Úvodní stránka > Ze zahraničí > Ne zas tak sladká Francie

Ne zas tak sladká Francie

Eiffel_TowerFrancie již asi nebude tou sladkou a opěvovanou zemí, jak tomu bývalo. V poslední době se spíš stává socialistickou zemí. Socialisté u moci se ve své nebetyčné nabubřelosti domnívají, že sami vědí lépe, co je pro koho dobré a snaží se ovlivňovat chování jiných lidí. Přirozeně bez přihlédnutí k tomu, že lidé sami vědí lépe, co je pro ně dobré.

Na tomto blogu jsem o Francii a místních socialistických experimentech psal již vícekrát. Když president Hollande hrozil, že daňově znevýhodní firmy, které budou propouštět, když Ministerstvo ekologie, udržitelného rozvoje a energetiky (opravdu nejde o Ministerstvo pro administrativní záležitosti ze sitcomu „Jistě pane ministře,“ ale skutečné ministerstvo, ovšem s nápady, které si s tím z televizního seriálu v ničem nezadají) rozhodlo o tom, kdy s bude zhasínat v administrativních budovách a nebo když si tamní socialistická vláda vymýšlela nové nesmyslné daně.

Nyní socialisté přišli s dalším výplodem svých nemocných mozků. Vadí jim, když někdo někomu pošle něco zadarmo.

Konkrétně francouzští poslanci vidí problém v tom, když internetový obchod pošle objednanou knihu bez požadavku na poštovné.

Připadá vám to postavené na hlavu? Mě určitě. Nakupuji na internetu poměrně často. Ne sice každý den, ale často určitě. Při volbě obchodu u mě rozhoduje celá řada faktorů. A pokud mi nějaké nabídky připadají stejné, tak rozhodují detaily. Například i takový, zda je poštovné zdarma a nebo ne. Volbu pak jistě tuší každý. Bez poštovného.

Francouzští poslanci ovšem uvažují jinak. Zejména jim vadí internetový obchod Amazon.com. Francouzská ministryně kultury Aurélie Filippettiová dokonce prohlásila:

Amazon drží na trhu dominantní postavení, zničil síť našich obchodů s knihami. Tento zákon je krokem k tomu, aby internetoví prodejci zvýšili ceny za dovážku.

zdroj

Paní ministryně je ve svých socialistických úvahách zcela mimo realitu. Pokud pomineme, že násilné nucení obchodníka k tomu, aby požadoval od zákazníka platbu, kterou požadovat nechce, je totalitní zrůdnost, pak je zcela pravděpodobné, že například tolik nenáviděný Amazon má, na rozdíl od malých obchodníků, dostatečné finanční prostředky k tomu, aby poštovné účtoval a kompenzoval ho například ve výhodnější ceně. A to pak malé obchodníky může skutečně zničit. Ovšem ne díky Amazonu, ale dalšímu socialistickému nesmyslu.

Za zmínku stojí i názor Amazonu, že takový přístup poškozuje zákazníka. S tím není možné nesouhlasit. Zákazník totiž bude muset zaplatit platbu, kterou by například některý obchodník vůbec nepožadoval. Kdyby nemusel.

Socialisté podle všeho neznají ve svých fantasmagoriích hranice. Pokud bych byl příznivcem spikleneckých teorií, mohl bych se dokonce domnívat, že je to nějaký skrytý úmysl. Možná tím sledují menší zájem o knihy.

Vždyť nejlepší socialistický volič je ten, který nemá rozhled. Který nezná alternativy. Který si o nich ani nic nepřečte. Vždyť ti obchodníci účtují tak vysoké poštovné, že je lepší si zajít do hospůdky…

Reklamy
 1. cek
  07. října 2013 (11.43)

  Lhář poučuje o tom, kdo je nejlepší volič 🙂 Lže o Švédsku, lže o Francii, stále jen lže a cenzuruje.

  • 07. října 2013 (14.29)

   Vy si nedáte pokoj, viďte. Přestaňte prosím trollit a uveďte prosím konkrétně, kde jsem v tomto článku lhal.

 2. cek
  07. října 2013 (16.50)

  Hned jak budete mít odvahu se přiznat ke lži o Švédsku a zveřejníte ocenzurované příspěvky, kterých se po komunisticku bojíte.

  • 07. října 2013 (18.22)

   Chtěl jsem Vám dát možnost k normální diskuzi. Vidím, že zbytečně.
   Uvědomte si jednu věc. Tady jste u mě na návštěvě. A pokud tu budete, tak jednoduše budete dodržovat moje pravidla a nebo potáhnete. A jedno z pravidel je, že nebudete trollit.

   Ohledně Švédska bylo řečeno dost. Nikde jste neobhájil to co jste lhal a stále jste mě nesmyslně napadal. To přirozeně opakujete jakousi báchorkou o cenzuře. Až se dovzděláte tak možná pochopíte co je cenzura. Zkuste třeba svojí oblíbenou Wiki.
   Je rozdíl mezi cenzurou a tím, že například v prostoru, který je nyní můj, soukromý, platí moje pravdila, která se prostě budou dodržovat. A budete je dodržovat jednoduše i Vy. Možná se Vám to nelíbí, ale to je Váš problém. Nikdo Vás nenutil sem lézt.

   Propustil jsem Váš komentář ke článku v domnění, že jste si vzal ponaučení. Evidentně nevzal. Obvinil jste mě ze lži o Francii. Já Vás požádal o to, abyste konkrétně uvedl, kde jsem lhal.
   Toho jste schopen jednoduše nebyl. Jednoduše proto, že pokud někdo lhal a lže tak jste to Vy. Místo toho zase trollíte.

   Možnost jste dostal. A promarnil. Díky tomu tu už pro Vás místo není. I pokud byste napsal myšlenku (u Vás málo pravděpodobné), která by byla geniální a ze které bych byl zcela paf, nedozvím se to. Od teď mažu Vaše příspěvky bez čtění.
   Poděkujte sobě a své blbosti.

 3. 15. října 2013 (1.27)

  Dobrý den , no jsou to opravdu nesmysly , co obtěžují lidem život a to je také jediné , na co se socani zmohou , fízlovat, házet klacky pod nohy a nařizovat, kdo koho má snad mít i povinně rád a další nesmysly a nasazovat na druhé psí hlavy . Takže ty , jichž se údajně socani zastávají , budou nyní povinně doplácet na nesmysly socanů a mít to nedostupnější . Co se týče zničení sítě knižních obchodů , tak ta se spíš zničila sama , jelikož se prostě nedovedla přizpůsobit novým změněným časům . Vlastně si uvědomuji, že nejvíce falše a podrazů jsem vždycky viděl od „socanů“ , všelijaké takovéto potměšilé počínání .

  • 15. října 2013 (8.45)

   Musím s Vámi souhlasit. Bohužel.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: