Úvodní stránka > Z domova > Hlavně aby se nikomu nic nestalo

Hlavně aby se nikomu nic nestalo

nebezpeciČOI, v rámci boje za obecné blaho, strká svůj rypák i tam, kam by neměla. Pokud vůbec kdy takové právo morálně měla.

Nyní se oněm zbytečným úředníkům, placených z peněz uloupeným ostatním lidem, nelíbí, že se dají koupit nebezpečné věci. Představte si to, nebezpečné věci. Nože, mačety, hvězdice. A mohou si je koupit, jak hrozné, i děti.

„Kromě pořezání může dojít i k smrtelným úrazům,“ upozorňuje inspektor České obchodní inspekce pro Plzeňský a Karlovarský kraj.

zdroj

Já se domnívám, že zdrojem nebezpečí není nůž a nebo mačeta, ale ten, kdo s nimi neumí zacházet. A to může být i dítě, pro které zakázaná věc bude mít vždy gloriolu něčeho extra.

Když jsem byl malý, řekli mi, že ostré věci mě mohou pořezat a nebo s nimi mohu někomu ublížit. Vždy k nim tak přistupuji.

A myslím, že by tak měl činit každý. Máte-li doma místo rozumného dítěte debila, tak je to těžké, ale jde bohužel o váš soukromý problém. Neznamená to ale, že ostatní by měli být kvůli tomu omezováni.

Ono ale asi nejde o obecné blaho, ale spíš o vytvoření strachu.

Lépe než pokračovat ve článku bude, myslím, využít článek publikovaný. Je totiž zcela přesný.

Proto bude ihned po tomto článku zveřejněn článek autora cover72, původně určený pro blog D-Fens, z ledna tohoto roku. Jde o překlad videopřednášky a jde v něm… Ale to si přečtěte sami v následujícím článku „Nebezpečné věci – aneb o kultuře strachu a zakazování.“

Reklamy
  1. 06. srpna 2013 (21.50)

    No , je to nesoudnost umělých šašků z umělých úřadů, třeba v Německu prý již lidé nesmí převážet „dlouhé“ nože (takhle také Indiáni říkali šavlím) , ani převážet šavle kordy a meče (sice není snad znám případ tr. činu s tímto načíním provedený) tedy asi ani machety ani snad kosu ani cosi jako jatagan , to vše na zahradě mám , asi, kdybych byl v Německu a chtěl toto postupně dovézt domů ve městě , abych si to nabrousil či nechal odborně nabrousit, asi bych byl zadržen za nedovolené ozbrojování . Takže se naskýtá otázka, jak lidé, pokud budou dodržovat zákaz převozu „dlouhých“ nožů , jak tedy toto náčiní teleportují na své zahradní chatky. z místa , kde je pořídili či ze svého obydlí . A také jak , když toto vše lze rovněž koupit, jak toto dopraví do obydlí či na zahradu, když již v tuto chvíli porušují Einfuhr des Messern v onom Waffengesetz . To pak může způsobit, že člověk si bude musit povinně sjednat „odbornou “ licencovanou“ firmu, jež je oprávněna k převozu „dlouhých“ nožů . Jen mi není jasné, jak vznikla úvaha, že převážet dlouhé nože je nebezpečné a tudíž nezákonné, když z principu věci, při jízdě těžko může dojít ke spáchání tr. činu, to je poněkud nepraktické. To až případně po jízdě. A pak je jedno, jeslti tedy člověk má již stávajíccí „dlouhé“ nože v každém místě , když jejich držení v nemovitosti dosud nebylo zakázáno , snad .

    • 07. srpna 2013 (23.24)

      Odpovím slovy George Masona, která hovoří za vše. “Odzbrojení lidu je nejefektivnější cesta k jeho zotročení.”

  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: