Úvodní stránka > Z domova > Íčko nemusí být označení inteligence

Íčko nemusí být označení inteligence

Necelý týden jsem byl mimo republiku a samé novinky. Nechci tedy nyní chodit s křížkem po funuse a hodnotit třeba víkendovou demonstraci, kde si odboráři a jejich „genosse“ lhali do kapsy a místy i posluchačům, nehledě na to, že jejich předáci ten samý den popíjeli pivečko se svými oponenty. To ne.

I když něco mě na té demonstraci zaujalo. A bylo to něco o čem se sice hovořilo, téměř i senzace se z toho udělala a nikdo k tomu neřekl něco, co jsem očekával.

Známý řidič olomoucké MHD Roman Smetana se při této demonstraci před televizními kamerami přihlásil policistům.

Kdo je Roman Smetana ví asi každý a kdo to neví, použije třeba Wikipedii.

Před sněmovními volbami v roce 2010 pomaloval na autobusech předvolební plakáty politických stran různými nápisy a vyobrazeným politikům přikresloval tykadla. Jeho zaměstnavatel Dopravní podnik města Olomouce podal trestní oznámení na neznámého pachatele a po udání jedním z kolegů bylo zahájeno řízení proti Romanu Smetanovi. Občanská demokratická strana, které patřilo nejvíce poškozených plakátů, se jako jediná z poškozených stran domáhala v rámci trestního řízení náhrady škody. Soudkyně Markéta Langerová jej odsoudila ke 100 hodinám obecně prospěšných prací a rovněž mu uložila zaplacení 15500 Kč ODS. Svoboda náhradu škody uhradil, ale na obecně prospěšné práce odmítl nastoupit. Následkem toho mu byl trest změněn na 100 dní vězení nepodmíněně.

Do vězení měl nastoupit 26. března 2012, což v souladu se svými dřívějšími prohlášeními neučinil. Týž den na svoji žádost u DPMO ukončil svůj pracovní poměr, aby nebyl jeho zaměstnavatel příliš vyhledáván médii. Protože do vězení nenastoupil, dne 30. března 2012 již byl veden jako osoba v aktivním pátrání v evidenci PČR.

Na demonstraci odborů v Praze 21. dubna 2012 se sám přihlásil policistům.

zdroj: Wikipedie

Mě ale zaujalo něco jiného než jeho causa a než zpravodajství z jeho přihlášení se policistům. Pro ulehčení použiji zkratky. Výhodná je přezdívka Ivana Langera „Íčko.“ Proto tedy budu jeho manželku, olomouckou soudkyni Markétu Langerovou, pro urychlení nazývat „Íčková“ a Romana Smetanu jednoduše „Esko“.

Veřejnost, protože docela nerada přemýšlí, Íčkovou obviňuje z toho, že soudila ovlivněná Íčkem, který obdržel od Eska také nějaké to tykadélko.

Přiznávám, že i mě to podstatné došlo až později. Až když jsem zahlédl v televizi (přes internet na vesnici v jižní Francii a přitom možná ve větší kvalitě než na našem kabelu, ale to nechme na jindy) krátkou reportáž o tom, že příznivci Eska lepí na zdi plakátky na jeho podporu a Íčko to komentoval, že to je tak správné, protože na rozdíl od Eska neničí cizí majetek (rozuměj, ty počmárané volební plakáty).

A tehdy mi to došlo. Íčko totiž uhodil hřebík na hlavičku a objasnil mi, že doma nemá zrovna výkvět právnictva. Bohužel to platí i na naše soudnictví, protože tím míním Íčkovou.

Ty plakáty, které Íčko chválil jsou sice tištěny za peníze Eskových příznivců, ale zdi na které jsou lepeny jistě jejich všechny nejsou. Naopak stranické předvolební plakáty jsou podle mého názoru něco jiného. Když totiž soudy nesčetněkrát konstatovaly, že veřejně známé osoby, jako jsou umělci a podobně musí počítat s tím, že jsou sledovány více a podobně, tak si myslím, že politické strany musí s něčím takovým, co provedl Esko, počítat. Podíváme-li se do historie, uvidíme, že kreslení po volebních plakátech a nebo i jejich přelepování k volbám jednoduše tak nějak patří.

Logika nám tedy říká, že Esko se nejspíš ničeho nezákonného nedopustil.

Íčková to možná neví a nebo nechce vědět. A nebo při kvalitě našeho soudnictví jí něco podobného ani nenapadlo. Myslet hlavou, proboha, to přeci chtít nemůžeme. Od někoho, kdo má interpretovat zákon můžeme u nás opravdu jen čekat, že ho bude číst z tlusté knihy bez špetky aplikace na konkrétní situaci.

Íčko prostě nemusí být označení inteligence.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: