Úvodní stránka > Z domova > Pozor! Člověk ve vodě.

Pozor! Člověk ve vodě.

Na ilustračním obrázku je člověk ve vodě. Všimli jste si? A to ještě nevoláte o pomoc? Vždyť ona půvabná dáma je v ohrožení života. Může se utopit. Dělejte sakra někdo něco.

Nebojte se, nehráblo mi. Jen se chovám stejně jako náš stát, který nás opatruje jako hodný tatínek.

To máte jako s těmi přechody pro chodce.

Když vznikla současná právní úprava, která dává chodcům přednost na přechodech pro chodce, všichni byli nadšení. Tedy, všichni… Někteří, mimochodem i já, nadšeni nebyli. Každý, trochu rozumný ví, že se jedná o nebetyčnou hloupost, která postrádá logiku. Člověk zastaví na rozhodně kratší dráze než automobil a přechod pro chodce není zeď. To by časem mohly vlaky zastavovat na přejezdech a dávat přednost automobilům. Stejná absurdita.

Ale to řešit nechci. Kdyby se nyní vše vrátilo k normálu, zřejmě by nastal hromadný úhyn některých lidí, kteří přijali toto absurdum za své a kteří se asi vážně domnívají, že přechod pro chodce je zeď za kterou se jim nemůže nic stát.

Jenže ono to tak nefunguje. Lidé si ale někdy bláhově myslí, že ano. A vůbec neuvažují nad důsledky takového ochranářství.

Včerejší zpravodajství TV Nova, Televizní noviny, přineslo dvě reportáže, které byly hezky seřazeny. První (k náhledu zde) odhalovala tzv. přechody smrti v tuzemsku.

Podle toho, který přechod pro chodce ale ukázala, měla být reportáž nazvána spíše Přechody blbosti. Přechod pro chodce u památníku v Lidicích totiž jinak není možné nazvat. Umístit ho tam totiž mohl opravdu jen blbec a spoléhat se na jeho fungování jako zdi před jedoucím automobilem se může také jen někdo rozumově slabší.

Podívejte se ostatně na tomto odkazu sami, kde je přechod umístěn.

Reportáž ovšem neřešila problém tupého umístění přechodu a ani nezmínila další tzv. přechody smrti. Zabývala se tím, že nyní bude fond dopravní infrastruktury s naší chrabrou policií tento problém řešit.

Druhá reportáž pak oslavovala to, že policie získala další služební auta – stíhače „silničních pirátů“. Je to super, ty stávající na sebe prý vydělají. A já hlupák myslel, že policie má pomáhat a chránit. Ale tomuto heslu snad nevěří ani sami policisté.

Napohled sice reportáže nic nespojovalo, ale vnitřní logika tam je. Nejprve ukážeme, jak nás hodný stát chrání a pak i to, že pro to hodně dělá. A odůvodníme tak další šikanu a utahování šroubů.

Závěr? Pokud by absurdní ochranářství státu konečně skončilo, zřejmě by to nepochopila celá řada lidí. A nejde jen o ty, kteří nezažili přecházení silnice, kdy na vině byl, a já jsem stále vnitřně přesvědčen, že stále je, ten, kdo se nerozhlédne a vleze pod kola jedoucího vozu, ale i o ostatní, kteří si myslí, že se o ně stát musí postarat a nehodlají převzít vlastní zodpovědnost.

A ti z nich, kteří si svojí nesamostatnost alespoň částečně uvědomují, budou jako první slastně masochisticky hýkat při dalším utužení velkobratrského otcovského státu.

V úvodu jsem psal o tom, že stát se pasuje do role hodného otce. Víte, že právě takoví mívají podobný osud? Šoupnou je do starobince.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. 12. dubna 2012 (12.31)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: