Úvodní stránka > Co týden vzal... > Co týden vzal… | 18. týden 2013

Co týden vzal… | 18. týden 2013

calendarPsal jsem, že tato rubrika bude zveřejňována v neděli a je pondělí. No co, výjimka potvrzuje pravidlo. Strávil jsem týden na cestách a docela rád jsem si oddychl od tuzemských problémů.

Po návratu jsem sice v RSS čtečce zahlédl pár neskutečných volovin, ale zaujala mě vlastně jen jedna.

Klasické socialistické lamentování nad tím, že přes Gibraltar „utíkají“ daně.

Shodou okolností mě právě tento týden cesty zavedly do Španělska, kde jsem byl překontrolovat zájmy některých svých klientů. A právě s firmami, které staví ve Španělsku a sídlí na Gibraltaru jsem do styku (opět) přišel. Zajímavé, že jejich zaměstnanci nevidí danění mimo EU jako špatné, přestože jde jen o zaměstnance. A nebo právě proto a uvědomují si, že pokud by daňové zatížení jejich zaměstnavatele bylo neúnosné, poznají to na prvním místě oni. Tím, že již nejspíš nebude jejich zaměstnavatelem.

Jinak byla cesta hezká, místo nudného a nepohodlného letadla jsem si dopřál sice cenově nákladnější, ale o to pohodlnější cestu autem a kromě rychlého průjezdu Německem jsem se mohl kochat a zastavit se i na některých oblíbených místech i u starých známých.

Rozhodně doporučím těm, kteří budou mít při cestě a nebo se přímo vydají do jižní Francie po vlastní ose, nejezdit po dálnicích, ale občas sjet na státní silnici a jednoduše se kochat. A než dojedete do Nimes, určitě navštivte mé oblíbené městečko Pont-Saint-Esprit. Milovníci olivového oleje projedou téměř na jeho konec a zajisté si v místní rodinné továrně koupí skutečně výborný olej. A kousek od náměstí se dobře ubytujete v příjemném hotelu La Bourse. Věřte že příjemná změna není jen hotel, tedy jeho název. Jižní Francie má kouzlo, které nebudete chtít opustit. Vím co píšu.

Ale tento blog není cestovní bedekr, takže si něco povíme až zítra.

 

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: