Úvodní stránka > Z domova > Ministerstvo vnitra – parta idiotů a nebo totalitní zmetci?

Ministerstvo vnitra – parta idiotů a nebo totalitní zmetci?

09. prosince 2012 Napsat komentář Go to comments

idiotiÚředníci Ministerstva vnitra se podle všeho snaží budit dojem, že ví co je pro občany nejlepší a hodlají to prosazovat. Nehledě na to, že žádný, opakujte si to prosím denně před spaním, žádný úředník neví, co je pro lidi nejlepší; to ví a jen a pouze ve vztahu ke své osobě, každý sám a individuálně, ale tito ministerští zbyteční darmožrouti toho chtějí dosáhnout návrhem novely zákona.

Již samotné novely zákona, které vychází z pera nějakého ministerského úředníka znamenají, že jde o novely špatné. Úředníci se budou vždy snažit obhájit své pracovní místo, kde v drtivě většině nedělají celkem nic, ale za slušný peníz. Proto jsou takové novely podezřelé v samotné podstatě a vždy se jimi ouřadové snaží ulehčit si svoje nicnedělání.

To, co ale nyní na Ministerstvu vnitra tam „pracující“ nemocné mozky zplodily opravdu ukazuje, že na na ministerstvu vnitra skutečně pracuje neskutečná parta idiotů a nebo se vážně jedná o totalitní skupinu úředníků. Ještě je sice ve hře varianta, že na letenské pláni fouká velký vítr a úředníkům nastydl mozek, ale obávám se, že taková příhoda jim asi nehrozí.

Existují lidé, kteří, a není skutečně důležité proč, mají trvalé bydliště na obecním úřadě. Nemusí jít nutně o ty, kteří se obávají exekutora, jak se nám může někdo snažit podsunout. Může jít stejně tak dobře o lidi, kteří z nějakého důvodu přišli o přístřeší, nepohodli se se zbytkem své rodiny a podobně. Důvodů může být mnoho a jsem toho názoru, že pro tento případ nejsou podstatné.

Podstatné je to, že ministerstvo v návrhu zákona prosazuje to, že tito lidé by měli být „přehlášeni“ do nejbližší nemovitosti kterou vlastní a pokud žádnou nevlastní, tak ke svému příbuznému. Automaticky a bez souhlasu toho, koho se to týká, tedy onoho příbuzného.

To je skutečně do nebe volající arogance úřednických blbů. Arogance a hrubé pošlapání základních práv, zejména práva nakládat svobodně se svým majetkem.

Tady nejde o to, že v některých rodinách to prostě nefunguje ideálně a někdo nechce mít přihlášeného svého příbuzného. Je jedno, zda je důvodem nadělání dluhů, které se ostatních z rodiny netýkají, není ani důležité, že by se tak přihlásil třeba i vyděděný potomek k těm, kteří ho vydědili.

Jde o základní princip, že se svým majetkem každý musí nakládat svobodně a sám rozhodnout, například v tomto případě, kdo bude v nemovitosti přihlášen a kdo ne. To je přeci výsadní právo majitele nemovitosti a nikoho jiného.

Diktátorské moci chtiví úředníci si myslí, že mohou tímto způsobem pošlapat práva lidí.

Podívejte se sami na část návrhu novely zákona:

Je-li občan vlastníkem jednoho nebo více objektů nebo jejich vymezené části, místem trvalého pobytu se stává adresa jednoho z těchto objektů, kterou si zvolí ve lhůtě 15 dnů ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu. V případě, že si občan objekt nezvolí, určí místo trvalého pobytu ohlašovna, a to co nejblíže dosavadnímu místu trvalého pobytu. Není-li občan vlastníkem objektu nebo jeho vymezené části, určí ohlašovna místo trvalého pobytu v objektu nebo jeho vymezené části, jehož vlastníkem je manžel, partner, rodič nebo dítě občana.

Pokud občan nejdéle do 12 měsíců ode dne nabytí právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu neohlásí změnu trvalého pobytu nebo (…)  nedojde k změně místa trvalého pobytu, skončí v této lhůtě platnost zápisu údaje o místu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny.

Zdroj: Součást aktuality na iDnes.cz

To, co úředníci vymysleli mi jasně říká jediné – jsou to skutečně zcela zbyteční darmožrouti a nemají mít sebemenší právo na svojí existenci, respektive existenci míst, která zastávají. Potvrdili, že je skutečně již nejvyšší čas k úplnému zrušení jejich míst bez jakékoli náhrady.

Osobně se domnívám, že taková arogance moci nemůže být v žádném případě tolerována.

Reklamy
 1. 09. prosince 2012 (3.57)

  No je to dobytek , protože tak vnutí proti vůli člověka třeba i člověka alias příbuzného, který se mohl dopusti tr. činu vůči onomu příbuznému , třeba i pedofilie . Takže takové úřednické dementy zlikvidovat . Navíc to má i další efekt, že když je třeba člověk na úřadě práce , tak se počítá i s příjmem celé „domácnosti“ , tedy i včetně úřednickým kriplem do domácnosti „instalovaného“ nežádoucího člověka a jindy se zas exekutor může domnívat, že je v onom obydlí majetek onoho instalovaného povinného .

  Takže , vyházet úchylné úřednické imbecily na kopí jako za časů Husitů.

  Žádná náprava těchto šmejdů není možná .

  Navíc je i dávno judikát ESPL ,že člověk má právo žít mimo „pozornost“ úřadů a že není povinen za celý svůj život mít cosi jako trvalé bydliště, může bydlit po hotelích a ubytovnách , nebo dokonce v karavanu , zaparkovaném na své či pronajaté zahradě , avšak samozřejmě, že nemá č.p. ani č.o a tudíž to nelze vnímat jako co jen způsobilé k zapsání trvalého pobytu .

 2. 09. prosince 2012 (12.12)

  Z tohohle návrhu mi běhá mráz po zádech. Je fakt, že trvalý pobyt ještě nezakládá vlastnická práva. Jakkoliv díky exekutorům se v posledních letech i tady situace rapidně změnila a nikdo nevíme dne ani hodiny… Vzhledem k tomu, že v původní rodině mám nejméně dva takové „nepřihlášené“, jejichž situace by se elegantně vyřešila na můj účet (a pak se divte, hlásám-li „nejlepší rodina je žádná rodina“), jsem ráda, že se mi povedlo aspoň částečně omezit jejich možnosti tím, že jsem se veškerého majetku zbavila. Jistě, jsem de facto bezdomovec. Protože já sama se nikomu na krk nezavěsím. Ale když už nic jiného, nemusím se bát, že jednoho šeredného dne zjistím, že sdílím svůj dům s někým, kdo je s to jej obratem proměnit za umenšení vlastních dluhů.

  • 10. prosince 2012 (11.34)

   Nedivím se, že Vám po zádech sprintuje mráz.
   Ostatně to asi každému, jakmile jen zaslechne, že úředníci zase něco připravují. Takový malý a mrazivý Usain Bolt, že?

   • 10. prosince 2012 (12.28)

    Malý, ale sakra účinný. Bohužel. Tohle už vážně hraničí s feudalismem…

 3. 24. února 2013 (9.13)

  Vládnou nám duševně nemocní idioti
  Praxe je více než teorie. Teorie to jsou silniční pravidla, a praxe to jsou praktické jízdy, kde použijete silniční pravidla k praktické jízdě. Pokud vysoké školy naučí studenty jenom silniční pravidla, a nejsou zde již praktické jízdy, tak zaměstnavatelé nemají zájem o tyto studenty bez praxe. Každé zaměstnání je v principu jízda autem, jde o to nechybovat při řízení auta a dobře se starat o auto, jsou řidiči, u kterých víte, že se vám nic během jejich jízdy nemůže stát, a jsou řidiči, kde se za jízdy modlíte, abyste tu jízdu ve zdraví přežili. Řidičem auta je; prezident, senátor, poslanec, ministr, soudce, řiditel, policajt, instalatér, atd. Zajímavé je slovo řiditel, v tom slově je zakotvené to že on řídí nějakou organizaci, pokud něco řídíme, musíme se na řízení soustředit, jinak uděláme chybu, proč je pro mnoho lidí neřešitelným problémem, se na řízení soustředit? Příčinou je to, že jsou nemocní, a jsme u jádra globálního problému, vládnou nám duševně nemocní idioti, a proto je zde globální ekonomická krize.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: