Úvodní stránka > Co týden vzal... > Co týden vzal… | 34. týden

Co týden vzal… | 34. týden

calendarTak copak tento týden proběhlo za lahůdky?

Kromě pomatenců, kteří obhajovali okupaci před pětačtyřiceti léty se udály i další „zajímavosti.“

Například na webu e-republika.cz jsem se dočetl. Že vláda ve Francii připravuje zákon o sociální ekonomice.

Podle článku v odkazu tak vznikne „… možnost, aby pracující podniku dostali právo převzít zavřené filiálky podniků a provozovat je ve vlastní režii jako sociální podnik.

To vypadá jako opravdu hezká socialistická zhovadilost. Podnik nefunguje, jedno proč, ale podnikatel se tedy rozhodne provoz ukončit.

Pracující ho tedy budou provozovat dál ve vlastní režii.

Opravdu hezká ukázka, že socialisté jsou skutečně mimo. Pokud podnik nefungoval před tím, bude fungovat nyní? A co práva majitele? Když ukončí provoz, je snad povinen nechat vše na místě?

Francouzská vláda je prý znepokojena bankroty podniků. Možná by místo jakýchsi experimentů bylo lepší snížit daně, omezit vměšování odborů a nechat lidi pracovat. Takhle chybí už jen lidové milice a přiopilý Kléma na postu presidenta.

Policista Šlachta varuje poslance, aby neničili důkazy v cause Nagyová a hrozí jim trestem. (viz zde)

Dalo se to čekat. Neřekl přeci v jednom z rozhovorů v televizi, že jeho úkolem je v důkazech jednoduše najít něco trestného?

Připomíná to jedno – prokurátorsko-policejní mafie je stále aktivní. No, snad se někdo neproběhne s magnetem kolem sněmovních serverů.

Socdemáci mají povolební priorituzvýšit daně firmám.  Je jasné, že socdemáci potřebují peníze, aby různými dávkami uplatili své voliče, kteří umí jen jedno. Žít za peníze uloupené z cizích kapes.

Jenže zapomínají, že může přijít zlom, kdy si ti, kterým je loupeno, řeknou dost. Už vám nedám jednoduše nic.

Tak se zachoval italský podnikatel, který během dovolené odstěhoval celý provoz do Polska.  Odbory se nyní rozčilují. Ale to, že mu ukradli kamion se zařízením, vyhrožovali a podobně je již nezajímá. Mají jakýsi pocit, že podnikatel musí. Musí jim dát práci, musí se vším souhlasit, musí je živit. A najednou jsou postaveni před to, že se jich nezalekl a udělali jediné co umí. Krást a vyhrožovat.

Držím tomu muži palce. A věřím, že bude-li to nutné, nalezne následovníky. Socialisté tak uvidí, že ti zlí kapitalisté se bez nich obejdou. Jsem zvědav, jak se bez kapitalistů obejdou socialističtí a odborářští vyžírkové.

Včera jsem zveřejnil článek z cyklu Anarchokapitalismus na téma zdravotnictví. Protože je nám někdy socialistickými pomatenci předhazováno Švédsko a jeho sociální stát (přežitý a jen s obtížemi přežívající), zveřejním zítra zajímavý přebraný článek autora, který si vyzkoušel zdravotnictví ve Švédsku i USA. Navíc jde o rodilého Švéda. Zajímavé to bude určitě.

Tak hezký nadcházející týden přeji…

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: