Úvodní stránka > Z domova > Co přinesla tzv. „Aféra Nagyová?“

Co přinesla tzv. „Aféra Nagyová?“

nagyovaKdyž se „spustila“ tzv. aféra Nagyová, psal jsem, že se necháme překvapit. A myslím, že jsme skutečně překvapeni byli. V průběhu doby jsem pak k danému tématu přebral dva články, z webu D-FENS 16. června a ze stránky Svobodných včera.

V jejich duchu hodlám pokračovat.

Je pravdou, že řada lidí podlehla dobře sestavené masáži masmédií a je spokojená. Ti zlí byli chyceni, prachy jim zabavili a je hrozně moc dobře, že budou sedět. Sledování televizních novin na Nově, prokládané špekáčky bez masa a pivečkem z Lidlu se tak dá zajímavě oživit. A pohladit malé české ego, které závidí i nos mezi očima. Vždyť bylo zabaveno 150 milionů v hotovosti a desítky kilogramů zlata. Na některých blozích jsem v diskuzích zaznamenal i komentáře, které doufaly v uvalení vazby na obviněné a jejich autoři po onom uvalení zažívali doslova intelektuální orgasmus. Pokud je tedy u nich možné o intelektu vůbec hovořit.

V průběhu oné aféry bylo možné nahlédnout do Usnesení o trestním stíhání Nagyové a spol. Nevím teď přesný odkaz, ale stáhl jsem si ho a vy můžete také. Zveřejněné usnesení je k dispozici ke stažení zde.

Všimněte si, že je postavené čistě na – odposleších. Co je také více než zajímavé, je začátek odůvodnění. Nejprve se v něm mluví o JUDr. Grygárkovi, což i podle tiskové konference ve které exhibovali státní zástupci a policie, je důvod, proč je trestní věc v dikci Vrchního státního zastupitelství, ale k vlastnímu odůvodnění Usnesení o trestním stíhání jaksi volně. Autor se nesnažil ani o nějaký oslí můstek.

Nechci, aby tento článek vyzněl jako jakási obhajoba současné vlády. Tato vláda dokázala mnohé, dobře to zhodnotil pan Mach v mnou včera přebraném článku. Tato vláda, která se sice sama nazývá pravicovou, ale jedná zcela jinak než poctivá pravice byla v mých článcích, respektive její kroky, nejednou kritizována.

Odmítám ale přijmout názory tupců, které jsem zmínil výše. Nebudu nadšeně hýkat, nebudu součástí soudícího davu. A právě proto mi na celé věci něco velice silně páchne.

Normální člověk není takový, který před úředníkem „sklapne kufry“ a souhlasí. O to více normální člověk nevěří policii. O tom, že dopravní policie lidem často sprostě lže, se můžeme dočíst na mnoha místech. Nedělám si iluze, že by to v jiných složkách bylo jiné.

Proto si kladu otázku, nebo spíše otázky:

 • Je tzv. kauza Nagyová skutečně tím spojovacím článkem o kterém se nás snažili státní zástupci a policisté přesvědčit na tiskové konferenci, zejména s přihlédnutím k výše zmíněné části odůvodnění Usnesení o trestním stíhání?
 • Čí byly ony nalezené milióny korun v hotovosti a kilogramy zlata a od kdy je vlastnictví hotovosti protizákonné?
 • Proč nebyli zadrženi i lobisté Janoušek, Rittig a další?
 • Proč „neuteklo“ i Usnesení o trestním stíhání bývalých poslanců; zjistili bychom tak třeba že si tím, co je davu předhazováno jako korupce, skutečně nepolepšili, ale naopak?
 • A to nejdůležitější – Spojuje-li vše JUDr. Grygárek, proč je v souvislosti s ním ticho po pěšině?

Otázky jsou položeny. Nyní si dovolím trochu spekulovat. Určitě ne o politickém vývoji, jako samozvaní politologové, kteří tak činí jen pro to, aby se ubezpečili, jak jsou všichni proti nim. Přemýšlím o něčem jiném.

Celá věc tzv. causy Nagyová je podle mého ve skutečnosti causou obyčejné žárlivé úřednice. Pravda že vysoce postavené úřednice, ale pořád jen úřednice, ne političky. Proč je tedy tak rozmazávána jako ta vůbec nejdůležitější věc?

Evidentně proto, že někdo z toho může mít prospěch. V čí tedy prospěch je tak činěno?

Zřejmě v prospěch někoho, komu vadí Nečas a nebo ODS. A navíc někomu, kdo by rád získal moc či vliv.

Rozhodně nejsem na pochybách, že současná štvanice bude pokračovat. Vždyť již v tisku proběhlo, že by mohl být obviněn i Nečas. Z korupce.

Přestože si o Nečasovi myslím svoje, domnívám se, že rozdělování „trafik“ není výsadou ODS, i jiní mají máslo na hlavě. A pokud si tzv. „korupcí“ někdo pohorší, pak o ní nemůže být ani řeč.

To ale policistovi vysvětlíte jen těžko. A tupému davu u televize? Také.

I proto z této úvahy plyne jedna zásadní otázka. Kdo to vymyslel? A pokud jsou úvahy v úvodu uvedených přebraných článcích pravdivé, je třeba se obávat toho, co bylo naznačeno? Skutečně tu bude politiku určovat justiční mafie policistů a státních zástupců?

Věřte, že se hluboce obávám, aby tato spekulace nebyla postavena na skutečných základech.

 1. 19. června 2013 (5.13)

  Dobrý den , policajtům a úředníkům nevěřím ani půl slova a vždy se mi ti vyplatilo .
  Jinak vyvrcholení , asi náhradní, když jiného se nedostává , z této eskapády mají mnozí čtenáři na blogu Kosa zostra a pana Bavota V. Já jejich entusiasmus nesdílím , přijde mi to příliš umělé a myslím , že nalétli divadlu .

  • 19. června 2013 (23.05)

   Víte, já si myslím, že nemusí jít o čisté „nalétnutí divadlu.“ Někdy se domnívám, že je to i určitá snaha onomu divadlu věřit. A apriorní odmítnutí něčeho jiného, než je jejich vlastní víra. Je to přeci tak jednoduché a nevyžaduje žádné složité přemýšlení.

   • 20. června 2013 (3.04)

    Dobrý den , no vlastně ano , prostě to co „vidí“ je jako to , co by byli rádi , aby bylo , ať je za tím cokoliv a tak tomu postupně či naráz začnou věřit , jako že teď již to bude „to pravé“ , ikdyby nebylo , jelikož nic „lepšího“ stejně „k mání“ není .

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: