Úvodní stránka > Z domova > Jsou sociálně slabí i sociálně blbí?

Jsou sociálně slabí i sociálně blbí?

Ubytovna2„Kdo zmaří nebo ztíží odvrácení nebo zmírnění hrozivé tísně, která přímo postihuje větší skupinu osob, tím, že bez závažného důvodu
a) odepře pomoc, která je mu podle zákona uložena nebo k níž se zavázal, nebo
b) zmaří poskytnutí takové pomoci jinou osobou,
bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.“
– § 275 Trestního zákoníku

Představte si, že si pořídíte dům. Činžák. Barák, kde budete pronajímat byty a budete se tak snažit vydělávat.

Lákavá představa? Pro někoho ani, pro někoho ne.

No a při tom vydělávání přijdou povodně. To se může stát úplně každému.

Přirozeně není nikde psáno, že musíte v onom činžáku bydlet. Můžete, ale nemusíte, to není zase tak důležité.

Při povodních se pravděpodobně budou muset evakuovat lidé a pokud se to bude vztahovat i na váš dům, budete zřejmě jen tiše doufat, že barák vydrží a že jste nic neopomněli při sjednávání pojistné smlouvy.

Jsem toho názoru, že pokud jste sjednal se svými nájemníky standardní nájemní smlouvu, není třeba se o ně starat, podle zdravého rozumu se oni postarají sami o sebe, stejně tak, jako vy se po povodních budete muset postarat o dům. Policie ovšem možná dojde k názoru, že jim máte sehnat deku, jiný byt a dodat jim papír na záchod.

Je pravdou, že policie se nyní prezentuje jako hrdinný bojovník za právo a zákon, ale pod líbivou mediální slupkou se skrývá dost prohnilé jádro.

Jinak si neumím vysvětlit nedávno proběhlou, přiznejme, že okrajově a velice potichu, zprávu o tom, že obvinila provozovatele ubytovny v Mlékojedech na Litoměřicku, který se při evakuaci obce během povodní nepostaral o ubytované

Ubytovna pro sociálně slabé, krátce v průběhu povodní ukázaná i v televizním zpravodajství, byla v pásmu nutné evakuace. Starosta obce údajně vyzval majitele ubytovny, aby ubytované evakuoval, ale ten se o ně prý nepostaral.

„Provozovatel ubytovny se na ty lidi vykašlal. My jim pak ve čtyři ráno sháněli ubytování, deky a toaletní papír,“ řekl tehdy starosta Mlékojed Ondřej Schoř.

Zdroj

Domnívám se, že „sociálně slabý občan“ není definice blba a dokáže samostatně rozpoznat nastalé nebezpečí a jednat dle toho. Stejně tak nenacházím nikde zákonnou povinnost majitele nemovitosti, starat se o své nájemníky. Pokud se tedy nejedná o dům s pečovatelskou službou, či podobné sociální zařízení.

Výše uvedené obvinění se mi jeví jako něco tak absurdního, že nechápu který nemocný mozek k němu došel. Zřejmě takový, který by na své myšlenky potřeboval v citaci zmíněný toaletní papír.

Chápu, že mnoha lidem leží ubytovny či spíše jejich provozovatelé v žaludku. Hlavně závistivým socialistům, kterým svým využitím zákonné úpravy ukazují, jak je rozhazování sociálního státu kontraproduktivní. To ale není důvod k podobné šikaně. Nakrásně se totiž může stát, že nájemníci se nebudou mít kam vrátit.

Alespoň já, být v situaci majitele ubytovny, jednoznačně ukončím její činnost. Aby mi nikdo nepředhazoval třeba to, že onen toaletní papír má být parfemovaný.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: