Úvodní stránka > Z domova > Vaše prachy rádi prošustrujeme. Zn. sociální demokraté

Vaše prachy rádi prošustrujeme. Zn. sociální demokraté

penizeEU chce, aby státy do svého zákonodárství zakotvily pravidlo vyrovnaných či přebytkových rozpočtů v tzv. dobrých časech.

Fiskální smlouvu nepodepsaly jen dvě členské země. ČR a Velká Británie.
Je sice chválihodné, že jsme se nepodrobili diktátu EU, nicméně jistá zodpovědnost v hospodaření státu, když už ho musíme trpět, je na místě. A ne jen jistá, měla by být pořádná.

Proto se pracuje na instrumentu zvaném finanční ústava.

Je sice pravdou, že, jak se říká, téměř s křížkem po funuse, ale další pořekadlo říká, že pozdě, ale přeci. Zajisté se nejedná o instrument samospasitelný, ale pro začátek je vůbec úspěch, že politici chtějí, svým způsobem, zavřít kohouty vlastní nezodpovědnosti a populistickým slibům.

To se ovšem nelíbí sociálním demokratům. Slovy svého soudruha předsedy Sobotky říkají, že

Pokud by tento návrh zákona byl přijat, tak by pravděpodobně znemožnil nové vládě, která přijde po volbách, realizovat velkou část opatření na oživení ekonomiky a podporu zaměstnanosti…

Zdroj

Ponechme stranou, že zdrženlivost ve státních výdajích nijak neodporuje oživení ekonomiky či podpoře zaměstnanosti. Možná jen v pomýlených keynesiánsko-socialistických teoriích, které by nejraději proinvestovaly i kalhoty pod dojmem jakéhosi pomýleného společenského zájmu.

Ovšem to nám Sobotka nepoví. Jinými slovy říká: „I když budeme v hajzlu, budeme rozhazovat prachy na naše populistické nápady.

Poněkud ovšem zapomíná na to, že aby mohly být peníze utraceny, musí se najít nějaký zdroj. Ten ovšem socialisté mají. Jsou to peníze z kapes ostatních lidí.

Takže výše uvedená citace znamená po přeložení z řeči socialistů něco jako: „Tenhle zákon nepodpoříme, protože by nám to znemožnilo krást peníze úspěšných lidí a populisticky je rozhazovat.

Možná by bylo dobré na to myslet při příštích volbách.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: