytnuta informace, že sociální síť wazzubu je provozována pomocí scriptu DZOIC Handshakes Neo Community (k dispozici zde), který je k dispozici za 249,- dolarů a odstranění označení scriptu jako doplatková funkce je pak k dispozici za 49,- dolarů. Tato informace byla zdroji potvrzena z prodejního oddělení DZOIC, které eviduje domény, pro které je poskytnuta služba odstranění označení scriptu a které tak mohou vydávat script za práci vlastních programátorů.

Vzpoměl jsem si na to, co uvádí český „wazzub tým“:

Horké novinky – Wazzub plánuje rozjetí aspoň části sociální sítě už teď!

Náš tým tvrdě pracuje…

…Existuje vysoká pravděpodobnost, že v úterý 14. února budeme moci otevřít dveře pro všechny naše členy. Budeme zde mít své vlastní blogy, vlastní chatovací místnosti, vlastní Messenger a vlastní poštovní systém. Budete mít možnost posílat zprávy do celé své WAZZUBrodiny (všech 5 generací), aniž by znali jejich jména, ale pokud se rozhodnou stát se přáteli , budou přidáni do tvého seznamu přátel…

…Je to jen jedna velmi malá část našeho projektu…

No, pokud porovnám nabídku sociální sítě wazzubu a základní nabídku výše uvedeného scriptu, tak programátoři mohou připravovat celou řadu fantastických vylepšení.

Proč by ne, když jsou ve scriptu již zabudovány a stačí je jen spustit kliknutím myši.

Podle všeho se tedy můžeme těšit na další „vylepšení“ a „rozšíření“ sociální sítě.

Autor ilustračního obrázku je Linda Burdová

Reklamy
 1. 22. března 2012 (10.21)

  Sociální síť softwarově dneska není vůbec problém. Ke stažení jich je víc než ta odkazovaná, koupit si to a naistalovat zvládne malý dítě. Problém vznikne, když ta sociální síť má být na něco jiného, než na komunikaci se spolužáky. Na sociální síť na které nejsou lidé málokdo vleze víckrát než jednou. Na síti WAZZUBu je lidí tolik, že v některých časech s tím má server evidentní problémy. Z těch vylepšení tam není ani základ, jedinou komunikací ve skupinách je individuální posílání zpráv jednotlivé osobě; chatovací místnosti, fóra apod. jsou nefunkční. Určitě ne proto, aby se ćlenové nemohli domlouvat, ale proto, že ta síť byla horkou jehlou udělaná po tom, co je vyrazili z Facebooku. Slouží k tomu, aby ukazovala že WAZZUB existuje a to by šlo těžko, kdyby každou chvíli přetížený server kleknul a nic by tam nebylo. Takže jestli opravdu tvrdě pracuje, tak určitě ne tam kde je to vidět ale snad na tom, co by mělo vyjít na světlo po ostrém spuštění.

  • 22. března 2012 (13.56)

   Na uvedený script je odkazováno proto, že si ho koupil wazzub. Jako ukázka toho, že je přinejmenším podivné, proč není spuštěn kompletně. Osobně se domnívám, že servery GoDaddy, na kterých je dle všeho spuštěn, zvládnou zcela bez problémů i vyšší zatížení. Tvrzení o „udělání sítě horkou jehlou“ je ovšem neudržitelné. Wazzubem koupené hotové komerční řešení se stabilně umísťuje mezi deseti nejlépe zpracovanými scripty v oboru scriptů sociálních sítí a rozhodně není vyrobeno na koleně, ale opravdovými profesionály. Instalaci pak skutečně, jak uvádíš, zvládne i malé dítě.

  • 09. dubna 2012 (18.22)

   Tj, jak chce Wazzub vydělávat na provozování svojí sociální sítě apod. Když už teď nezvládá pořádně zátěž jaká tam je? 😀

   • 09. dubna 2012 (19.24)

    O scriptu píšu v reakci výše a je to zajímavé. Ale třeba se fakt připravuje revoluční změna…

 2. 09. dubna 2012 (20.11)

  Což to neni jen o skriptu, ale i o serverech.

  • 09. dubna 2012 (22.12)

   Souhlas, ale ještě to bude asi o něčem. Jak jsem psal, script patří do té lepší vrstvy podobných produktů. Místo hostování scriptu, alespoň pokud je to tam, kde se domnívám, je dimenzováno tak, že si troufnu porovnání, „že by to utáhlo celý seznam.cz ve špičce a jelo by to pořád na začátku zeleného pole“ pokud by tedy byla taková kapacita objednána a zaplacena. A tam může být zakopán pes.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: