Úvodní stránka > Z domova > Utíráte si správně…

Utíráte si správně…

Nechci psát slovo prdel do nadpisu. Tak proto ty tři tečky.

Jistě jste si všimli návrhu zákona O environmentálně zodpovědném použití výrobků papírenského průmyslu při primární očistě následků humánní defekace s přihlédnutím k defekaci lidskou vůlí neovladatelné.

Že si z vás dělám… prdel? To víte, že dělám. A to přesto že Apríl byl včera.Stejně tak si ale z nás všech zřejmě hodlá vystřelit i vláda. Stačí se podívat například tento odkaz a zjistíte, že poslanci by rádi zákonem stanovili pravidla pro lyžaře a snowboardisty.

Vcelku chápu, že jsou odvětví lidské činnosti, které by měly být nějakou základní formou ošetřeny, měly by mít nějaká jednoduchá pravidla. Ale také se domnívám, že všeho moc škodí a státu a regulací především.

Věřím, že spousta lidí bude nadšeně hýkat, že regulace je dobrá. Osobně to však považuji opravdu za hýkání tupého stáda. Nadšené přikyvování tupých hlav, které přece do telefonu neříkají nic závadného, vždy dodržují dopravní předpisy a podepisují smlouvy, které nečetli a pak obviňují všechny kolem sebe.

V současné době na našich sjezdovkách platí předpisy, které vycházejí z pravidel Mezinárodní lyžařské federace. Našim zákonodárcům nepostačují, protože prý nejsou právně vymahatelné. Pokud je provozovatel sjezdovky zveřejní a někdo je nebude dodržovat, může být ze sjezdovky vykázán. To ovšem poslancům nestačí a chystají tak další zákon, který pod líbivým pláštíkem vyšší právní jistoty je jen další buzerací svéprávného občana a možná i záminka k dalšímu fízlování.

Schválně jsem se podíval na to, co například ve vztahu k chování lyžařů zveřejňuje Špindlerův Mlýn na svých stránkách a myslím, že je to nejen dostatečné info, ale i něco, co je snad každému i vlastní. Alespoň si to myslím a i ono zveřejněné mi připadá jako kdyby se nosily do Athén sovy (oni by je tam stejně asi prožrali ve smyslu počet výplat = počet měsíců v roce to celé na druhou)

Posuďte ostatně sami:

1. Ohled na ostatní lyžaře

Každý lyžař nebo snowboardista se musí neustále chovat tak, aby neohrožoval nebo nepoškozoval někoho jiného.

– Domnívám se, že opravdu minimum lyžařů zaplatí nemalý peníz za to, že si zajede do horského střediska s cílem srazit co nejvíce ostatních lyžařů o matkách s kočárky nemluvě.

2. Zvládnutí rychlosti a způsobu jízdy

Každý lyžař nebo snowboardista musí jezdit s přiměřeným odstupem a s ohledem na vzdálenost, na kterou vidí. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svému umění, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům jakož i hustotě provozu.

– Jinými slovy jen debil jede někam, neví kam, kde ho čeká, neví co. A pro jistotu tak, aby nedokázal zastavit.

3. Volba jízdní stopy

Lyžař nebo snowboardista přijíždějící zezadu musí svou jízdní stopu zvolit tak, aby neohrožoval lyžaře jedoucího před ním.

– Ano, sex zezadu na sjezdovce nedoporučují ani sexuální maniaci.

4. Předjíždění

Předjíždět se může ze shora nebo zespoda, zprava nebo zleva, ale vždy jen s odstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.

– Předjíždět můžete i shora, ale nevrážejte do nikoho vrtulí.

5. Vjíždění a rozjíždění

Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet, se musí rozhlédnout nahoru a dolů a přesvědčit se, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.

– Navím jak vás, ale mě již v útlém věku naučili, že když někam lezu, tak se podívám kam.

6. Zastavení

Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně zdržoval na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji.

– Na přeplněné sjezdovce nebývá nejlepší poleženíčko…

7. Stoupání a sestup

Lyžař nebo snowboardista, který stoupá nebo sestupuje pěšky, musí používat okraj sjezdové tratě.

– Centrem sjezdovky se fakt blbě leze nahoru.

8. Respektování značek

Každý lyžař nebo snowboardista musí respektovat značení a signalizaci.

– Když už tam je, tak je dobré jí dodržovat, zejména pokud předpokládáme, že tak činí ostatní.

9. Chování při úrazech

Při úrazech je každý lyžař nebo snowboardista povinen poskytnout první pomoc.

– No, já myslím, že je lepší, když jí poskytne jen v případě, že ví co dělá…

10.Povinnost prokázání se

Každý lyžař nebo snowboardista, ať svědek nebo účastník, ať odpovědný nebo ne, je povinen v případě úrazu prokázat své osobní údaje.

– Komu?

Pravidla převzata z webu spindl.info, texty doplněné kurzívou jsou vsuvkami autora

Naši poslanci si ale myslí, že je třeba nás chránit víc a víc. Věta o tom, že omezení je dobré i kdyby mělo zachránit byť jediný lidský život je totiž jen obyčejná zástěrka. Zástěrka, pod kterou se ukrývá další utažený šroub.

A v úvodu uvedený fiktivní návrh zákona by nás jednou nemusel překvapit.

Důležité upozornění. Vážený čtenáři, pokud jsi poslanec, poslankyně či jiný představitel tohoto jednoho z nejstarších řemesel, přikládám manuál, který se může hodit při přípravě smyšleného zákona z úvodu tohoto článku. Je sice v angličtině, ale jsou tam obrázky, tak to jistě pochopíte…

Úvodní obrázek byl převzat ze serveru The Complex Media, ilustrace rukou trhající papír pak ze stránky odkazované v závěrečném upozornění.

Reklamy
  1. 03. dubna 2012 (14.56)

    Já jsem pro. Ať to uzákoněj. Za peníze daňových poplatníků se nakoupí pro policii ski a lyžařské stejnokroje, protože někdo na kázeň a pořádek na sjezdovkách dohlížet musí. Bez toho by ten zákon neměl žádný smysl. To právo musí být vymahatelné a přestupky bude nutno tvrdě postihovat. Na YouTube pak bude plno videí policejních držkopádů a bude prdel.

    • 03. dubna 2012 (22.40)

      Správně a v článku je i návod na správné utření té prdele. Ale jinak by mě vůbec zavedení lyžařské výstroje pro četníky nepřekvapilo. Možná budou k dispozici i sáně s majáčky a radarem…

  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: