Úvodní stránka > Ze zahraničí > Z komára velbloud?

Z komára velbloud?

24. prosince 2012 Napsat komentář Go to comments

telefonovaniKdyž jsem si připravoval dnešní Vánoční přání, vyskočila na mě RSS čtečka s aktualitami. Je to hodně praktické, protože se dozvíte ihned o něčem novém, co často není ve zpravodajství zmíněno, protože se to třeba také nehodí.

Pamatuji si, že když jsem byl ve věku, kdy se mnou puberta jen třískala, dělali jsme si s kamarády z lidí občas legraci po telefonu. „Haló, tady vodárny, teče vám prosím voda? – Ano, teče. – Tak si umyjte nohy, je to cítit až sem.“ a podobné srandičky.

Vím, je to pubertální zábava. Ale v dnešní době jí často provozují komerční rádia. Vezměme si například populární volání Evropy 2 a podobně.

Nedávno si podobný vtípek udělali moderátoři jistého australského rádia. Vůbec nic by se nestalo a jistě by byl stejně světově známý, jako například vtípky výše uvedené Evropy 2. Tedy nijak. Až na to, že se moderátoři vydávali za britskou královnu a ptali se na zdravotní stav manželky prince Williama.

Výsledkem údajně byla sebevražda zdravotní sestry a hromadné odsuzování moderátorů. Hezky falešné moralizování nalezneme například zde. (Falešné proto, že v něm jednoduše naleznete levičácko-odborářský podtón, tedy doslova vodu na mlýn onoho blogu).

Já jsem se k uvedenému nevyjadřoval. Jednak bych spoustě lidí asi šlápl na jejich moralizující bebíčko, protože můj názor se dá předjímat. Prohlašoval jsem totiž, jsa odsuzován, že pokud to co se stalo postačuje k sebevraždě tak je někde něco špatně. Nejspíš pak v hlavě zesnulé zdravotní sestry.

A před pár minutami mi, ta v úvodu zmíněná RSS čtečka, vyplivla zprávu o tom, že to tak zřejmě bylo. Pád z výšky a předávkování léky (u zdravotní sestry!) o něčem vypovídá. Minimálně pak o tom, že se měla léčit. (více zde a nebo zde)

Nebudu tvrdit, že dobrovolná smrt, zřejmě psychicky nemocné ženy, není neštěstí. Daleko větší neštěstí je ale stádovitost okamžitého odsuzování moderátorů, bez znalosti bližších informací.

Tak se s člověka, který jede rychle v obyčejném Superbu stává pirát v luxusní limuzíně, z člověka, který se brání přepadení rasista a cokoliv jiného. Vždyť to psali v novinách.

Pokud někdo namítne, že jemu se něco podobného, generalizace na základě domněnky stáda, nemůže stát, tak se plete. Může se to stát každému. Z komára jde udělat velbloud velice lehce. Horší je to naopak.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: