Úvodní stránka > Z domova > Ano tedy ne

Ano tedy ne

ANO_logoŘíká se, že drobní podnikatelé a živnostníci jsou základem ekonomiky. Podle informací, které jsou různě zveřejňovány v médiích je to pravdivé tvrzení. Malých a středních podnikatelů je u nás asi tak milion. To je 99 % ekonomických subjektů. Těch, které dávají lidem práci, státu vydřidušské daně a něco vytváří.

Dá se tedy s úspěchem konstatovat, že platí, že malé a střední firmy jsou základem, který je potřebný.

Blíží se volby a je tedy určitý předpoklad, že minimálně ty partaje, které deklarují svojí pravicovost a nebo se k ní alespoň chtějí nějak přiblížit, budou alespoň v tomto období nějak hovořit ve prospěch právě malých a středních podnikatelů.

Předpokládal jsem tedy, že hnutí Ano, vytvořené Agrofertem, tedy Babišem, bude také tak uvažovat. Ale asi jsem se spletl.

Když Babiš navštívil Brno, prohlásil při návštěvě Jihomoravského inovačního centra:

Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd…

zdroj

Pomineme-li, že nejlepší podpora podnikatelů je snižování daní a odstraňování byrokratických překážek v podnikání, tak Babiš se docela dobře odkopal. Jeho firma velká je a tedy si, podle něj, podporu zaslouží. A malé, ty jsou na prd.

O podpoře firem asi ví pan Babiš hodně. Vždyť jeho Agrofert podle článku serveru Euroskop z května 2010 získal v období 2004 – 2010 na dotacích téměř 4 miliardy korun.

To potom chápu, že každý, kdo by mohl, byť jen potenciálně, snížit tenhle slušný vejvar, je podle Babiše na prd.

Podle mě je ovšem na prd Babiš s celým svým slavným hnutím. Ano rozhodně Ne!

Reklamy
 1. 11. listopadu 2013 (16.04)

  Jestli někdo hospodařit umí – je to on. Jestli to umí nejen pro firmu, ale i pro stát se teprve uvidí.
  Ti, co to neumí už se tu střídali přes 20 let. Myslím, že je na čase pustit k rozhodování někoho jiného, než „provařenou“ nabídku Kalousků, Špidlů, Klausů, Topolánků . . .

  • 11. listopadu 2013 (18.17)

   Máte pravdu, uvidí se. Bohužel…

   Volby nejsou o tom, jak hospodaříte ve své firmě (částečně pomocí dotačních peněz). Vždy jsem se smál těm, kteří před volbami říkali jak ho budou volit, protože udělá pořádek.
   Velmi se obávám, že jim ta kobliha, kterou někde v metru nafasovali, zhořkne. Asi zapoměli na VV. Jestli VV byly velikosti sro, tak ANO je velikosti akciovky. A o co je větší o to hůř se toho svinstva budeme zbavovat.

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: