Úvodní stránka > Z domova > Ve dne škodil, v noci krad‘. Sociální demokrat.

Ve dne škodil, v noci krad‘. Sociální demokrat.

socdemPrávě proběhnuvší sjezd ČSSD plně potvrdil nadpis tohoto článku. Nechci se zabývat celým sjezdem. Obávám se, že by se mi nemuselo udělat dobře od žaludku, protože to, co dokáží sociální demokraté vyžaduje skutečně odolný žaludek a náturu.

Je obecnou pravdou, že sociální demokracie má velice silnou pozici napříč Evropou. Důvodů může být několik. Lhaní lidem socdemákům vždy šlo a jak je vidět, jde jim to i nyní. Při tom svém lhaní nabízí jednoduchá řešení a kalkulují při nich s neznalostí, nevzdělaností a také závistí a leností lidí. Je přeci tak jednoduché říci, že dostanete podporu, dostanete garanci minimální mzdy a že zdaníme ty podnikatele, kteří žijí z vaší práce.

Dělník z továrny to uslyší rád, protože uvidí ty podnikatelské limuzíny, údajně zaplacené z jeho mozolů. Ty milióny na kontech…

Neuvidí ale již to, že mu stát sebere v průběhu jeho aktivního života několik miliónů na daních a podobných odvodech, které potom rozdá v rámci nesmyslného přerozdělování. Neuvidí, že za jeho možným propuštěním ze zaměstnání není zlý kapitalista, ale například zvýšené daně jeho zaměstnavatele a nebo fenomén minimální mzdy.

Právě ukončený sjezd ČSSD plně potvrdil to co výše jen naznačuji. Tvrdí-li sociální demokracie, že při případném uchopení moci získá vybydlenou zemi, tak já dodávám, že i vybydlený byt je možné opravit, ale socdemáci z něj udělají jen ruinu.

Souhlasím, že současná vláda není vládou dobrou a ani trochu pravicovou. Její socialistické kroky vidíme dnes a denně, ale alespoň občas, málo, ale přeci, se ozve pravicová struna. Sociální demokracie by přetrhla i tu.

V tisku se můžeme dočíst, že to sociální demokracie nazývá „Nový začátek pro naši zemi.

Mimo jiné to je i zrušení rovné daně (která je ovšem u nás stejně jen na papíře, ale v praxi funguje spíše progresívně) zvýšení minimální mzdy, a rafinovaně zamaskovaný útok na živnostníky, umně skrytý pod tzv. „zmírnění extrémního rozdílu v daňovém a odvodovém zatížení OSVČ vůči zaměstnancům“.

Pokud pominu výrok opravdového blba, kterým je socdemácký stínový ministr financí Jan Mládek, který prohlásil, že „Živnostníci parazitují na zaměstnancích“ aniž by si uvědomil, že to jsou ti, kteří dávají práci jeho voličům a na jehož výroku nic nemění omluva staronového socdemáckého předsedy Sobotky, a ani jeho vlastní, přiznejme, že velice demagogická, tak jen v předchozím odstavci uvedené ukázky myšlení sociálních demokratů stačí k tomu, aby se naplnil název Cimrmanovy pohádky „Jak chudák do ještě větší nouze přišel.

Ten dělník, o kterém píšu na začátku tak bude moci ještě víc nadávat. Zvýšení daňového zatížení mu ubere část mzdy, povinná minimální mzda ho možná připraví o kolegy, jejichž práci bude muset zastat navíc; a to v tom lepším případě, možná o ní přijde sám, pokud její hodnota nebude taková, aby jí bylo možno minimální mzdou zaplatit. A možná se jeho zaměstnavatel rozhodně ukončit podnikání, protože prostě nebude mít zájem na vysokém daňovém zatížení.

Přirozeně to ten dělník neuvidí. On uvidí toho zlého kapitalistu, co ho sdírá z kůže.

Je-li to, co sociální demokracie hodlá při úspěchu ve volbách provádět novým začátkem, tak skutečně nechci vidět ty konce. Ale jedno vím jistě. Slušný a rozumný člověk jim k vítězství pomoci nemůže. Pokud ovšem není ten, kdo ve dne škodí a v noci krade…

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: