Úvodní stránka > Z domova > Časy jsou zlé, Kamile…

Časy jsou zlé, Kamile…

Věta určená Kamilovi je dost známá. Hlavně tedy mezi generací, která sledovala filmy s Belmondem, protože tu v té době moc „akční“ podívané nebylo. Tím nechci J. P. Belmonda nijak znevažovat. Ani náhodou. Ale užším výběrem té doby je něco z něčeho prostě známější než nyní.

Charakteristická pro film byla i věta, která v něm také zazněla: „Tlusťochu, zaplať.“

Včera v internetovém deníku iDnes (omlouvám se, čtu ho, ale bývají tam fakt „perly“) proběhl článek s názvem Jedete ve vraku, musíte hned na STK, začne od dubna nařizovat policie (více zde).

Informuje o dalším kroku, jak hodlá policie naplňovat tu část svého reklamního sloganu o ochraně.

Zjednodušeně, celé si to pomocí přiloženého odkazu můžete přečíst sami, – Od dubna může dopravní policie poslat automobil u kterého se jí tzv. nezdá technický stav na technickou prohlídku. Je-li STK vzdálena v předepsané vzdálenosti. Pokud bude mít policista pravdu a technický stav nebude takový, aby automobil mohl na silnici, zaplatí jí řidič, jinak stát. (Pochopitelně z našich daní, jak jinak.)

V článku se dozvíte i to, že:

Policista, který auto zastaví, ve většině případu pohledem zkontroluje jeho stav, muže ale i fyzicky vyzkoušet jeho ovládání nebo reagovat na zvuky, které vůz vydává. Pokud má pochybnosti a nejbližší STK je do osmi kilometrů, může tam řidiče poslat.

To je přece perfektní, že nás policie bude ještě více chránit. Já vím, že by někteří chtěli spíše vidět policii, jak pěšky prochází některé rizikové oblasti, vím, že starostové některých severočeských měst by jim klidně ve volném čase vařili kávu, jen kdyby byli v jimi spravovaných městech, ale proč nepoužít tolik populární „I kdyby to zachránilo jen jediný lidský život…“

Pokud nahlédnete do diskuze u zmíněného článku, zjistíte, že dost diskutujících s tímto postupem souhlasí. Zřejmě jde o majitele nových kvalitních vozů, protože staré automobily u nás asi nejezdí a nebo jejich majitelé nediskutují.

Já osobně mám ale dojem trochu odlišný. STK u nás existují, fungují a jsou pro provozovatele automobilů dokonce povinné. Ano, existují takové, kde získáte kontrolu téměř korespondenčně, ale to je snad také záležitost policie. Nebo jde jen ulehčení práce?

Podívejte se také na tuto mapu STK. Je dost dobře možné, že tuto mapu již studují i někteří policisté a jejich přátelé, provozovatele STK. A již plánují, kde se postavit na kontrolu a kam posílat auta na STK. Dost pochybuji, že provozovatel STK prohlásí, že se policista spletl. A nemusí jít ani o přátelskou službu.

Ví to přeci i Kamil, že jsou zlé časy…

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: