Úvodní stránka > Z domova > Poptávám tvorbu webu. Zn. Vejdeme se do půl mega?

Poptávám tvorbu webu. Zn. Vejdeme se do půl mega?

11. července 2012 Napsat komentář Go to comments

Potřebuju někoho kdo mi vyrobí webové stránky. Nechci nic moc náročného. Určitě tedy nějaký ten redakční systém, aby tam šel vkládat obsah. Mí zaměstnanci nejsou nejbystřejší, a jinde by se nechytli, tak bych prosil něco jednoduššího. A v češtině, jazyky se u nás taky moc nevedou.

Co by měl web umět? No potřebuju něco jako katalog. Aby se zobrazovaly obrázky a krátký popis a když se na to klikne, tak bude na celou stránku podrobný popis produktu. A taky kromě obrázků, aby to šlo na titulní stránce ukázat jako tabulku. To by bylo moc fajn.

A taky chci rozdělení výrobků do kategorií a taky aby tam bylo vyhledávání. Jednoduché i podrobné, jako v nějakém tom e-shopu.

Formuláře nepotřebuju, ty to přeci prodraží. Mám už jiné stránky, tak to když tak udělejte tak, aby místo otevření formuláře po kliknutí například na odkaz na zprávu se otevřela nová stránka a tam by byla moje původní s formulářem a tak.

No a potřebuju to na fakturu.

Tak pokud byste někdo dokázali takový komplikovaný web vyrobit, tak bych si cenu představoval zhruba do 445.000,- Kč. Za nabídky předem děkuji.

Myslíte si, že jsem se zbláznil? Nebojte nezbláznil. To co jsem se pokusil výše popsat umí web Potraviny na pranýři, který má ve své hlavičce hrdé insignie Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Ministerstva zemědělství.

Jak uvádí dnešní iHned tak cena tohoto sranda webu byla – překvapivých 445.000,- Kč.

Ponechme stranou to, že se při nevyhovující potravině i v případě, že prokazatelně byla vina na straně výrobce dozvíte kde byla koupena a díky podbarvení získáte dojem, že za to může obchodník. Ponechme stranou i to, zda je činnost SZPI účelná a nenahraditelná.

Mě by zajímalo, co je na uvedeném webu tak drahého. I když jsem se snažil na internetu nalézt nějaký script, který by „dokázal“ tolik co odkazovaná stránka, nedařilo se mi. A když už, tak měl nalezený systém spoustu doplňkových funkcí, uměl například fungovat jako e-shop. A pokud byl placený, tak jsem se hodně obtížně dostal přes 5 – 10 tisíc korun. (nehledal jsem v tuzemsku, pravda)

Tak mi prosím někdo napovězte. To už se mohou ve státním sektoru vyhazovat peníze z okna tak okatě? Byť by to zachránilo jen jeden dětský život?

(Ještě je ve hře varianta, že nám úředníci chtějí názorně potvrdit tvrzení, že stát je ten nejhorší hospodář a že by měli jít dělat něco užitečnějšího, ale nejsem si tím příliš jist).

Reklamy
 1. 12. července 2012 (18.46)

  V dnešní době s dnešní vládou (započala to však už vláda v roce 1989 po revoluci) se není čemu divit. Obyčejní občané si pořád musí utahovat opasky, aby Ti nahoře mohli takto rozhazovat vybrané peníze od nás občanů. To co se děje, na to už nemám slov. A ještě se Kalousek rozčiluje, když mají někjoho vydat policii aby mohla vyšetřovat. To je prostě drzost, která nemá obdoby. Proč by Ti šmejdi měli mít pořád nějaké výhody, když pro stát (nás obyčejné občany) nedělají vůbec nic.

  • 13. července 2012 (2.14)

   Díky za komentář. Víte, problém je nejspíš v tom, že jsme prozatím nikdy neměli normální pravicovou vládu. Omezení státu by bylo tím nejlepším řešením. Minimální stát dává totiž maximální svobodu. A o tom to je.

 2. 13. července 2012 (21.45)

  Pěkně napsané. Nicméně bych rád raději věřil, že jde o fikci..

  A když už do toho lejou takový peníze, docela by bylo pár skriptů na automatizaci mraků státních (aj.) uředníků a klidně i voleb. Nebyl bych proti.

  • 13. července 2012 (21.58)

   Díky, ale bohužel o fikci nejde.
   Takových scriptů o kterých píšete by se našlo ranec, Pravicový stát, vzdělaná společnost, liberalismus atd. Někdy má ale člověk dojem, že nejvhodnější by asi byl Sa vz. 58.

   Pozn. pod čarou: Vz.58 není návod ani ponoukání a ani nabádání.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: