Úvodní stránka > Z domova > Udavačem snadno a rychle

Udavačem snadno a rychle

05. července 2013 Napsat komentář Go to comments

udavacNěkteří pamětníci se možná zatetelí blahem a vzpomenou si na svá udavačská léta, kdy udávali sousedy a kolegy v práci za řeči které se nelíbily komunistům. Bohužel je zklamu, i když…

Opět vystrčila své špinavé pařáty, v České republice legálně neexistující, BSA. BSA byla kdysi značka motocyklů, ale doba pokročila a BSA je zkratka tzv. Business Software Alliance (viz Wikipedie)

Ponechme stranou názory na duševní vlastnictví. Zabrali bychom asi více než jeden článek. Věnovat se chci nové aktivitě obskurního sdružení BSA, které opět vyzývá k udavačství.

V každé firmě se může stát, že třeba zapomene včas obnovit nějakou licenci některého ze svých počítačových programů a toho pak může využít nespokojený zaměstnanec. Jsme ostatně v ČR, které má s udavači poměrně bohatou praxi. Nejen za komunistů, ale i za nacistické okupace jich bylo přehršel, někdy šlo i o stejné lidi. Tak proč neudávat i dnes a ještě za to dostat zaplaceno. Ano, BSA udavačům nabízí dokonce odměnu ve výši 10 % z uhrazené škody.

Nabídka oné odměny ukazuje, že pokud jste udavač, je předem asi i počítáno, že jste také nevzdělaný ignorant. Ničím jiným totiž udavačská spodina být nemůže, pokud počítá s odměnou od organizace, která se umí fikaně vyvléci z placení.

Náhledem na výše uvedený odkaz na Wikipedii totiž lehce zjistíte a i na internetu lehce naleznete, že BSA, tedy v té době ještě BSA CS, v roce 1999 křivě obvinila (mimo jiné) firmu Digisys a byla odsouzena k náhradě škody ve výši 300.000,- Kč. Toto placení odmítla a tuzemskou pobočku rozpustila. To, že by tedy BSA dostála možnému závazku, navíc vůči nějakému sprostému udavači, je možné si nechat tak leda zdát. Vždyť u nás ani neexistuje. Je jen pár lidí kteří je zastupují, zajisté ne zdarma. Nechce se mi dělat složitý průzkum, ale zkuste si zjistit majitele české infolinky BSA, které je 224 811 748. Zlaté stránky vám při reverzním vyhledávání vyhodí možná jednoho z nich (zvláštní je, že na stránkách své advokátní kanceláře se uvedeným telefonním číslem příliš nechlubí, vlastně v době psaní tohoto článku vůbec).

Považuji za skandální, že někdo vůbec komunikuje s podobnými organizacemi a bere jejich špinavosti vážně. A vřele každému doporučuji připravit si pro případné obtěžování nějaká zadní vrátka, nikdy nevíte, kdy někoho naštvete. Inspirovat se můžete samotným jednáním BSA když měla něco zaplatit. Já jsem takto připraven již dlouho. A nejen na BSA.

Reklamy
  1. Aranka Horvátová
    06. července 2013 (3.44)

    Dežo má nelegální softwehr a já ho teda udám …

  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: