Úvodní stránka > Z domova > Kdo je tady vlastně zrádce?

Kdo je tady vlastně zrádce?

Betrayal_by_VampirePrincess007Exministr Bublan se nechal slyšet, že se spolupodílí na přípravě případné žaloby na Václava Klause pro velezradu. Je myslím docela poučné si odkazovaný článek pročíst, protože najednou zjistíte, odkud vítr vane.

Amnestie jako taková se hodí. Jako perfektní záminka. Ostatně záminkou i byla, jak plyne z uvedeného rozhovoru, pro takzvaného protikorupčního aktivistu Karla Janečka, když k takovému kroku vyzval senátory.

Již tento fakt je zarážející, ale vydal by na samostatný článek, stejně jako možné zkoumání Janečkových protikorupčních aktivit, respektive toho, zda není něčím „bílým koněm.

Pokud budete dokola omílat jedno a to samé, tak vám nakonec budou lidé věřit. Po internetu například koluje video s proslovem poslance Zaorálka. (komentoval jsem například zde)

Musím před panem Zaorálkem smeknout. Dokonale zvládnutá propaganda.

Já ho ovšem neposlouchal. Něco mi na tom začalo páchnout již na jeho začátku. A ve chvíli, kdy se vystudovaný marx-leninista Zaorálek začal brát za práva podnikatelů jsem video vypnul.

Lepší je si číst, například stenografický záznam projevu. Najednou zjistíte, že velice podrobně probírá dva, tři případy, kterých se dotkla abolice obsažená v amnestii. A minimálně v jednom z případů jsou jím uváděná fakta přinejmenším diskutabilní. Ale musím přiznat, že přednáší působivě. Člověk by mu i věřil.

Je to docela plamenné a také dost rozdílné než, například poměrně zajímavá úvaha, která ovšem nebyla masmédii přijata. Tuto úvahu JUDr. Pacovského naleznete například zde a doporučuji si jí přečíst dříve, než nebude dostupná.

Vraťme se ale k výše zmíněném rozhovoru s Bublanem.

Potvrzuje, že amnestie byla záminkou. Více vadí otálení s podpisem Lisabonské smlouvy a protievropské postoje!

Takže nečitelný podnikatel – aktivista Janeček pod záminkou amnestie vyzve senátory k podání žaloby pro velezradu a najednou jsme u protievropských aktivit.

V tomto světle se domnívám, že vůbec nejde o velezradu a nebo o amnestii. Jde o přípravu dalšího podřizování se diktátu EU, dalšího předávání pravomocí a dalšího umlčování odpůrců těchto kroků.

A na takové kroky je, když jsme u těch zákonů, také paragraf. Jmenuje se vlastizrada.

Reklamy
 1. Petr
  04. března 2013 (13.25)

  tak jako můžeme tu příčinu vysvětlovat a hledat někde jinde – stejně jako když soused posekal trávu na zahradě, tak to udělal buď z čistě praktických důvodů, anebo na zahrádkaření kašle a chce jen, abychom mu záviděli – pointa je v obou případech stejná. Klaus udělal tou amnestií něco hodně špatného – o tom, zda o jeho špatnosti bude moci rozhodnout soud, je v tomhle případě pointa. Jestli je vedena tím, že udělal něco špatného, anebo jinou teorií, je úplně fuk a jen odvádí řeč od tématu (proč ne, pojďme to taky řešit, ale bez přiživování na téhle pointě)

 2. 04. března 2013 (19.31)

  Prosím a co udělal amnestií špatného? Ale neplkejte o tupostech typu H-Systém a podobně.
  V každém případě tvrdím že amnestie je pouze zástupný problém. Zkust si sehnat text návrhu žaloby.

 1. 14. února 2013 (0.01)
 2. 06. března 2013 (0.32)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: