Úvodní stránka > Ze zahraničí > Zlé, zlé zbraně

Zlé, zlé zbraně

17. prosince 2012 Napsat komentář Go to comments

pistoleAno, je to tak. V USA šílený střelec postřílel ve škole děti. Někdo může říci, že zase.

Podrobnosti, myslím, není třeba rozvádět. Ostatně jsme posledních několik dnů masírováni zprávami o střelbě v americkém Newtownu horem i dolem.

Nehodlám v žádném případě polemizovat o tom, že jde skutečně o tragickou událost, která je neomluvitelná. Ale…

Vždycky se najde nějaké to „ale.“ Tragická událost je opět zneužívána. Pochopitelně nejvíce socialisticky smýšlejícími a po omezování svobod toužícími jedinci.

Opět se bude vyřvávat, že zbraně jsou zlé. Krásný příklad nalezneme zde, kde autorka evidentně nechápe která bije. A nebo chápe až moc dobře a chce si přihřát polívčičku. Článek, který je zřetelně plný lží, má jediný cíl. Vzbudit dojem, že prodej zbraní by měl být kontrolován a nejlépe zakázán.

Zkušenost říká, že podobné kroky nikdy nevedly k cíli, který byl deklarován. Pomineme-li restrikce, které prováděly diktatury, velice dobře vědoucí, že ozbrojený občan je jejich hlavním nepřítelem, stačí se podívat do nedaleké Británie, kde spolu se zpřísněním prodeje zbraní (rozuměj, šlo o praktický zákaz) se zvýšila násilná trestná činnost. Zločinec si zbraň vždycky sežene a vůbec ho netrápí, že je to zakázané. A pokud bude vědět, že ti hodní troubové, kteří zákony dodržují, nemají možnost, jak se bránit, tak sakra ztratí brzdy. Ty, které bude mít, pokud bude v nejistotě, že se může stát, že místo peněženky dostane kulku do hlavy.

Zprávy o výše uvedené tragické události se předhání v dojemných pasážích. Sám Obama plakal. No, plakal, když jsem viděl v televizi ono gesto, tak mi to připadalo, jako by si říkal „Co mi to, kurva, spadlo do voka?“ ale budiž, možná uronil slzu.

Učitelky bránily vlastními těly děti a zemřely při tom. To mě pak skutečně dostalo. To byl totiž akt čirého zoufalství.

Zoufalství neozbrojeného člověka, který čeká až mu pomůže policie. Všichni víme, že pomoc policie většinou končí oním nápisem na autech a zřejmě to tak je i v USA.

Pokud by některá z učitelek u sebe měla zbraň a uměla jí použít, nemuselo k „masakru“dojít. Maximálně tak mohlo dojít k usmrcení útočníka.

Zbraně zlé nejsou. Je možné ale toto tvrzení zneužívat. Na jednom z blogů jsem si všiml článku, který toto zneužití krásně předvádí. Uvádí seznam mediálně známých útoků zbraní v USA. Po vzoru agitátorů z minulého režimu používá nadpis „Vzorové“ spojené státy, snad aby ukázal, že svoboda je špatná.

S uvedenou statistikou není možné polemizovat. Ale je dobré jí doplnit. Takové doplnění se ale autorovi zřejmě příliš do krámu nehodilo. V USA mají civilisté zhruba 270 milionů zbraní (zdroj). Každý rok se takovou zbraní ubrání 1,5 milionu lidí (zdroj, některé univerzitní zdroje uvádí až 2,5 milionu), kteří tak zastaví zločince. A zneužito k vraždění je ročně 9146 zbraní (zdroj).

To je 270 milionů zbraní x 1,5 milionu zachráněných životů x 0,009 milionů zmařených životů.

Zbraně zlé nejsou. To je lež, které nevěřte. Zlí mohou být maximálně lidé, kteří je používají. A jestli jejich vlastnictví ty zlé lidi dostane do menšiny a dokáže neschopnost policie a znejistí totality chtivé politiky?

Tak to bude jen dobře.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. 26. února 2015 (0.01)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: