Úvodní stránka > Z domova > Šestileté auto prý potřebuje každoroční STK

Šestileté auto prý potřebuje každoroční STK

22. července 2012 Napsat komentář Go to comments

Více či méně pravidelně zveřejňuji na tomto blogu i články, které mě zaujaly jinde a považuji je za aktuální. Dnes jsem vybral článek Roberta Chovanculiaka zveřejněný na stránkách mises.cz. Odkazy v něm vedou na slovenské stránky, což nijak neubírá článku na významu. Zároveň jsem si ho dovolil přeložit do češtiny, přestože se domnívám, že slovenský jazyk by pro nikoho neměl být problém.

Šestileté auto prý potřebuje každoroční STK

 

Vždy jsem věděl, že idioti u moci nás přivedou do pekel, ale to jsem podcenil vynalézavost a schopnost evropských idiotů objevit zkratky. Proto navrhuji každého politika po 6ti letech v parlamentu či jiné veřejné funkce poslat na psychiatrické vyšetření a v případě nedostatků sešrotovat!

Jedno by nám však mělo být jasně, žijeme v éře totalizmu. Je to totalizmus evropského super státu v podobě zasahování do všemožných detailů každodenního života. Toto zřízení se však navíc postupně mění v absolutismus, kde rozhoduje pár oligarchů – nevzdělaných idiotů. Blížící se krach pak nevyznívá jako něco nechtěné, ale naopak vykoupení z utrpení.

Francouzské automobilky krachují a plánují propouštění, po nových autech v Evropě prostě klesá poptávka. Továrny jsou však důležitými zaměstnavateli a např. takový soudruh Hollande už nehodlá nic nechat trhu náhodě. Vysvětlí jim, jak má fungovat personální politika. Ještě, že žijeme v tom kapitalismu.

Před 3 lety jsme tu měli šrotovné, tehdy ještě poměrně fit veřejné rozpočty zafinancovali po celé Evropě nákup nových aut a podpořili tak poptávku a zpomalující ekonomiku. Dnes se situace změnila. Ne, recese neskončila, pouze ty veřejné rozpočty jsou v koncích. ECB intervence směrem k soukromému sektoru selhávají, tak se orientuje na ten veřejný, tam je to o poznání jednodušší – „přejete si nakoupit dluhopisy krachující země?“ – „Vyberte možnost ano“, (zatím) komerční banky jsou na pokraji propasti a odmítají roztočit kola dluhového kolotoče a stejně tak soukromý sektor se odmítá zadlužovat. Evropa znovu zpomaluje, tentokrát však s dluhovou koulí na noze a úrokovými sazbami na nule.

Ale zpět k novému návrhu oligarchů z Bruselu, ten má opět všechny prvky totalitarismu. Automobil starší 6ti let bude absolvovat povinně každý rok na ještě přísnější STK. Návrh sám o sobě hodný idiota, ale i idiot jedná účelově, stojí tedy za to poohlédnout se po motivaci idiota. Je jím bezpečnost na silnicích? Očividně čistě statistická otázka – za jaké procento dopravních nehod může mechanické selhání automobilu – ano, intuitivně se správně domníváte, že strach máte mít spíše z opilého řidiče kamionu. Vyplývá to i ze slovenské statistiky nehodovosti, kde jsou nejčastějšími příčinami nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a porušování základních povinností a ne technický stav. Je jím ekologie? Až na to, že 16 tankerů vyprodukuje takové množství škodlivin jako všechny auta světa dohromady + by bylo vhodné dokázat, že lidstvem produkované znečištění citelně přispívá ke „globálnímu oteplování“.

Což nás přivádí k poslední možnosti; je účelem zpomalit zpomalení ekonomiky? Zvýšit poptávku pro, dnes už ve Francii polostátní, automobilky? Jelikož naše oligarchie je diagnózou idiotská, tak reálně existuje možnost, že toto je skutečný důvod. Relativně zdražit vlastnictví staršího auta a naopak relativně zlevnit koupi nového. Pro Francouze se 6 letým Citroenem možná impuls k zamyšlení a možná ho opravdu přesvědčí ke koupi. Pro Slováka s 11 letou Felicií vydělávajícího minimální mzdu, tankující asi nejdražší benzin v Evropě a nově i s vyššími poplatky za registraci vozidla (pokud by náhodou uvažoval o změně), to bude znamenat – návrat na kolo. Ano, idioti to dokázali, vracíme se zpět.

Článek autora Roberta Chovanculiaka byl původně zveřejněn na webu mises.cz, odkud byl přebrán v duchu licence Creative Commons Uveďte autora 3.0 Unported

Titulní obrázek jehož autorem je John Atherton je přebrán z webu Flickr v duchu licence CC BY-SA 2.0

Reklamy
 1. 22. července 2012 (1.46)

  Dobrý den , no je to neuvěřitelný dobytek , je jasné , co za tím je . O žádnou bezpečnsot jim nejde , chtějí prostě i za cenu toho , že lidi tak přijdou o dosavadní auto , udělat, aby si koupili třeba méně starší , co ještě projde a další profit z toho budou mít stk + emise , jedním nařízením 2* tolik nechtěných zákazníků , za stejnou dobu hned dvojnásobek.
  Ale podobně zalobovaly pojišťovny , dříve si lidi běžně prodávali papíry od auta , prostě auto neodhlásili , jen odhlásili povinné pojištění a auto pomalu rozebrali a zůstala jim spz + papíry , pomocí nichž zprovoznili auto to samé dovezené . Tak dnes , kdyby to chtěl někdo učinit , tak mu nezbyde , než stále platit za nic povinné pojištění, ikdyž bude mít jen papíry a spz či rz a auto bude dávno rozebrané a zachovalé díly rozdané .
  A podobně se chovají i telefonní šmejdi , skoro netelefonuji , ale hodně lidí mi zavolá na čísla z dosti dávné doby a tak je mám jen kvůli tomu. Ale ikdyž mám na kreditu kč 3000 , tak mi dobytek O2 nedovolí zatelefonovat, dokud nedobiji ještě kč 200 .
  A podobná svinstva jsou i jinde, platit za neexistující komunální odpad jen proto , že člověk má třeba chatu , ale nic neprodukuje a nikde neukládá i to lze , třeba to odvézt do místě bydliště, prostě pouhým užíváním dvou nemovitostí střídavě jeden člověk nevyprodukuje 2* tolik odpadu , ale v součtu stále jen za jednoho člověka , ale komunální příživníci chtějí platit dle počtu nemovitostí .

  Nebo povinně nechat kontrolovat každý rok komín , ikdyž to zvládne člověk sám si jej vymést a udržovat a když prý jej nenechá zkontrolovat, nesmí jej užívat ne , tak na něj dát poličku a jako imbecil si dát do své vlastní místnosti nápis, že je neužíván .
  Takžre by dle této imbecilnosti nesměl použít komín ani jako větrací pro digestoř .

  Nebo povinně platit za držbu TV , naštěstí již tyto mediální žumpy neužívám.

  Další lumpárna je ekopokuta .
  Prostě je to špinavý dobytek , který krade a nedrží ani poledne a ničí tím a šikanuje tím život a dávno jsem si všiml , jak se utahijí šrpouby alias je tu totalita , což mnozí ovčané dosud nepostřehli .

  Opravdu nevím , kde se vyrojilo tolik šmejdů i z řad našinců , co tomu dokonce nadšeně přizvukují .

  Hastá luego

  • 22. července 2012 (2.01)

   Upřímně – vůbec se nedivím Vašemu rozhořčení.
   Bohužel EU čím dál víc ukazuje svojí degeneraci a kromě totalitarismu i totální vzdalování se svým původním ideám.
   A jak jsem kdysi EU vítal tak musím bohužel uznat, že jsem se nejspíš spletl a prozřel. Ale není nás mnoho, stádo většinou nadšeně hýká…

 2. 30. září 2012 (17.51)

  Když na to tak koukám, připadá mi to čím dál více jako KOMUNISMUS. Svým způsobem se jedná o totalitu, kterou skrývají za svobodu. Vůbec si neuvědomují, že lidé pomalu a jistě už nemají kde brát a takovéto rozhodnutí zas naplní kapsy jen těm vyvoleným.

 1. 22. července 2012 (16.53)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: