Úvodní stránka > Z domova > Zeman: Okrádat, okrádat a zase okrádat.

Zeman: Okrádat, okrádat a zase okrádat.

prachyMilouš Zeman zřejmě trpí jakousi chronickou virózou. Jinak si není možné vysvětlit jeho shodu s šéfkou evropských odborů Bernadette Ségolovou.

Jednání s představitelkou něčeho jako jsou odbory není zase tak špatné, ale souhlasit s ní, potažmo s výplody odborářských mozků, je známkou buď skutečně asociálního smýšlení a nebo duševní choroby. Možná i o oboje.

Můj názor na odborářský parazitismus je známý. Ostatně již před rokem jsem ho zveřejnil v článku Proč nejsem odborářem. Mit s odbory něco společného, musel bych se hanbou propadnout.

No a oba výše uvedení se shodli na tom, co je pro rozvoj EU nutné. Osobně se sice, a věřím, že nejsem sám, domnívám, že pro EU by bylo nejlepší neoddalovat její rozpad, ale Milouš s Bernadette jsou jiného názoru.

Pochopitelně přišli na to, že nejlepší je, v duchu socialistických tradic, okrádat ostatní lidi o jejich peníze, protože mají dojem, že vědí sami lépe co s těmi penězi udělat.

Pod pláštíkem tzv. posílení sociální politiky hodlají dělat vše pro to, aby se život všech obyvatel pokud možno zhoršil. Jak jinak si vysvětli nadšené hýkání Milouškovo pro následující pomatené nápady.

Jednotná daň firem alespoň 25 %. Okrádat podnikatele je jakási socialistická tradice. Když už je někdo aktivní, riskuje, využívá své nápady a vydělává, tak mu to sebereme.

Pochopitelně je to řešení kontraproduktivní. Určitě nijak sociální politice nepomůže. Chcete mi sebrat peníze? Ok, nejprve ušetřím tak, že propustím nějaké zaměstnance, snížím jim mzdy a nebo přesunu firmu tam, kde se nekrade. A pak mi říkejte, že nemám sociální cítění, bude mi to fuk, nemáte krást.

Zavedení minimální mzdy ve všech zemích EU. Pomatenost nejvyššího řádu. O zhoubném vlivu minimální mzdy bylo možné na mém blogu číst několikrát. Například minulý týden zde a nebo o něco dříve zde. Paradoxně v zemích s neexistencí minimální mzdy po ní nikdo netouží. Zato socialističtí roznašeči dobra ano.

Progresivní zdanění. Opravdová zrůdnost, která trestá za úspěch. Představte si, že přijdete do restaurace a objednáte si „gulášek se šesti.“ Při placení budete muset předložit výplatní pásku. Pokud bude vaše mzda nízká, bude na účtence nižší částka, než u toho, kdo vydělá víc. Zdá se vám to divné? Proč? Je to princip progresivní daně jako vyšitý. Tak si zvykejte.

Eurokomisařka se domnívá, že při jednání s premiérem Nečasem tak úspěšná nebude. To je poměrně pozitivní zpráva, která dává naději zdravému rozumu, ale pamatujme na to, že socialisté a ani odboráři se nevzdávají. Jejich parazitismus a snaha o okrádání slušných lidí je úporná. A pokud jsou jejich čelnými představiteli lidé jako Ségolová, která, jak je možné zjistit například zde, je prakticky po celý svůj život „profesionální odborářkou“ a umí tak zřejmě jen krást, nemůžeme čekat nic pozitivního.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: