Úvodní stránka > Z domova > Jak se žaluje velezrada? S velkou parádou a přitom zbaběle.

Jak se žaluje velezrada? S velkou parádou a přitom zbaběle.

logo_senatVelká paráda při podávání žaloby na Václava Klause se přirozeně konala. Vybraní senátoři si, jak se říká, cintali pentle a tvářili se na televizních obrazovkách odhodlaně a jejich rysy ostře řezala spravedlnost. Otázkou je, zda nešlo jen o masku, která skrývala jejich pravou tvář. Tvář zbabělců, tvář strachu a tvář skutečných zrádců.

To, že jsem pevně přesvědčen o tom, že žalující senátoři jsou skutečnými zrádci, kteří podle všeho tančí, tak jak záhadný protikorupční aktivista Janeček píská, jsem již psal ve svém článku Kdo je tady vlastně zrádce. To, že amnestie presidenta republiky byla jen záminka jsem uváděl také. O samotné amnestii jsem se zmínil také dříve, v článku Jak na Nový rok.

To, co jsem uvedl v odkázaných článcích se nyní stále více a více potvrzuje. Považuji tedy opakování zcela jasných faktů za zbytečné, nicméně se chci dotknout něčeho jiného. Pokrytectví a zbabělosti.

Pokrytectví a nebo spíše vlastní tupost předvedl již senátor Antl, když prohlásil, že žalobou se senátoři chtějí dozvědět názor Ústavního soudu. Nebyl Antl státním zástupcem? Jenže jeho znalosti oboru se nejspíše omezily na vlastní vyhýbání se právu.

Zbabělost je zcela jasně vidět v tom, že jednání Senátu o daném tématu bylo neveřejné. Hlasování tak známe jen díky těm senátorům, které ho tzv. „vynesli.“ Text žaloby známe také díky lidem, kteří nás s ním seznámili neoficiální cestou. Na stránkách Senátu se totiž k příslušné schůzi nedozvíte prakticky nic a pokud chcete shlédnout senátní tisk, dozvíte se, že není k dispozici a odkázáno je pro jistotu na neexistující znění zákona. Možná písařská chyba, možná úmysl.

Pokud si žalobu najdete a projdete, zjistíte, že jediný fakt, který by mohl být Václavu Klausovi vyčítán, je vlastně nejmenování jednoho soudce. (text stažený přímo ze stránek senátora Dienstbiera můžete také stahovat zde). Trochu málo na žalobu, nemyslíte?

Bylo by to směšné, kdyby to ti hlupáci nemysleli vážně.

Dost lidí se za senátory, kteří jsou autory uvedeného paskvilu stydí. Já ne. Chce se mi z nich zvracet.

Věřím tomu, že řada tupců, zejména těch, kteří nedokázali Klausovi porozumět, bude hýkat nadšením. Ve skutečnosti bychom měli být za Klause rádi. Bylo-li by takových víc, byl by svět svobodnější. Ostatně ne nadarmo prohlásil na Klausovu adresu ředitel Cato Institutu John Allison. „Těšíme se na úzkou spolupráci s tímto mistrem svobody.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: