Úvodní stránka > Z domova > Blb? Úchyl? Ale ne, jen policista.

Blb? Úchyl? Ale ne, jen policista.

Při dnešním procházení aktualit v internetovém zpravodajství jsem narazil na článek Máte v autě žlutozelené reflexní vesty? Policie je chce jen pro sebe.

A nemohu se zbavit nepříjemného pocitu, přestože se v odkazovaném článku uvádí, že jde, jak tvrdí mluvčí policejního prezidia Pavla Kopecká, „pouze o pracovní verzi komplexního návrhu na změny v zákoně o policii.“

V rámci tohoto návrhu, jak se můžeme v odkazovaném článku dočíst, se objevují opravdové perly. A nejde jen o ony reflexní vesty.

Reflexní vesty jsou, podle mého názoru úmyslně, zdůrazněny, aby odvedly pozornost od daleko větších nechutností, které se v návrhu skrývají.

Ano, vesty možná pobuřují některé řidiče, kteří mají zelenou vestu. I já mezi ně patřím. A nevidím sebemenší důvod, proč bych jí měl měnit jen proto, že si to někdo z policejního vedení usmyslí. Mám zelenou reflexní vestu proto, že tato barva je nejlépe zřetelná při praktickém využití této vesty. A v žádném případě se nedomnívám, že mé zdraví a bezpečnost při opravě vozu (a podobně) v silničním provozu má menší hodnotu než život nějakého policisty. Právě naopak. A nejde mi tu o mizivou cenu oné vesty a ani o to, zda někdo z kamarádů nějakého policajta vydělá na státní zakázce na nové vesty pro policii. Jde mi o princip.

(Pokud chce mít policie něco extra, doporučuji nákup v obchodě ptákovin, viz titulní obrázek. Zobrazené zboží je k mání za 274,80 vč DPH a pro policisty extra dodávám, že jde o přilbu, hlavu musí dodat vlastní.)

Skutečně si necháme neustále ukrajovat ze salámu svobody (viz tento můj dřívější článek)?  Nejde jen o vesty, ke kterým média svádí pozornost.

Extra upozorňuji na tuto pasáž citovaného článku:

Návrh, který má Právo k dispozici, každopádně obsahuje i další kontroverzní změny. Policie například podle tohoto dokumentu chce, aby zadržený člověk ztratil právo na to, aby u něj osobní prohlídku dělala osoba stejného pohlaví. V některých oblastech je prý totiž např. v noci problém sehnat rychle policistku, aby mohla provést prohlídku u zadržené ženy.

„Je nutné na policistu nahlížet jako na osobu, která má prohlídku v náplni své profese obdobně, jako je tomu např. u lékařů, kde rovněž podobné omezení neplatí,“ píše se k tomu v návrhu.

zdroj novinky.cz

Já tedy na policistu jako na lékaře nenahlížím v žádném případě. V našem státě s jeho procentuálním poměrem policistů na počet osob, paradoxně nepoměrným k efektivitě jejich činnosti (spíše by mělo být uvedeno neschopnosti) tak na policistu nikdo rozumný pohlížet snad ani nemůže. A ani nikdo slušný.

Docela jasně si představuji nutnou prohlídku, zda zadržená nemá rafinovaně schované zbraně a nebo nedej bože nějaké ty drogy, které zabíjí.

Pokud k tomu přidáme ještě některé další požadavky policie, jako možnost vypnutí mobilních telefonních sítí nebo nasazování pout i lidem, které předvádí např. ke zjištění jejich totožnosti, pak můžeme jedině souhlasit s dalším požadavkem, aby si policie obnovila dřívější speciální registrační značky automobilů. Původní B jako blbec nemůže být vhodnější. Snad jen F jako fašista se hodí lépe.

ilustrační obrázek zobrazující skutečné nabízené zboží byl přebrán z webu ptakoviny-eshop.cz

Reklamy
  1. 30. prosince 2013 (22.11)

    Bohužel je celý zástup lidí, kteří v tom vidí pozitivum. Mnoho jich je mezi tzv. spořádanými občany a socany a je neuvěřitelné, jak jim to těm fízlům tyto undecent proposal baští .

  1. 19. listopadu 2014 (0.01)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: