Úvodní stránka > Co týden vzal... > Co týden vzal… | 27. týden

Co týden vzal… | 27. týden

07. července 2013 Napsat komentář Go to comments

calendarMožná to bude s přesahem do jiných týdnů, ale nešť.

LeoExpres by rád jezdil v Polsku.

Jenže problémů je ihned několik. Pokud chcete v Polsku začít jezdit po kolejích potřebujete licenci. A tu dostanete jen pokud – jezdíte v Polsku po kolejích.

Nad tim je možné jen kroutit hlavou. Ostatně pokud poláci dokázali za Pendolina zaplatit více než my, tak asi opravdu konkurenci nepotřebují.

Ministři financí EU se shodli na tom, že by zkrachovalé banky neměly být sanovány z veřejných prostředku (= z peněz ukradených státem pod hrozbou násilí vlastním občanům), ale že by se takové bankovní domy měly zachraňovat primárně z peněz vlastníků a investorů.

Takový postup musí být logický i dítěti na prvním stupni základní školy, jenže socialista má chápání zřejmě zúženější.

V Českých Budějovicích se lidi naštvali na cikány. Policie přirozeně chrání cikány. A multikulti demagogové se diví, že lidem nevadí demonstrovat s tzv. radikály.

No, a čemu se divíte? Pokud se budou cikáni chovat tak jak se chovají, tak oni radikálové možná časem budou na demonstracích ti umírněnější. Možná si to děláme sami.

Miloušova vláda odpborníků bude už asi komplet. Přátelé Milouše Zemana tak mohou předvést svojí šarádu. Ale dobré je, že to možná znemožní socdmáky a jiné socialistické blázny. Ještě kdyby tak lidi začali myslet hlavou, ale to asi nehrozí. Přeci nebudou platit za něco, co jim může zaplatit stát z peněz uloupených úspěšnějším. Jsem vcelku rád, že většinou podnikatelských aktivit mi zastřešují zahraniční firmy.

Své vymatlanosti tu v diskuzi opět vyplodil duševně nemocný Vlk. Potvrdil, že jediné co umí, je někoho bezdůvodně napadnout a utéct z debaty, když nemá argumenty a nebo je nachytán při lži. Ono to bylo vlastně obojí, co také čekat od někoho, kdo má plnou hubu pravdy a chová se jak uražené rozmazlené dítě. No, začíná se projevovat i ve vlastních diskuzích, kde napadne jiný názor, namísto argumentem, urážkou. (On za to asi nemůže, mnou zvažované vlkovy duševní choroby jsou bohužel určitým způsobem dědičné.)

Takže hezký nastávající týden přeji…

Reklamy
 1. vlk
  07. července 2013 (0.25)

  Vážně? kdybych věděl kam, okamžitě bych vám poslal chlapce docenta Chocholouška s e sítí a svěrací kazajkou. Zdá se, že ji nutně potřebujete. Jediný, kdo byl usvědčen opakovaně ze lži na vlastním blogu jste byl vy.
  A o tom, co znamená krach banky pro celý systém, víte přesně tolik, aby se ukázalo, že jste dokonalý pitomec.
  Lehmani byli středně velká investiční banka. trochu přes tuhle velikost. A přesto jejich pád zatřásl světem.
  Kdyby byla padla pojišťovna AiG , které od bankrotu dělilo 8 hodin, tak jsme dneska nejspíš všichni bydleli v jeskyních. Vysvětlovat se ani nebudu pokoušet. vy s vaší schopností chápat, vrozenou hloupostí a tak podobně byste stejně nic nepochopil. Jste prostě jen ubohý lhář. Nic více. A jak už jsme vám napsal – nemám link na váš slint založený. Nestojí mi za to. Mrknu sem jen tehdy, když mi WP signalizuje, že jste si mne opět vzal do své prolhané huby.

  • 07. července 2013 (1.38)

   Dnes jsem ještě Váš dyslektický projev pustil. Ale příště se zachovám tak, jak jsem měl již dávno.

   Jste Vlku evidentně nemocný člověk. Zřejmě za to nemůžete, některé choroby jsou dědičné a Vy evidentně nějakou zátěží trpíte. Jinak si totiž neumím vysvětlit Vaše téměř patologické lži, stihomam a zkreslené vnímání okolí, kdy to, co nemáte rád u jiných u sebe považujete za správné.

   Nikde, to zdůrazňuji, nikde jste neprokázal, že bych lhal. Naopak Vy jste byl několikrát a nejen mnou, konrétní citací či odkazem usvědčen ze lži a sám jste se, svým postojem mrtvého brouka, usvědčil ze své vlastní zbabělosti.

   Ostatně i na vlastním blogu jste byl podezřelý z orwelovštiny a namísto argumentace a vysvětlení jste byl agresivní. Pro Vás zřejmě přirozené, pro jiného příznak choroby.

   Jste zřejmě nemocný a potřebujete pomoc. Navštivte odborníka. Pak možná pochopíte, že jsem Vám skutečně nabízel, abyste vložil jako důkaz svých lživých tvrzení jednoduchý odkaz a Váš zbabělý útěk od argumentů byl Vaší chybou, kdy jste nevyužil možnost projevit se jako férový člověk a ne ubohý zbabělec. Možná byste i pochopil, že v příspěvku na který nyní reaguji jste měl ohledně sanace bank argumentovat a ne urážet. Ale chtít po Vás argumentaci asi není správné. Nezvládáte jí, a považujete asi požadavek argumentů za osobní útok. Není tomu tak, ale snažím se pochopit, že si to ve svých bludech vysvětlujete jinak.

 2. vlk
  07. července 2013 (7.47)

  Zachovejte se jak chcete, usvědčený lháři. To je vaše věc. Ohledně sanace bank – ta záležitost je tak triviální, že nepotřebuje rozvádět. Pro kohokoli , kdo má mozek.
  O můj zdravotní stav nemějte péči, vy byste měl léčit chorobnou lhavost. Toť vše.

  • 07. července 2013 (8.30)

   Usvědčený lhář jste ale Vy. Pokud se totiž hovořilo o důkazech lži, já ho u Vás vždy doložil, kdežto Vy jste zbaběle utekl z diskuze.

   Je-li sanace bank triviální, proč jste to neosvětlil? Moc tomu nerozumíte, chápu. A o Váš zdravotní stav zájem mít mohu. Ostatně měl byste ho mít také. Občas zmiňujete svého vnuka a u Vás pravděpodobné diagnózy jsou většinou dědičné u mužských potomků. Ale je možné, že ty bludy Vám to již poněkud zkreslují.

   A příště již jen k věci a argumentovat, prosím.

 3. oldwomen
  07. července 2013 (9.11)

  Mňo… sanace bank… způsob (ne)krytí oběživa… čekám, kdy se vrátíme ke staré dobré obilné marce.
  Cikánská otázka – stačilo by měřit jedním metrem. Občas odpočívám a čistím si hlavu filmem Pacho – hybský zbojník. Hned ze začátku filmu je kouzelná cikánská scéna.
  Osobně ale vnímám české pouliční bitky víc jako sociální než jako etnický problém.
  Jízda po polských kolejích – obdobu máme i u nás v jednání úřadů práce. Každý nezaměstnaný má nárok na nějaké drobné na rekvalifikaci či na udržení kvalifikace, případně rozjezd podnikatelského záměru. Když si uděláte švindl rekvalifikaci nadirigovanou pracákem a jste dál v evidenci – nic se neděje. Když ale požadujete umožnění složení dobově platné profesní zkoušky, bez které se ucházet o kvalifikované místo je zhola zbytečné, protože nesplňujete kvalifikační požadavky, tak smolík. Napřed musíte přinést od potencionálního zaměstnavatele potvrzení, že toto potřebujete a že bez tohoto vás nemůže zaměstnat… Mohu Vás ubezpečit, že po půl roce bez příjmu na zaplacení zkoušky v domácím rozpočtu nenašetříte.

  • 07. července 2013 (16.52)

   Díky za koment. Troufnu si v něčem oponovat.

   Sanace bank nemá s krytím oběživa mnoho společného, to je již pěkně dlouho nekryté.

   Ale sanaci z uloupených peněz považuji za hrubě nemorální. Jak příjdu k tomu, mám-li úspory v bance A, že z peněz, uloupených i mě, budou sanovány problémy banky B? Naopak, bankce má být, v případě problémů, umožněno zkrachovat, jako kterémukoli jinému podniku. Ano, tratit budou její majitelé, její investoři a přiznávám, že i její zákazníci, ale těch, kteří jejími zákazníky nejsou se to nedotkne. Současná situace nijak nepřispívá k zodpovědnosti současných bankéřů, byť je chápu. Pokud by byly podobně sanovány ostatní soukromé podniky, tak bych se při podnikání asi také urval ze řetězu; bohužel nemohu, nikdo mi mé dluhy a chybná rozhodnutí nezaplatí.

   Cikánská otázka. Víceméně s Vámi souhlasím. Rasismus se u nás, myslím nenosí. Osobně znám právníka – cikána (pozor! on sám se nazývá cikánem), který občas říká, že ho „asi nejvíc serou romové.“ A to je asi ono.

   Lidi neštvou Vietnamci, ti pracují a až na nějaké drogové vyjímky posílají děti do škol, žijí dle místních norem a podobně. Lidi neštvou Ukrajinci, vidíme je nejčastěji dřít na stavbách a podobně. Lidi neštvou Arabové, sám jsem byl na očním vyšetření u arabského lékaře a byl příjemný a pomalu se mi omlouval, že mi musí svítit do očí.

   Lidi ale štvou vyžírkové. A bohužel velká většina cikánů jsou přímo systémoví vyžírkové. Chyba ale není jen u nich, oni jen využívají systém a v něm ta chyba asi bude. Ale to by bylo na celý článek.

   Bohužel osobní zkušenost z Úřadu práce mám jen jednu. Někdy před 13 lety mě přestalo bavit stávající zaměstnání a tak jsem z něj odešel. Moje polovička mě přinutila jít se evidovat na ÚP. Probíhalo to tak, že jsem rovnou vyndal úřednici, že mě nechala skoro hodinu čekat. Je pravda, že jsem jí pak již neviděl, protože po týdnu jsem se doma začal nudit a práci jsem si našel během jednoho odpoledne, vlastně na druhý či třetí telefonát. Ale o oněch „sranda-rekvalifikacích“ vím a jde opět o chybu systémovou, která by měla zmizet. A nebo lépe – nefunkční ÚP by měly nahradit na komerční bázi fungující zprostředkovatelny práce.

   • oldwomen
    08. července 2013 (12.09)

    Sanace bank vs. krytí oběživa – zmatečně jsem oddělila dva samostatné průšvihy. Názor máme shodný.
    Zprostředkovatelny práce nebo úřady práce – dokud se nezpružní Zákoník práce, efekt bude shodný. Stále platí, že kdo chce dělat, práci si najde. Bohužel ale již neplatí, že honorovanou práci.
    Komerční zprostředkovatelny již zde jsou – podívejte se jen, kolik je pracovních agentur.

   • 08. července 2013 (15.32)

    Jsem rád za stejný názor na banky. Dotknu se ale onoho zprostředkování práce.

    To co píšete, že máme pracovní agentury, je bezpochyby pravda. Ale jejich svázání předpisy znemožňují skutečně komerční zajištění práce.

    Osobně si myslím, že prospěšné by bylo omezit zákoník práce na minimum, ne-li ho přímo zrušit a trh práce uvolnit. Všechny tzv. ochranářské předpisy a podobné věci jsou sice oblíbené mezi politiky, ale paradoxně nejvíce škodí právě těm, které mají ochraňovat. Vezměte si jen příklad minimální mzdy. Stačí si do vyhledávání v tomto blogu vložit heslo „minimální mzda“ a naleznete hned několik článků na toto téma. Převzatých od erudovaných ekonomů a nebo vycházejí z historického pozorování.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: