Úvodní stránka > Z domova > Krátká paměť Miloše Zemana

Krátká paměť Miloše Zemana

vlajka_eu_0_0Když jsem si dnes procházel RSS čtečku, všiml jsem si jedné informace, která se v době publikování tohoto článku pravděpodobně zobrazuje i v pravém sloupci této stránky. Ale nehodlám předbíhat.

V průběhu předvolební kampaně Zeman zahájil debatu na téma Benešových dekretů. Nehodlám mu to vytýkat a ani komentovat. Proti tématu, tak jak bylo předneseno, nemohu jednoduše nic namítat.

Jenže čas uplynul, a ne zase tak moc a Zeman se stal presidentem.

A tu se začíná projevovat jeho poněkud problematická a nekonzistentní paměť. Dost možná má moc práce a nebo je to důsledek konzumace slivovice. Na každý pád ale chystá něco o čem není příliš zmínek v masmédiích.

2. dubna má do Prahy dorazit eurošašek předseda evropské komise Barosso a spolu se Zemanem hodlají na Pražském hradě vyvěsit jakýsi modrý hadr se žlutými hvězdičkami. Někdo mu říká prapor evropské unie. Někteří pomatenci, jako například exministr Kocáb, se podobný hadr snažili na Pražském hradě vyvěsit v minulosti, ale bylo jim v tom zabráněno.

Nechápu, proč by měl nad Pražským hradem viset nějaký modrý hadr. Je sice pravdou, že někteří ho považují za jakousi vlajku či prapor, ale jsou to opravdu jen někteří.

Belgie, Bulharsko, Německo, Řecko, Španělsko, Itálie, Kypr, Litva, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Rakousko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko a Slovensko prohlašují, že vlajka znázorňující kruh dvanácti zlatých hvězd na modrém pozadí, hymna vycházející z „Ódy na radost“ z Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena, heslo „Jednotná v rozmanitosti“, euro jako měna Evropské unie a 9. květen jako den Evropy pro ně zůstávají i nadále symboly sounáležitosti občanů Evropské unie a jejich svazku s ní.

Zdroj: 52. prohlášení připojené k Lisabonské smlouvě

Protože chce Zeman s Barossem nejen vyvěšovat modrý hadr, ale hodlají také podepsat euroval, bylo by možné na tuto situaci upozornit i senátory, kteří tak rádi iniciují žaloby velezrady, jenže těm místo svědomí přikazuje spíš podnikatel (tzv. protikorupční aktivista) Janeček.

Nicméně něco můžeme udělat i my ostatní. Připojit se k aktivitě na kterou mě upozornila na začátku článku zmíněná RSS čtečka.

Tou iniciativou je akce Strany svobodných občanů a je jím, kromě protestu vůči vyvěšování modrých hadrů na Hradě i možnost podepsat petici za vypsání referenda o vystoupení z EU. Petici není možné podepisovat online a petiční archy budou například na uvedeném protestu a nebo je možné stáhnout petiční arch například zde.

Vzpomínám si, že mi kdysi někdo říkal, že skleróza a stařecká demence se projevuje tak, že zapomínáte věci z nedávné minulosti a pamatujete si věci dávné. Nevím, nakolik je to přirovnání pravdivé a nakolik se na Zemanovi podepsal tvrdý alkohol, ale Zeman si asi vzpomněl na dobu svého narození, kdy nad Pražským hradem také vlála i jiná než naše vlajka. Bylo to jen jednou v historii naší republiky. A byl na ní hákový kříž.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: