Úvodní stránka > Z domova > Politika prokurátorů?

Politika prokurátorů?

09. července 2013 Napsat komentář Go to comments

istvanNerad bych, aby se někdo domníval, že se hodlám tímto článkem zastávat odstupujícího premiéra Petra Nečase. Jako politik je jen taková leklá socialistická ryba.

ODS již také není tím, čím mohla být, poctivou pravicovou stranou. Socialismus z jejích činů jen kape. A na tom nezmění žádná prohlášení o tom, že jsou pravicová strana.

Myslím, že uvedené je dost jasné z mých předchozích článků a kdo to nepochopil, no, jeho problém.

Na každý pád mě ale zvedla ze židle dnešní zpráva o tom, že prokurátor Ištván žádá o vydání Petra Nečase k trestnímu stíhání.

Osobně je mi absolutně jedno, že je Nečas obyčejný socialista, jak píšu výše a nemohu zásadně souhlasit s jeho politikou. Stejně pobouřen bych byl, kdyby byl na jeho místě nějaký demagog ze sociální demokracie a nebo jiný levičák.

Moje otázka je jiná. Kde to sakra jsme, že nějaký prokurátor bude určovat politická pravidla? Úmyslně píšu prokurátor, protože Ištván u mě není žádný státní zástupce, ale obyčejný prokurátor, jakým byl například Urválek.

Tenhle prokurátor chce stíhat někoho kvůli korupci? Připomeňme si tiskovou konferenci na začátku tzv. „aféry Nagyová“ a jeden z televizních rozhovorů, kde ředitel ÚOOZ hovořil, tuším s Václavem Moravcem na ČT. Vzpomínáte, co ředitel řekl? Budu volně parafrázovat, ale na významu to nic neubere. Vyjádřil se v tom smyslu, že korupce není obsažena v trestním zákoníku a je nutné analyzovat situaci a zjistit jaký trestný čin je možné v jednání nalézt.

Tedy něco v tom smyslu, že už něco najdeme.

Jak to mají napsané na autech? Pomáhat a chránit? A kdo tomu ještě dnes sakra věří?

Ti, kteří byli v tzv. „aféře Nagyová“ korumpováni si na nových místech oproti poslaneckým příjmům paradoxně pohoršili. To je nesporné. A to nemluvím o exposlanci Tluchořovi, který, jak zajímavé, nedostal nic, žádnou „trafiku“. No, pokud by mi někdo nabídl takovou protihodnotu za poslanecký mandát a já šel čistě po penězích, asi se mu vysměji.

Politika byla, je a bude plná kompromisů, politických soupeření a někdy i dohod a obchodů. Chcete mi snad někdo namluvit, že ne? Co třeba v roce 1998? Vznikala menšinová vláda sociální demokracie. Copak asi Zeman slíbil Klausovi? Nekorumpoval ho náhodou?

A co v roce 2006? Bursík získal ve vládě čtyři ministerská křesla pro tehdejší Stranu zelených a Topolánek tak mohl sestavit vládu. Mimochodem, víte kolik poslanců tehdy měla Strana zelených? Šest!

Možná jsou takové obchody neetické, možná jsou i nemorální, ale to nedává právo někoho soudit. Ani, zřejmě po Čunkově aféře ukřivděnému, Ištvánovi.

Zeptám se. Volili jste je? A tím nemíním současnou vládní garnituru, ale třeba i ony dva výše uvedené případy. Volili jste je? Tak co chcete? Příště volte někoho jiného.

Ale pokud bude politickou morálku posuzovat nějaký ukřivděný prokurátor, budu vždy proti a budu varovat. To prostě v civilizované společnosti nejde.

Vím že to těžko pochopí skutečná lůza, která má radost. Na některých internetových diskuzích naleznete například takové výplody:

Jen do nich!

Třeba taky dostane útěkovou a koluzní vazbu až do soudního projednání. Taková zkušenost je pro expremiéry k nezaplacení.

Chybí mu to zpovídání před soudem jak koze drbání.

Zdroj: dohledejte si sami pomocí Google. Nehodlám takovému myšlenkovému hnoji dělat nějakou reklamu.

Dokonce jsem nalezl parodii na komunistickou píseň „Dobrý den majore Gagarine.“ Morální a myšlenkový odpad je to neskutečný.

Tito lidé ve své zášti, malosti a závisti neumí nic jiného než závidět a přitom každému přát jen zlé. Bez jakéhokoli logického důvodu. Jsou ale pro mafii policistů a státních zástupců dost dobrý kanonenfutr.

Takové zlo je možná horší než jeden ukřivděný prokurátor, který se dokáže sofistikovaně mstít svým oponentům a přitom byl sám podezírán z uplácení.

Jde totiž o to, že ti tupci píšící podobné komentáře nejen že nechápou, ale ani nechtějí chápat, že nejde o nějakého Nečase, Tluchoře a ostatní. Jde o samotný princip. Žádný Ištván tu není proto, aby posuzoval politiku. Notabene ve smyslu dříve parafrázovaného výroku ředitele ÚOOZ.

Doufám, že Ištvánovi někdo konečně, a je mi jedno jak, naznačí, že svůj rypák do politiky strkat nemá. Od toho jsou volební lístky. A žádná prokurátorsko-policejní totalita.

Již jednou jsem odkazoval na nadčasový Niemöllerův citát. Dnes ho rovnou napíšu, protože je aktuální víc než jindy.

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat

zdroj

Vypadá to, že je nejvyšší čas nemlčet.

Reklamy
 1. 09. července 2013 (2.59)

  Dobrý den , oni se na to socané dívají tak nějak Robin-Hoodovsky , jako že ten attorney – prokurátořík „dělá“ teď „spravedlnost , která socanům tak dlouho chyběla a chtějí si ji „užít“ . Asi jako když dav ve středověku povykoval a házel na odsouzené , ačkoliv lidé v davu sami byli něčím podobným .

  • 09. července 2013 (9.50)

   Co na to povědět Aztli. Máte pravdu.

 2. oldwomen
  09. července 2013 (11.33)

  Pánové, informace čerpáme z běžně dostupných zdrojů. Máme tedy jen ty informace, které státní zastupitelstvo účelově uvolnilo okořeněné zbožnými přáními autorů zasvěcených komentářů v periodicích, kteří míchají tyto uvolněné informace s poznatky agentury JednaPaniPovidala.
  Prosím pěkně, vyčkejme.
  Výzva ke změně pomocí volby… nějak to v Česku nefunguje. Kde jinde ve světě je tolik poslanců z povolání, jako je vidět v naší sněmovně? Občas se vyskytnou hlasy volající po přímé volbě. Juch, to byl byl teprv maglajz!
  Mimochodem, znavena sluncem (sena) jsem koukla do WP grafomanské manipulativní blogosféry. Následné dávení nebyl příznak úpalu. Nějak mi vytí a blití splynulo v jedno.

  • 09. července 2013 (16.48)

   Máte zcela pravdu, že informace máme takové jaké jsou a že volby u nás fungují tak jak fungují.
   To ale nic nemění na principu, který jsem se snažil popsat, tedy že nějaký Urválek a nebo Ištván nemá co kecat do toho, jak má či nemá být provozována politika. Pokud chce, může do ní vstoupit. Jenže by pak přišel o hezký příjem ke kterému se dostal poněkud podivuhodně rychlým kariérním postupem.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: