Úvodní stránka > Různé > Sociálně demokratická cesta do pekel

Sociálně demokratická cesta do pekel

dej-miMám takový dotaz. Jak to děláte doma, pokud vám dochází peníze? Pokusíte se na něčem ušetřit? A nebo raději někomu něco ukradnete?

Většina lidí je slušných a asi se jim krást nechce. Ale jsou mezi námi i ti, kteří se zlodějin neštítí. Pokud budou krást v malém, nazveme je zloději a zavřeme je do kriminálu.

Pokud budou své nenechavé pracky strkat do kapes nás všech, je to jiné. Nazveme je sociálními demokraty a nebo socialisty a ti, kteří uvěří jejich lži a nebo se utápí v zajetí své vlastní neschopnosti a závisti je navíc budou volit.

Procházel jsem si tak události minulých dnů a všiml jsem si i některých věcí, které RSS čtečka neobsahovala.

Všiml jsem si tak, že proběhla jakási konference, která již svým obskurním názvem „Politické vize budoucnosti Evropské unie“ naznačuje, že bude zřejmě hodně výživná. Budoucnost EU slušní lidé vidí v jejím konci a politickou budoucnost tak nemůže vidět už vůbec nikdo.

To, že se na takové konferenci určitě produkovala moudra hodná žáků pomocné školy je nabíledni. To, že se o takovou schůzku lidé asi zase tak moc nezajímali je také poměrně zřejmé.

A tak si dovolím citovat. A také potvrdit svoje výše uvedené tvrzení o zlodějích.

Předseda ČSSD Sobotka totiž vyplodil dokonalé moudro:

Daňový dumping, který zahrnoval snižování sazeb daně z příjmu právnických osob a také rozvoj daňových rájů, vedl k soutěži, která vyčerpala veřejné rozpočty, podlomila jejich stabilitu a prohloubila zadlužení ještě před tím, než přišla finanční krize, …

zdroj

V odkázaném zdroji je možné se podívat i na to, v čem se Sobotka, troufnu si domnívat, že záměrně, mýlí. Pokud bychom pak v protitvrzení, obsaženém ve zdrojovém článku, šli dál, tak bychom mohli vypozorovat jako zdroj hypotéční krize státní zásahy a podobné nemorality.

Soudruh, a nebo jak si ta socdemácká parta vlastně mezi sebou říká, Sobotka ale za vším vidí malé daně.

V úvodu píšu o tom, jak hospodaří rodina. Rozdíl v hospodaření státu je možná v objemu financí, ale ne v principu; utratit je možné jen to co jednoduše je, víc ne. Budování sociálního státu z kradených peněz je sice pro někoho lákavé, ale pořád jde o zlodějinu kombinovanou s diskriminací těch, kterým je kradeno a při rozdávání těch na které se nedostane.

Socdemácká vize daní, tedy loupení peněz z cizích kapes, jako východisko z krize je mylné od samotného počátku. Zvyšování daní může totiž lehce přejít do stádia, kdy si podnikatel řekne, že nemá smysl podnikat a firmu zavře. A natáhne ruku pro podporu.

To ovšem socialista nevidí. Pokud mě a nebo obdobně smýšlející lidi někteří demagogové nazývají amorálními, měli by si uvědomit, že vrcholem amorality a pohrdáním lidmi je socialistická víra, že právě oni ví lépe jak hospodařit s majetkem druhých.

To, v čem má Sobotka, asi jako jediném, pravdu, je to, že různá daňová zatížení vedou k soutěži. Proč platit zlodějům když mohu platit symbolicky těm, kteří si toho budou vážit.

Sobotka a sociální demokraté se takové soutěže logicky bojí. Jsou předem odsouzeni k prohře.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: