Úvodní stránka > Ze zahraničí > Garantujeme vám to. Ovšem za vaše peníze.

Garantujeme vám to. Ovšem za vaše peníze.

uradpracePředstavte si, že máte firmu. Nic velkého, malý podnik do 25 zaměstnanců. A o váš výrobek je zájem. Je jedno, jestli to jsou rohlíky a nebo kabáty. Prostě by bylo v danou chvíli dobré zvýšit produkci. Ne nějak razantně, ale zvýšení by se hodilo.

Oprosťme se od nějakých speciálních výpočtů a vezměme v úvahu, že pro zvýšení produkce je nutné přijmout nového zaměstnance.

Překousnete tedy všechna byrokratická omezení, risknete, že vás přijde o místo požádat někdo, koho nepotřebujete a nebo se vám nehodí a kterému budete muset v rámci korektnosti lhát, že je již místo obsazeno a rozhodnete se vytvořit nové pracovní místo.

Jste jen malý podnikatel, půjde tedy jen o jedno pracovní místo, ale i tak je užitečné. Zaměstnáte někoho, kdo má o práci zájem, uspokojíte zákazníkovu zvýšenou poptávku po vašem produktu a také odsypete státu nemalou a pravidelnou platbu za možnost někoho zaměstnat.

Může se ale stát i něco jiného. Stát vám řekne, že náklady na vytvoření nového místa jsou zbytečné, že on to zvládne lépe. A že by možná bylo dobré, kdybyste mu ty peníze dal. Způsob si již nalezne.

Pokud se náhodou stane to, že vaše platba nebude v rámci přerozdělování ukradených peněz daní využita na nějaký zcela nesmyslný projekt, tak se skutečně za uvedené peníze vytvoří nové pracovní místo. Ale rozhodně to nebude u vás, tak jak jste to původně plánoval.

Stát se bude chlubit, že vytvořil x nových pracovních míst a dav bude nadšený. „Vidíte,“ budou říkat, „tvrdili jste nám, že vysoké daně jsou špatné a tady to máte. Nová pracovní místa. Stát to zvládl a vy jste pomýlení hlupáci.“

Dav ale neuvidí, že pracovní místa vznikla na úkor, paradoxně, pracovních míst která mohla vzniknout tam, kde mohla být užitečná a potřebná.

Vytvoření pracovních míst jen pro samotná pracovní místa je dobrý propagační tah, ale výsledek je nulový. Taková pracovní místa zákonitě vznikají na úkor pracovních míst jiných. Nulový efekt s sebou ale přináší i možný efekt až záporný, protože taková místa nevzniknou tam, kde by byla potřebná, ale tam, kde se zdají potřebná úředníkům, kteří o nich, odtrženi od reality, rozhodují.

Vysoké daně nejsou pro tvorbu nových pracovních míst dobré. Většina podnikatelů se dvakrát rozmyslí, zda je vhodné zvýšit produkci, zvýšit zisk, když mu bude jeho velká část ukradena prostřednictvím nemravných daní. Výsledek je pak zcela zákonitý a my vidíme enormní nárůst nezaměstnanosti v socialistické EU.

Logika by velela, že je nutné učinit kroky pro růst hospodářství. Nejlépe pak snížením daňového zatížení podnikatelů. A tím nemíním v žádném případě nějaké velké koncerny, které hraniční s monopolem a nebo již tuto hranici překročily. Míním tím plošné snížení daňového zatížení a to včetně nákladů na jednotlivá pracovní místa.

Bohužel socialistické vlády o snížení daně nikdy ani nepřemýšlely. Proč by měly, vždyť mohou lidem zavřít pusu „tvorbou nových pracovních míst.“

Například francouzská vláda hodlá v tomto roce vynaložit na tvorbu nových pracovních míst v přepočtu více než 50 miliard korun.

50 miliard. 50.000.000.000,- korun, které byly vybrány na daních a které mohly, pokud by zůstaly u svých majitelů, vytvořit stejná pracovní místa tam, kde by byla potřebná. Nyní o nich rozhodne úředník.

Tím to ovšem nemusí vůbec končit. EU chce totiž jít ještě dál. Na začátku prosince jsme se mohli dočíst, že EU chce garantovat mladým lidem do 25 let věku pracovní místo do 4 měsíců po vyučení a nebo ukončení jiného školního vzdělávání. Jen zatím neví, jak to udělat.

No, jde celkem dobře odhadnout, díky socialistickým způsobům jednání EU, jak to bude. Daněmi.

Prostě a jednoduše garantují. Ale za vaše peníze.

Není ovšem třeba házet flintu do žita. Víte, že EU v dohledné době bude hledat nové úředníky? Mělo by jich být deset tisíc.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: