Úvodní stránka > Ze zahraničí > Proběhly Velikonoce. Kategoricky protestujeme!

Proběhly Velikonoce. Kategoricky protestujeme!

My, zelení mimozemšťané, které taky někdy nazýváte UFOny, kategoricky protestujeme proti vaším svátkům, které nazýváte Velikonoce.

Nevadí nám, že při jejich příležitosti bijete své samice a ani to, že nepoužíváte paprskové biče, které používáme na naše otroky my. Je to vaše věc.

Náš protest je komplexní a týká se tedy přípravy tohoto vašeho svátku. Vadí nám a protestujeme proti tomu, že mu předchází den, který nazýváte Zelený čtvrtek. Jedná se o hrubé rasistické zneužití barvy naší pleti a trváme na tom, abyste buď uvedené svátky zrušili a nebo onen den, Zelený čtvrtek, přejmenovali.

Upřímně věříme, že nejste tak rasisticky nesnášenliví jak by bylo možné se domnívat a že toto rasistické a xenofobní zneužití barvy naší pleti nebylo záměrem a že bez otálení minimálně přejmenujete uvedený den.

Vždyť název, například „Ten-čtvrtek-který-je-před-Velikonocemi“ je také hezký a dokonce srozumitelnější. I to naznačuje původní rasistický podtext tohoto, věříme, že již brzo bývalého, názvu tohoto dne.

Víme, že mezi vámi jsou lidé, kteří jsou korektní a snášenliví a pomohou nám. Víme i kde je hledat.

Obracíme se tedy se žádostí o podporu našeho požadavku na Rakouskou asociaci restaurací a Rakouskou organizaci proti rasismu SOS-Mitmensch . Tito moudří lidé, kteří nemají rádi rasismus již uvažují o odstranění některých názvů jídel z jídelních lístků. I my souhlasíme, že název Cikánský řízek, tmavý chléb a podobně jsou rasistické. Více si můžete přečíst v tomto článku na serveru lidovky.cz.

Děkujeme, že vyjdete vstříc této naší snaze o odstranění rasismu a xenofobie.

P.S. Pokud nám vy bílí šmejdi nevyhovíte, sejmeme vás našimi paprskomety.

Upozornění. Dopis je jen fikce. Žádní UFOni nejsou a pokud jsou, tak uvedený protest, pokud je mi známo, nikam neposlali.

Článek na který je odkazováno ovšem fikcí není a podobná korektnost může skončit i tak, jak je uvedeno v post scriptu. Jen ty paprskomety a UFOny možná nahradí něco jiného a někdo jiný…

Úvodní snímek: Profimedia.cz, NASA

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: