Úvodní stránka > Z domova > Havlisté pláčou. Nejspíš proto, že neumějí číst…

Havlisté pláčou. Nejspíš proto, že neumějí číst…

dorzeczyPříznivci a přátelé Václava Havla jsou pobouřeni. Klaus prý napadl jejich modlu. V rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy řekl, že Havel byl extrémní levičák.

Ponechme stranou, že byla pouze konstatována skutečnost, podívejme se spíš na to, že havlisté asi neumí moc číst. A nebo naopak umí a domnívají se, že jim to veřejnost, jak se říká, zbaští.

Václav Klaus, respektive jeho názory, se nehodí do krámu celé řadě lidí. Levičáky, kteří by rozdávali z cizího, počínaje a eurohujery konče.

Jak jsem již naznačil v článku „Kdo je tady vlastně zrádce?“ pomalu prosvítá na povrch, že amnestie se hodila jako zástupný akt pro přípravu opravdové zrady, respektive honu na jakousi protievropskou čarodějnici Klause (u které nemusí vůbec zůstat).

A když se lidem naservírovala údajně zlá a poškozující amnestie, je třeba ještě něco přidat. Protože je málo pravděpodobné, že by někdo věřil tomu, že Václav Klaus pojídá novorozeňata, je třeba použít poněkud menší kalibr.

Havel se hodí. On byl přeci revolucionář, pojmenovali jsme si po něm letiště a někteří mdlí duchem si nadšeně vyhrnovali nohavice.

A Václav Klaus ho špiní. Jsou toho ostatně plné noviny. (například zde, zde a nebo zde)

Havlisté by si ale měli uvědomit, že lidé nejsou tupci a na rozdíl od nich dokáží číst. Alespoň v to doufám.

Pokud si přečtete celý rozhovor, tak zjistíte, že Havlovi byla věnována jen velice malá pasáž a to jak je veřejnosti havlisty prezentována je čisté a zcela jistě záměrné, vytržení z konceptu.

Nenechte se odradit. Při přečtení rozhovoru, který naleznete například zde zjistíte pravdu. Pravdu o tom, že Václav Klaus hovořil o daleko závažnějších problémech. O takových problémech, jako je svoboda, vztah k EU a nebo Rusku a konec konců i o tzv. Benešových dekretech.

Klaus mluvil o věcech o kterých by havlisté nejen hovořili neradi, ale byli by i rádi, aby o nich nemluvil zřejmě nikdo.

Můj kamarád si kdysi upravil jedno přísloví na „Levicový intelektuál do domu, hůl do ruky.“ Myslím si, že to platí. A že je třeba se postavit proti podobným překrucováním faktů. Postavit se dokud to jde a dokud nejsme, v duchu Václava Havla, například humanitárně bombardováni.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: