Úvodní stránka > Různé > Nový seriál

Nový seriál

ankapitalismZajisté jste si všimli, že pokud mě nějaký článek zaujme natolik, že považuji za účelné se o něj podělit s ostatními, a je-li možné ho v rámci platné licence převzít, učiním tak. Stalo se tak v minulosti již vícekrát, z toho jednou jsem publikoval i celý seriál, který byl věnován lékařské péči v době tzv. „divokého kapitalismu.“

Myslím, že je na čase spustit nový. Tentokrát ho považuji za dost důležitý. Libertariáni, mezi které se svými názory asi mohu nejspíše zařadit, často nebývají zcela pochopeni. Podle mého názoru je to dáno nejen určitou nízkou mírou vzdělanosti české společnosti, ale i zažitými stereotypy, ve kterých je tato zabředlá.

Velice jsem tedy uvítal nový seriál autora Urzy, který začal být publikován na stránkách Ludwig von Mises Institutu. Tento seriál, věnovaný anarchokapitalismu, jsem se rozhodl přinést i na tento blog.

Jednak se domnívám, že Urza píše čtivě, o věci má přehled a může tak významně přiblížit základní teze a názory, které považuji za rozumné a hodné k přemýšlení.

Rozhodně nehodlám touto formou nabízet nějaký univerzální návod na řešení problémů společnosti, stejně tak je možné, že ne vše co bude seriál obsahovat je totožné s mými názory. Jsme lidé a nemůžeme být nějakým sériovým výrobkem.

Přesto doufám, že někteří se minimálně nad články zamyslí. Vím, že někteří jsou trochu jiní a budou je považovat za útok na společnost, ale to je čistě problém čtenáře. A nebo jeho schopnosti a ochoty zpracovat informace.

Zveřejňovat budu, kromě prvního dne, kdy budou zveřejněny dva díly, respektive úvod a první díl, vždy jeden díl v sobotu, krátce po půlnoci z pátku. Možná proto, aby bylo co číst a o čem přemýšlet přes víkend.

Tak, hezký víkend.

  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: