Úvodní stránka > Různé > Proč nejsem odborářem

Proč nejsem odborářem

Dovolil jsem si parafrázovat název daleko významnějšího autora, než jsem já. Snad mi to bude odpuštěno. I když odborové odpuštění to asi nebude.

Na otázku uvedenou v názvu příspěvku je na první pohled jasná odpověď. Já se ale prostým konstatováním, že je to proto, že nejsem vyžírka, který chce získat výhody na úkor daleko více jiných lidí, nechci uspokojit.

Osobně se domnívám, že odborářem dnes být slušný člověk nemůže. Doba, kdy odbory vznikaly a kdy podle všeho bylo jejich cílem zastávat se práv pracujících pominula. Možná dokonce v tu samou chvíli, kdy první odboráři zasedli ke své první schůzi.

Naše současné odbory jsou pohrobkem dřívějšího ROH. To bylo za minulého režimu více méně prodlouženou rukou KSČ na pracovištích a rozhodně se nemuselo starat o práva pracujících.

A současné odbory? Ty jsou opět prodlouženou rukou, jakousi pátou kolonou, ČSSD. Už to samo o sobě by znamenalo, že bych se musel stydět být členem takového spolku.

Být odborářem znamená lhát. Znamená to, být členem organizace, která by se měla starat o práva pracujících a místo toho je hlásnou troubou levicové politické strany plné oranžových zvratků. Styděl bych se být členem.

Odbory si osobují právo násilně vymáhat své cíle, nebo cíle svých dobře placených bossů. Toto násilí je zcela nedemokraticky pácháno formou stávek a zejména omezování lidí, kteří nejsou odboráři. Ano 10 % obyvatel naší země si bere zbylých 90 % jako rukojmí při svých stávkách a blokacích ostatních a na rozdíl od odborářů i slušných, lidí.

Zajímavý výpočet jejich „úspěchu“ z demonstrace na Václavském náměstí před dvěma týdny, kdy jejich oslavovaných 100 tisíc demonstrantů je zřejmě jen jedno procento všech voličů během posledních voleb můžeme najít zde. Styděl bych se být mezi těmito demagogickými vyděrači.

Odboráři neustále něco chtějí. Pochopitelně na úkor ostatních, ono totiž z jedné kapsy nikdy nevysypeš více než tam je. Mezi takovými lidmi bych se nechtěl ocitnout.

Odboráři paradoxně přispívají ke zvyšování nezaměstnanosti a tím opět, byť nepřímo, tahají ze státní kasy další peníze – ty na podpory v nezaměstnanosti.

Jak zvyšují nezaměstnanost? Jednoduše, tlakem na vyšší výplaty. Pokud existuje nějaká firma, má na mzdové náklady vyčleněnu nějakou sumu. Pokud jí násilím a činnost odborů nic jiného není, donutíte mzdy zvýšit, suma ke mzdám vyčleněná se tím nezvýší. Odboráři nikdy nenabídnou, že za více peněz nabídnou více práce. To ani náhodou. Podnikatel pak musí zákonitě snížit počet těch, kterým je násilím placeno více. Prostě bude propouštět. Díky odborovým nenažrancům.

Odboráři tvrdí, že mluví ze většinu národa. Lžou. O pár řádek výše píšu, kolik vlastně lidí zastupují i pokud naženou 100 tisíc lidí na náměstí. Pokud chtějí, jak ostatně někdy i deklarují, pouliční demokracii, tak v mých očích padají ještě pod úroveň Holešovské výzvy o které jsem již psal. Pak mi tu chybí ještě diktatura proletariátu a proto bych se být odborářem styděl i při pohledu do zrcadla.

Odboráři umí zblbnout lidi. Naženou své, většinou levicové a méně rozumově zdatné, příznivce na demonstrace. Lákají je líbivými slovy. Tedy slovy líbivými pro nesamostatné, nerozhodné lidi, kteří by opravdu byli nejraději, kdyby za ně někdo rozhodoval o tom co je správné a co ne a je samotné nechal čumět na televizi a regály v Kauflandu. Hlavně aby někdo neměl něco lepšího, všichni měli stejně (málo) jako v minulém režimu a aby extra zdanili ty bohaté (stejně si to nakradli, protože poctivou prací ve fabrice tolik nemohli vydělat).

K takové partě vážně patřit nechci.

Prozatím odbory nikdy neudělali nic jiného, než hezké platby bossům, politický vliv a další peníze bossům a tak podobně. A pochopitelně spoustu populistických slov pro své ovečky, bez náznaku řešení, jak jinak. Proto nejsem odborář. Musel bych se za to stydět sám před sebou.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. 11. června 2013 (0.03)
  2. 18. května 2015 (0.08)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: