Úvodní stránka > Z domova > Socialismus si, soudruzi, rozvracet nedáme

Socialismus si, soudruzi, rozvracet nedáme

16. července 2013 Napsat komentář Go to comments

oponaDneska jsem jen tak brouzdal internetem a napadlo mě, že odpadků se najde pořád dost. Zde je pár příkladů. Vybral jsem je z některých internetových diskuzí, ze stávajících webů a dobového tisku.

Jednoduše můžete poznat, že socialisticky smýšlející jsou opravdu nebezpečná skupina potenciálních násilníků, která za půl století nedokázala ani změnit svůj slovník. Znají jen nenávist k odlišnému názoru. A pochopitelně pak ještě žít za cizí, vždyť sami vědí nejlépe, co s vašimi penězi.

Myslím, že uvedené citace nepotřebují žádný komentář. To jsou prostě oni. Měli bychom to mít vždy na paměti.

Nejenom asociální obsah, ale i podvodné metody pravicového programu jsou již dnes všeobecné známé. Výstižně se to podařilo formulovat sociologovi Janu Kellerovi v komentáři v Právu. Píše: »Jádrem pravicového programu je upřednostňování osobních zájmů před zájmem celku. Společnost v pravicovém pohledu prostě neexistuje. Každý jednotlivec je povinen postarat se sám o sebe, třeba i na úkor druhých.«

zdroj 1

„Zdá se, že je nejvyšší čas přerazit Kalouskovi, potažmo české pravici a pravicovým mediím, neurvalé pařáty. Na kriminálníky platí jen násilí.“

„ten,kto bude mal najvacsi podiel na zruseni benesovych dekretov a moze byt tych osob viac,osobne odstrelim bo to bude vrchol zhanobenia cti ,tych,co podochli v tom cirku tej zasranej vojny a potom ma mozu upiect aj zjest kurvy.“

„Kalouskovi též přeju rychlý proces, ani bych netrval na jeho spravedlivosti.“

zdroj 2

Dobrý den  Nečasi,

tak jsme  konečně  dočkali!

Rath,  ten  vám připil vězeňským terpentýnem

v  cele  vedle něj  už  na vás s Kalouskem čekají!

Zpívá  se na  melodii   Dobrý den majore Radarine/Gagarine

zdroj 3

Volám po osobní odpovědnosti všech, kteří se za posledních 20 let podíleli na devastaci republiky a odcizování státu lidem. Volám po otevření všech kauz a případů, které kdy byly spojovány s politikou a byly také zameteny pod koberec, odloženy, promlčeny a definovány jinak – pomocí nekalých praktik. Žádám vysvětlení a dohledání dokumentů, které svědčí o úmyslném převodu majetku státu do rukou soukromých i do rukou institucí. Jako občan chci znát konkrétní jména zodpovědných!

Vážně zhnusen jsem stavem, kdy děti v rodinách trpí nedostatkem. Vadí mi, že mladí lidé s obavami zakládají své rodiny a musí se dál zadlužovat ve prospěch finančních kruhů.

zdroj 3

Z úst údernice Kofroňové zní pevně požadavek všech poctivých lidí našeho státu: „S hnusem se odvracíme od těchto vyděděnců národa a žádáme o jejich nejpřísnější potrestátní.“ A celé nádvoří ČKD Sokolovo bouří souhlasným potleskem.

Soudruh Josef Chlubna, dnes jeden z nejlepších úderníků ČKD Sokolovo, pracoval v továrně již v době, kdy Hejda v ní „řediteloval“. Vzpomíny na práci v první republice hned spojuje se svým dnešním životen.

„Moc dobře znám politiku „buržoasně kapitalistických národohospodářů“, jak sám sebe Hejda při procesu označil. Setkával jsem se s ni na každém kroku u nás v závodě, kde pracuji od roku 1921. Aby si takoví Hejdové udrželi svých 71 000 korun měsíčně, vyhazovali statisíce dělníků za vrata továrny.

Když státní prokurátor říkal, že za tyto peníze by bylo živo sto dělnických rodin, vzpomněl jsem si na léta 1932 až 1936, kdy jsem patřil k tomu milionu nezaměstanných, které jsem u nás měli. Takoví Hejdové se nestarali, mám-li co dát jíst svým dvěma dětem, hlavně, že oni měli své koryto plné.

zdroj 4

Jako zdroje uvedených citací byly použity:

 1. internetová mutace Haló novin
 2. diskuze u článků blogu Vlkovo bloguje
 3. část článku na blogu ad 2
 4. web JuniorProjekt
 5. Rudé Právo, 3. června 1950 (zdroj: Ústav pro českou literaturu AV ČR, digitalizovaný archív časopisů)
Reklamy
 1. vlk
  16. července 2013 (8.44)

  Jo a teď koukám, že soudruh pravý bolševik dal vlka na index! Paráda§

  Poznámka autora blogu:

  Jste poněkud zpomalený, vlku. Vaše příspěvky je nutné schvalovat již více než měsíc. A bude tomu tak do té doby, než odpovíte otázky v diskuzích, ze kterých jste při předložení jasných důkazů o svém lhaní a požadavku, abyste předložil důkazy Vaše, pokud hodláte jiné lidi napadat, zbaběle utekl.

  Pokud se ve své falšenosti hodláte ohánět jakýmsi bolševismem či indexem, pak je dobré konstatovat, že skutečný index jsem nalezl pouze na Vašem blogu a je zcela jedno jak je nazýván. Blokování názorů, které neoslavují Váš pohled na svět je Vám docela vlastní, že?

 2. Petr Pelikán
  16. července 2013 (13.00)

  Petře,

  oni ti „pseudo-sociálně smýšlející“ a „údajně střed společnosti oslovující“ nechtějí hledat žádné řešení. To by je stálo mnoho vlastní námahy.

  Verbální útoky na druhé, stejně jako jejich rychlé a povrchní odsouzení jsou přece snazší. Není nic snadnějšího, než bezhlavě kritizovat politickou elitu a titulovat ji všemi možnými označeními. To najde vždy u části populace ohlas.

  Je jen podivuhodné, že se sami vyjadřují a jednají tím způsobem, který tak vehementně kritizují. Samolibě, pyšně, sobecky, urážlivě a především neodpovědně. Osobní odpovědnost je jim naprosto cizí.

  Na příkladu Vlka, jeho výroků a chování je to velmi dobře viditelné.

  • 16. července 2013 (13.10)

   Máte pravdu. Je to bohužel smutné, ale zároveň, myslím si, nutné připomínat.

   Jen na okraj, nenapsal jsem to v článku do odkazů, citace z Rudého práva jsou „reakce pracujících“ na proces s Miladou Horákovou. Co mi to sakra připomíná…

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: