Úvodní stránka > Z domova > A ministrem školství se stává… Joseph Goebbels

A ministrem školství se stává… Joseph Goebbels

05. prosince 2012 Napsat komentář Go to comments

sloupUpozornění úvodem. Na snímku není Joseph Goebbels a nadpis není zas tak přehnaný a nadsazený, jak se může na první pohled zdát.

Představte si, že by druhou světovou válku rozpoutala Česká republika a vypořádala se se svou minulostí tak, jak to provedla po listopadu 89.

NSDAP by se lehce přejmenovala a prohlásila, že se omlouvá a distancuje, vůdce by odešel do důchodu a několik vůdčích osobností by dostalo krátké, nejspíš podmíněné, tresty. No a protože by byl Goebbels klasicky česky připosrán, tak by zřejmě žádná sebevraždička neproběhla a po čase by se mu mohlo nabídnout i ministerské křeslo. Třeba školství.

Vím, že to na první pohled může vážně vypadat přitažené za vlasy, ale jen zdánlivě.

Jak jinak by mohli poslední komunální volby vyhrát komunisté. Díky nim se pak mohl stát náměstkem hejtmana pro školství Karlovarského kraje bývalý zástupce velitele pro věci politické u pohraniční jednotky, člen KSČM, Václav Sloup (viz titulní obrázek). Ještě by bylo vhodné doplnit jeden „titul“. Lhář Václav Sloup.

O tom, že na uvedené místo komunisté dosadili politruka a právníka, který vystudoval na Vysoké škole SNB víme z médií. (např. zde, zde a nebo zde)

To, že se to některým lidem nelíbí je snad známé také. A to, že komunisti mají tu drzost takové rozhodnutí obhajovat je známé jistě také.

Nechci rozebírat, že komunistické zastoupení v místních samosprávách je výsledek tuposti voličů. A také důsledkem jejich lenosti a nevzdělanosti. Když se k ní přidá poměrně častá vlastnost, tedy závist vůči úspěšným, nekritičnost právě k vlastní lenosti a neschopnosti, tak se nelze divit tomu, že strana, která místo přejmenovávání měla být zakázána je tam kde je. A prolhaný politruk s esenbáckým právnickým titulem také.

Proč o bývalém zástupci velitele pro věci politické, sloužícímu u PS, tedy u těch, kteří drátovali hranice a stříleli na vše co se pohnulo, který právě těmto střelcům vštěpoval do hlavy to, jak je krásné žít v komunismu, píšu že je lhář?

Podívejte se sami na rozhovor, který s ním vedla redaktorka webu ihned.cz (odkaz zde).

Soudruh Sloup na dotaz, co bylo náplní jeho činnosti jako politruka plká následující:

Jako každý zástupce ve věci politické jsem měl na starosti výchovu vojáků základní služby. Staral jsem se o jejich problémy, o to jestli jsou spokojení, jestli mají dostatek jídla a jestli se dostatečně vyspali a tak dále. Povídal jsem si s nimi o jejich problémech. Byl jsem takovou duší jednotky.

Lež jako z Goebbelsova pera. Skutečná činnost politruka byla jiná. Úkolem bylo například pořádat tzv. Politické školení mužstva, které obsahovalo mimo jiné

Rozumovou výchovu – vštěpování vědeckého světového názoru založeného na marxisticko leninském chápaní světa,učení vojáka znalostem dovednostem požadovaných Plánem bojové a politické přípravy a rozvíjení jeho poznávacích schopností a myšlení.

Mravní výchovu –  zde šlo o vychování vojáků v přesvědčené komunisty s pevnou vůlí a charakterem, lidi čestné, přímé, ukázněné, obětavé a odvážné.

Pracovní výchovu – zaměřenou na výchovu k novému, komunistickému vztahu k práci, která se stane potřebou každého člověka v socialistické společnosti.

zdroj zde

Kdo nezažil ať se zeptá. A pak bude souhlasit se mnou, že politruk je obyčejný lhář. A možná bych mohl napsat i něco ostřejšího. Jak totiž jinak nazvat někoho, kdo se do uvedené funkce dostane po roce 1968.

Pokud by druhá světová válka skončila tak, jak píši v úvodu, titulku článku bych se nedivil. A pokud voliči budou pořád bandou tupých ovcí, tak se už asi nikdo nebudeme divit ničemu.

Tak hodně štěstí v nové funkci soudruhu Sloupe. A jedna rada. Až budou záškoláci překonávat ostnaté dráty kolem škol na Karlovarsku, střílejte přesně. To asi umíte, nebo ne?

Snímek soudruha Sloupa byl přebrán z webu pohranicnik.blogspot.cz

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: