Úvodní stránka > Ze zahraničí > Profesora nebo krávu? Krávu!

Profesora nebo krávu? Krávu!

27. listopadu 2012 Napsat komentář Go to comments

Když jsem poslední březnový den zveřejnil článek Chcete rozhodovat o svém majetku? Nezvykejte si! Tak jsem se domníval, že se pletu, že jde o fikci a že zdravý rozum zvítězí. Bohužel jsem si neuvědomil, že žiji v EU, kde zdravý rozum prostě zvítězit nemůže.

Ostatně bych již mohl vědět, že tam, kde se zakazují žárovky a propagují svítidla s jedovatými náplněmi, kde se produkují biopaliva, jejichž výroba zatěžuje životní prostředí více než má být jejich užíváním eliminováno a kde se plánovitě připravuje další a propracovanější fízlování lidí pod rouškou záchrany byť jediného lidského života, tak tam zdravý rozum asi vážně nemá místo.

No a to co bylo naznačeno v odkazovaném článku se začíná zhmotňovat a dle všeho zřejmě i produkovat pravidelné orgasmy eurokomisařce Redingové.

Nyní tedy můžeme očekávat brzké schválení směrnice, která potěší nejspíše pouze pomatené genedrové aktivistky.

„Navrhovaná směrnice stanoví 40procentní zastoupení žen mezi nevýkonnými členy řídících orgánů společností kotovaných na burze. Firmy, které mají nižší podíl žen ve vedení, budou muset jmenovat pracovníky na uvedené pozice na základě analýzy kvalifikací každého z kandidátů. V případě stejné kvalifikace bude mít přednost žena. Čtyřicetiprocentní zastoupení žen ve vedení společností musí firmy splnit do roku 2020, státní podniky na to budou mít o dva roky méně, tedy cíl se musí splnit do roku 2018.“

zdroj: Mediafax 

Nebyla by to EU, aby neplánovala i sankce pro podniky, které směrnici nedodrží.

Vždycky jsem se domníval, že na řídící místo se člověk dostane proto, že na něj má, že ho zvládá a také proto, že má o takové místo zájem. Vím že se mnou asi někdo souhlasit nebude, ale většina žen nechce být jeřábnicí a nebo soustružnicí a ani generální ředitelkou velké firmy. Ony mají většinou jiné zájmy a chtějí se věnovat rodině. Znám osobně celou řadu vysokoškolsky (a ne jen s jedním titulem) vzdělaných žen, které při volbě rodina x kariéra volí rodinu. Ne všechny. Většina ale jistě.

A to je nejspíš ten pravý důvod, proč Redingová a její pohůnci nevidí ženy ve funkcích top manažerek. Ony to místo nechtěly.

A tak se nám pokouší EU ukázat, jak to s námi myslí dobře a že ví lépe než my co je pro nás dobré. Směrnicí.

Je nadpis zcestný? Není, v zájmu dodržení směrnice tak možná časem raději přijmeme krávu než profesora. Ostatně jen krávu tohle mohlo napadnout.

Ilustrační obrázek byl přebrán z webu genderforum.org 😉

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. 04. prosince 2012 (1.26)
  2. 22. prosince 2012 (17.51)
  3. 23. prosince 2012 (14.44)
  4. 13. února 2013 (19.52)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: