Úvodní stránka > Co týden vzal... > Co týden vzal… | 19. – 20. týden 2013

Co týden vzal… | 19. – 20. týden 2013

calendarJe to možná průser a nebo něco podobného, ale v poslední době se mi nějak nedaří se dostat ke psaní. Ne, že by se mi nechtělo, právě naopak, ale minule to byla pracovní cesta, co mě odtáhlo od psaní a nyní je to bohužel hospitalizace. Dá se tak říci, že nyní je název rubriky vskutku adresný.

Nicméně jsem si nechal přinést notebook abych byl v obraze, přestože donáška novin funguje i v této blíže neurčené nemocnici.

Vím, že se na kvalitu zdravotnictví nadává, ale já osobně jsem žádná negativa nezaznamenal, alespoň co se mé léčby týká. Přiznávám ale, že jde o hodnocení čistě subjektivní.

Subjektivní ale již není to, že mezi korunovačními klenoty mohl přibýt další – šavle. Alespoň v televizi to tak vypadalo, když to s vrchním opilcem málem švihlo presidenta Zemana stihla malá viróza.

Na druhou stranu se každému nepoštěstí stát se hrdinou komiksu.

Všiml jsem si, že Vlk, který bloguje je poměrně podobný těm, které zcela evidentně miluje, socialistům a těm, kteří vzývají silný a pokud možno i sociální stát. Neví totiž co vlastně chce. Opět tzv. ukončil svůj blog, aby po pár dnech jeho činnost obnovil.

Jojo, zásadovost se v jistých kruzích nenosí, ale to je asi všem jasné – socialista novou myšlenkou nezaujme a tupě se domnívá, že ví nejlépe co je pro druhé správné. Konec konců úroveň a pokrytectví odhalil sám v několika diskuzích na tomto blogu a nyní „obnovuje“ blog bez diskuzí, protože tento typ lidí nedokáže vstřebat jiný názor.

Když jsme u socialistů a podobných exotů. Znovu se ukázalo, že socialisticky zaměření jedinci ostatní nazývají narcisy, egoisty, asociály a těmi, kteří si myslí, že ví vše, ale ve skutečnosti se tak chovají právě oni. Chybí jim právě to co tak rádi kritizují u jiných – pokora. Jak jinak by totiž ve své sebestřednosti a dojmu že právě oni ví, co je pro jiné dobré, mohlo jakési pseudoobčanské sdružení Oranžový kruh, blízké sociální demokracii, navrhovat povinné dělení rodičovské dovolené mezi matku a otce dítěte.

„V principu to funguje tak, že část rodičovské dovolené je určena pro takzvaného druhého rodiče, který před tím na té rodičovské nebyl. A když tuto část ten druhý rodič nevyužije, tak vlastně část té rodičovské dovolené, dá se říct, propadá,“ říká za Oranžový klub jedna z autorek návrhu Michaela Marksová-Tominová, mluvčí stínové vlády ČSSD v otázkách lidských práv a rodiny.

Zdroj

Nic proti dělení, ale povinně? To je již ukázka absolutního pohrdání lidmi a zcela jasný signál, že slušný člověk se se socialisty nebaví.

No a pokud osud a lékaři dají, sejdeme se dříve než u dalšího „Co týden…

Hezký zbytek týdne všem.

Reklamy
 1. vlk
  18. května 2013 (23.37)

  Koukám, že už zase si mne tenhle sociálně darwinisrický narcis bere do úst.
  Kecy jako pokora a tak podobně. Od něj to sedí. A jedno, jako řádný český lumpenpravičák nikdy neopomene – lhát a překrucovat.
  Protože ví, že jsem před časem napsal tohle:
  Kosu nezlikviduji. Nechám ji v zakonzervovaném stavu. Může být, že když budu mít chuť cosi nutně napsat, že sednu k počítači a dám na ni nový článek. Možná, že ale vytvořím zbrusu nový prostor. Neznámý, neinzerovaný, s jinými pravidly. A budu začínat s nula čtenáři, aniž bych měl potřebu se kvůli čtenosti na někom nebo někde přiživit.Ostatně – takový záložní prostor už dávno mám technicky připravený. Možná , že když mne zrovna popadne psavá, tak to,co naklepu pošlu někam jinam. Vím například o jednom 18-ti letém študákovi, co vede bezvadné internetové noviny. Takže třeba u něj. Možná se vrátím do diskusí na Aktuálně. Kdo ví? Ani já sám nemám jasno. Ale takhle pokračovat nebudu.
  Jak s e snadno lze přesvědčit na:
  http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/05/12/zazvonil-zvonec-a-kosy-je-konec/#more-932354

  • 19. května 2013 (9.49)

   Vlku, Vy vždy udivíte tím, jak … ukážete svojí hloupost.
   Zkuste si někdy něco přečíst. Ovšem něco jiného než Haló noviny. Pro začátek si ujasněte pojem sociální darwinismus, zjistíte, že jde o něco úplně jiného než je libertarianismus, ke kterému mám asi názorově nejblíže.
   O pokoře si také můžete něco přečíst, ostatně v článku samém je odkaz; libertarián jí má daleko více, než pomatený zastánce sociálního státu.
   Fakt je čas myslet hlavou. Pro mě jste za troubu, pro jiné pak za pokrytce.

   • vlk
    19. května 2013 (20.12)

    Drzej a nafoukanej dutohlav vašeho ražení je úplně ten poslední, kdo by měl rozdávat druhým rady.Nota bene , doložil jsem, že jste lhář, primitivní lhář . Nic víc.
    A vaše invektiva vůči mé osobě? Jak že to napsal Jirotka v Saturninovi ústy tety Kateřiny?
    Hloupému každý hloupý? Ten pán byl zjevně geniální. A to vás ani neznal. Když psal onu repliku, kterou jsem uvedl.

   • 19. května 2013 (22.20)

    Jako vždy jste se zmohl jen na urážky. Vím, že primitiv Vašeho zrna se na víc nezmůže, argumenty jsou Vám vzdáleny na hony; to ukazujete ve všech komentářích.
    Zkuste ale jednu a nebo raději více menších korekcí svého jednání.
    Přestaňte druhé nazývat termíny, které jsou zřejmě užívané ve Vašem okolí, zkuste argumentovat a přestaňte být falešným pokrytcem. Na druhou stranu kladně kvituji, že jste zřejmě zapracoval na té disgrafii… 😉

 2. vlk
  19. května 2013 (23.33)

  Vážně: Tak se zkuste vrátit k prvnímu komentu, který jsem zde dal. A pokuste se porozumět jeho obsahu. Pak třeba zjistíte, kdo jen uráží a je bez argumentů. Lháři.

 3. vlk
  19. května 2013 (23.34)

  Jste lhář! Snadno to zjistíte, když s e vrátíte k mému prvnímu komentu. Pokud jste sto jej pochopit.

  • 20. května 2013 (9.13)

   No od Vás slovo lhář tedy sedí. Dokažte to!

   Uveďte prosím konkrétní lež, kterou jsem ve vztahu k Vám napsal a uveďte proč je lží. Zkuste poprvé v životě argumentovat. Domnívám se, že jsem Vás k tomu již kdysi vyzval a jaksi se to nepodařilo, místo toho se projevila vlastnost Vám vlastní a jednoduše jste s diskuze utekl, ale to mě u Vás již ani nepřekvapuje. Vám podobní jsou většinou zbabělci bez argumentů.

 4. vlk
  20. května 2013 (17.25)

  Zcela jasně jsem ve svém vstupním příspěvku doložil, že lžete. Jako reakci na to, když mnou šermujete, že jsme blog ukončil.
  V předchozí dernieře Kosy jsme napsal TAKÉ tohle:
  Kosu nezlikviduji. Nechám ji v zakonzervovaném stavu. Může být, že když budu mít chuť cosi nutně napsat, že sednu k počítači a dám na ni nový článek.
  Může být, že vaše inteligence nestačí na pochopení té prosté věty. Pokud ano, vědomě lžete. Dokázat vám, že jste jen lhář opravdu není žádný problém.

  • Petr Pelikán
   20. května 2013 (18.20)

   Vlku,

   Vaše chování je naprosto směšné. Vše, co si u svého blogu nepřejete, děláte u druhých. (Stačí si jen přečíst Vaše pravidla Kosy a Vaše výstupy a porovnat.) Kdybych to nevěděl lépe, tipoval bych na dítě v předškolním věku. Člověk ve Vašem věku by měl vědět, co chce.

   Naprosto souhlasím s Petrovým resumé: Nejste schopen věcné diskuze a argumentace. Před konfrontací zbaběle utíkáte. Jediné, čeho jste schopen, jsou osobní urážky.

   Srovnám-li Vaše zásady a komentáře na Kose a tady s Vaším jednáním, mohu s klidným svědomím konstatovat, že nejste jen lhář, ale proradný lhář. Vědomě jednáte tak, jak nechcete, aby jiní jednali s Vámi. Jste opravdu bezcharakterní a egoistický člověk.

  • Petr Pelikán
   20. května 2013 (18.29)

   BTW, Vlku, Váš problém je, že jste sice napsal velká spousta slov, ale ty nemají žádnou váhu, protože jim nelze věřit. Vy ke svému slovu doložitelně nestojíte. Jednáte jinak, než píšete.

 5. 20. května 2013 (23.15)

  to Vlk:

  Jsem lhář, ok. Jen mi tu, když již zmiňujete Saturnina, chybí jiné osočení. „Setapouch!“ které se mi jeví pro použití Vámi daleko vhodnější.

  Vím, že to, co se Vám nyní pokusím vysvětlit je jen házení perel sviním, ale zkusím to.

  V prvé řadě vás upozorňuji, že předchozí věta neznamená, že bych Vás považoval za svini, jedná se o přísloví. (Pokud bude potřebovat, rád poskytnu příslušné odkazy, abyste si našel co to je přísloví a co znamená ono výše uvedené.)

  Když jsem zavedl rubriku „Co týden vzal…“ napsal jsem, že „Rozhodl jsem se proto, že založím novou rubriku, ve které bych rád, pokud to bude možné, zveřejňoval krátké postřehy…

  Tato rubrika si nedělá nárok na dokonalou přesnost, což ostatně pro průměrně inteligentního jedince, za kterého Vás tímto bohužel, na základě Vašich reakcí považovat nemohu, plyne z v ní zveřejněných textů.

  Píši-li tedy v této rubrice o Vašem ukončování a opětovném spouštění blogu není možné uvedené považovat za lež a odmítám aby mě nějaký nedouk nazýval lhářem. Nota bene takový, který píše o definitivním konci (viz zde, platnost snímku je jeden měsíc) a o pár řádků dále si to honem rychle rozmyslí, protože se zřejmě v penzi nudí a Kaufland má daleko.

  Nicméně odkopáváte se čím dál víc. A to je dobře.

  to Petr Pelikán:

  Váš odhad je přesný. Bohužel lidé Vlkova typu nejsou schopni přiznat kritiku. Ale to Vám asi neříkám nic nového a na adresu Vlka by to bylo snad i škoda opotřebení klávesnice.

  • Petr Pelikán
   21. května 2013 (8.21)

   Petře,

   právě ta Vlkova neschopnost přijímat kritiku, či přiznat chybu je velký problém. S rozdáváním na všechny možné strany nemá problém a jeho slovní repertoár je v tomto směru velmi pestrý. Jakmile ale jde o věcné argumenty, končí jeho velký výstup zbabělým útěkem.

   Neměří sobě stejným metrem jako druhým, není si sobě věrný a nestojí ke svému slovu. Jemu jde jen o potvrzení vlastního ega, o sebeuspokojení. Proto také přijímá věcnou kritiku jako osobní napadení. Jako zpochybnění jeho osoby. Chybí mu, jak správně píšete, právě ona pokora.

   A právě to jeho, teatrálním způsobem předváděné, několikeré zavření jeho prostoru, aby ho za krátkou dobu znovu otevřel, to ukazuje v přímém přenosu. Pro mně je z jeho jednání viditelná zraněná pýcha.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: