Úvodní stránka > Z domova > Myslíte že jde o bezpečnost? Ale prdlajs.

Myslíte že jde o bezpečnost? Ale prdlajs.

prachyKaždý den jsme masírováni propagandou o tom, jak nás policie chrání a pomáhá nám. A jak jsou postihováni ti zlí, co nám škodí a ubližují nám.

Upřímně někdy závidím těm, kteří si večer otevřou lahváč z Lidlu, ohřejí si umělohmotný párek a pustí v televizi Ordinaci v růžové zahradě. Při tom si mohou zanadávat například na zlé silniční piráty a ujíždět na tom, jak jim to dopraváci nandali. Být naivní a hloupý může být někdy fajn.

Bohužel skutečnost je jiná. Slušný člověk se s policistou nebaví, o tom již bylo napsáno mnoho a není třeba to rozvádět. Svoloč je ale i jinde.

Když Standa Huml, tzv. dopravní expert a celá řada jemu podobných do nás hustí, jak je správný bodový systém a jak je špatné se vymlouvat na tzv. osobu blízkou při podezření ze spáchání dopravního přestupku. A jak nás to chrání před těmi zlými silničními piráty, nejčastěji v silných podnikatelských limuzínách.

Ponechme stranou to, že Standa Huml se stal oním expertem asi za počet udělených pokut v době, kdy byl, nejprve socialistický a později demokratický policajt a stihl být hned v několika partajích a předkládal pokud možno co nejvíce totalitní návrhy zákonů. Přejděme i to, že pod pojmem „podnikatelská limuzína“ je míněn nejčastěji Superb, který mi více připomíná běžný rodinný vůz. Vynechme i to, že výmluvou je nazýváno zákonné právo, které je zakotveno v našem právním řádu.

Podívejme se spíš na to, že je nám vtloukáno do hlavy, že nás ochrání nejen pokuty, ale především trestné body řidičům, kteří porušují dopravní předpisy.

Pokud tomu snad ještě někdo naivně věří, jeďte do Prahy. Od počátku tohoto roku magistrát Prahy řeší pokuty tak, že pokud nebudete proti přestupku nijak protestovat a okamžitě zaplatíte, nejen že budete platit méně, ale nebudou Vám zaznamenány žádné trestné body.

Tady totiž jde jen o jediné – vytahat lidem z kapsy prachy. Co naplat, že průjezd na červenou nemusí být dopravní přestupek, že nezastavení na stopce může být také nepostihnutelné. Hlavně jde o prachy.

Domnívám se, že je již jen otázkou času, kdy tento postup přeberou i další města. Sice zůstane plná pusa bezpečí, bezpečí o které možná ani nikdo nestojí, ale kasa se bude plnit. A o to přeci jde. O prachy.

Reklamy
Rubriky:Z domova Tagy:, ,
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: