Úvodní stránka > Z domova > Senátoři by měli poděkovat Ústavnímu soudu. Přinejmenším někteří.

Senátoři by měli poděkovat Ústavnímu soudu. Přinejmenším někteří.

Ústavní-soudÚstavní soud se odmítl zabývat žalobou proti presidentu Václavu Klausovi pro velezradu, kterou podala skupina senátorů. To je fakt zcela jistě každému známý a dalo se předpokládat, že bude takový.

Přirozeně se ihned rozhořely diskuze o tom, zda je takový závěr správný či není. Duševně méně zdatní jedinci ho zřejmě pochopit nedokáží, ale bohužel jde jen a pouze o jejich problém. Znění Ústavy je i bylo poměrně jasné.

Tím, co je zřejmé, se ale zabývat nechci. Domnívám se totiž, že nejvíce by měli Ústavnímu soudu poděkovat právě ti senátoři, kteří uvedený případ iniciovali. Podle všeho na příkaz svého ideového šéfa, tzv. protikorupčního aktivisty Janečka.

Ústavní soud dal možnost těmto senátorům, pokud je to ale vůbec ještě možné, zachovat si důstojnou tvář.

To, že důvodem žaloby nebyla ani náhodou amnestie, která byla sice všude vyřvávána jako důvod, ale důvodem nemohla být ani náhodou, je snad jasné každému. Základ žaloby byl postaven na Klausových a dodejme, že správných, euroskeptických postojích. O tom jsem ostatně více napsal již ve článku „Kdo je tady vlastně zrádce?“ a „Jak se žaluje velezrada? S velkou parádou a přitom zbaběle.“

Pokud by soudní jednání proběhlo, tak by vyšla najevo v plné síle podstata žaloby, která byla před veřejností tajena a jejíž text byl ze Senátu vynesen slušnými lidmi neoficiální cestou.

Všichni totiž víme, že lidé jsou líní číst, ale pokud by informace proběhly například v televizi, tak by to bylo jiné. Lidé by najednou slyšeli, proč Václav Klaus vadí a komu a jakým proudům. A kdo to vlastně koketuje se zradou.

Senátoři by tedy měli Ústavnímu soudu děkovat a děkovat. Protože to na ně vlastně veřejně neprasklo. Prozatím.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: