Úvodní stránka > Z domova > Pošťák zvoní vždycky dvakrát

Pošťák zvoní vždycky dvakrát

ceska_posta01Možná není daleko doba, kdy u vašich dveří zazvoní pošťák a místo dopisu vám předá složenku k zaplacení pokuty za rychlou jízdu, kterou před tím sám změřil.

Ano, je to přehnaný příklad, postup bude zřejmě jiný, ale základ, tedy, že vaší rychlost změří Česká pošta, by mohl být skutečný.

Česká pošta se rozhodla, že je třeba hledat nové zdroje a možnosti, protože ubývá dopisů. Navíc v tomto roce konečně skončil její monopol na dodávání zásilek do 50 g.

Česká pošta se domnívá, že její loňský zisk ve výši cca 300 milionů korun je třeba ještě zvyšovat. S tím by se dalo souhlasit. Ovšem pod podmínkou, že by nejprve pošta začala pořádně dělat to co má. Je totiž hezké, že na poště mohu koupit noviny, omalovánky, DVD s filmy a dokonce i plyšáky, jak jsem celkem nedávno zjistil, ale já bych byl osobně daleko raději, kdyby jednoduše fungovala tak jak má. Plyšáka a nebo DVD si mohu koupit i jinde.

Není to tak dlouho, co jsem stál ve frontě u jediného otevřeného okénka z šesti. Jaká byla radost lidí za mnou, když jsem požádal o vyhotovení úřední kopie si zajisté umíte představit. A otrávený ksicht úřednice, která musela zavolat kolegyni, zřejmě od kávy, nepřeji vidět nikomu.

Zajímavé bylo i to, že jsem si všiml pokladní ze supermarketu kde nakupuji, která stála ve stejné frontě. Musela si vzít v zaměstnání volno, protože pošta zavírá o hodinu dříve než její supermarket a jinak se pro doporučený dopis nedostane.

Ostatně já doporučený dopis nedostal ani nepamatuji. Ne, že by mi nikdo nepsal, ale pošťák nikdy nezazvonil. I když jsem byl prokazatelně doma, vhodil do schránky lístek s oznámením o uložení zásilky na poště. Tedy, pokud měl dobrou náladu. Před měsícem se mi ani neobtěžoval vhodit do schránky dopis s prodlouženou platební kartou a musel jsem žádat o novou.

O kvalitě služeb České pošty by ostatně mohl vyprávět skoro každý.

Tak funguje Česká pošta. Plyšáky a omalovánky prodávají skoro všude. Jen ty poštovní služby se nějak nedaří plnit tak, jak by měly vypadat.

Pošta se nyní rozhoduje, zda se zapojí do oblíbeného STB-áckého byznysu (viz firma Czech Radar). Ponechme stranou to, že nám starostové obcí a měst, kde se pomocí stacionárních radarů vytváří pasti na řidiče s jediným účelem – vytáhnout peníze z jejich (těch řidičů) kapes, drze lžou do očí a tvrdí, že radary jsou instalovány kvůli bezpečnosti. To se již dávno vyvrátilo, když se někteří z nich podřekli, že s příjmem z pokut počítají v rozpočtu. Ponechme stranou i to, že překročení maximální povolené rychlosti není automaticky přestupkem, jak se někdo domnívá a ihned zaplatí.

Pravda je jednoduchá – Česká pošta, místo toho, aby zkvalitňovala své služby a prodávala tak produkt, který bude konkurenceschopný a tím zvýšila své příjmy, pokud se jí zdají nízké, chce zabřednout do byznysu, který především kalkuluje s neznalostí zákona „chycených“ řidičů.

Umíte si přestavit soukromý podnik, který místo inovace nedostatečně fungujícího produktu uvažuje o produktu jiném, který by tzv. sypal? Chápu, že Česká pošta ze zákona nemůže zrušit to co nenese, jak by to udělal soukromý podnikatel. O to více by ale měla investovat do vylepšování, nebo spíše zajištění funkčnosti nefungujícího, namísto hledání nového rýžoviště.

Já tedy tento státní podnik podporovat nehodlám. A co vy? Těšíte se až u vás zazvoní pošťák?

Reklamy
 1. 24. března 2013 (0.17)

  Inu, je to podobně, jako systém Donez, kde se hlásí novodobí muklové na novodobé fízlárně(poště),(také umělý dohozený kšeft) s tím rozdílem, že zatímco tehdejší muklové docházkou na fízlárnu za socialismu dokazovali, že pracují (a museli přinést papír o nějakém zaměstnání), tak zde je tomu poněkud naopak, jelikož svou docházkou dokazují, že jsa na úřadě práce, tedy nepracují vůbec . Tak trochu mi to připomíná, když jsem byl kdysi na vojně a jeden vojín rád veršoval a psal, že vojna je zvláštní druh onanie, kdy penis honí člověka a zástupce pro věci politické se smál, že ještě, že to nevzal osobně .
  Jinak si myslím, že to, co píše onen vlk o parazitech, je jen teoretizování, které při milionové (600 000 na úp a 400 000 mimo) nezaměstnanosti nemůže vyřešit vůbec nic. Když bude dostatek práce, tak nebude třeba žádných triků .
  Ani potíráním toho švracsystému nic nevyřeší, jen zhorší situaci těch, jichž se jako zastává .
  A jelikož Donez v září končí, byl nasmlouván na dva roky, tak proto musí vymyslit jiný typ fízlování pro českou poštu, nyní ohledně rychlosti a jiných lumpáren .

  • 24. března 2013 (1.05)

   Vidíte, to mě nenapadlo. Česká pošta zřejmě vážně potřebuje nějaký ten „vejvar.“ Co mě ale dostalo, je text u popisu systému Donez na stránkách České pošty – „Podporujeme vaši budoucnost.

   Pokud pak píšete o vlkovi, domnívám se, že tuším koho míníte. Je-li to on, myslím že bohužel má problém nejen přijmout jiný názor, ale i pouze o něm přemýšlet. Apriorní odmítání občas u zapšklých důchodců bývá. Pár jsem jich za život potkal a jejich utkvělá představa o tom, že díky věku vědí vše nejlépe byla téměř neuvěřitelná. Bohudík víc bylo těch, kteří věkem moudřeli…

 1. 04. února 2015 (0.01)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: