Úvodní stránka > Z domova > Parta blbů mi poslala předvolební spam a ani to pořádně neumí…

Parta blbů mi poslala předvolební spam a ani to pořádně neumí…

661673_cssd-sobotkaPřed volbami skoro každý říká, že on je ten, který to umí nejlépe.

Rád bych proto touto cestou poděkoval ČSSD, konkrétně pak její organizaci v Praze a jejímu kandidátovi, kterým je jakýsi Ing. Pavol Škrak.

Díky tomu, že mi zcela názorně předvedli jak neumí ani poslat spam, kterým podle Facebooku asi nasrali víc lidí, pochopil jsem, že je to fakt parta pitomců. To, že neumí nic vím dávno, ale nyní, před volbami mi to i názorně předvedli a pokud bych, je to jen čistě hypotetické, zvažoval o tom, věnovat jim hlas, tak svým činem rozhodli za mě.

Spammery jsem vždy, tak nějak soukromě, dělil na dva druhy. Na ty, co to umí a používají poměrně sofistikované postupy a na neumětely, kteří prostě rozešlou zprávy a čekají co z toho vyleze.

Přirozeně nemám rád ani jeden druh, ale rozdíl mezi nimi jistě je.

Včera mi ale v jednom z emailů přistál předvolební spam socdemáka Škraka. Nikdy by mě ale nenapadlo, že socdemáci neumí už ani spamovat.

Socdemácký spam

Je pravda, že již z jejich politiky čiší to, že jde o partaj nesamostatných vyžírků, kteří se nejraději přiživí na cizí kapse, ale že nedokážou ani poslat spam pořádně, tak to mě dostalo.

Myslím si, že by spam měl mít nějaký cíl a nějakou adresnost, aby měl účinek. Pokud budu spamovat v zájmu instalatéra z malé vesnice někde v Krkonoších, asi nepošlu emaily někam do Afriky a podobně.

Proto mě zarazily na spamu dvě věci.

Podle toho, na jakou adresu spam dorazil, jsou socdemáci skutečně úplně blbí a podle toho co se dá z emailu vyčíst, tak se za svůj spam i stydí.

Že jsou blbí jsem pochopil ihned při přijetí emailu. Celkem se mi v počítači sbírají zprávy z 50 emailových adres. Něco málo je soukromé, ale většina je firemní, abych měl přehled o tom co se děje. No a do jedné z firemních adres dorazil onen spam.

U příjemce onoho spamu jde o firemní email firmy, která má v češtině pouze internetovou prezentaci. A také české zákazníky. Jinak už nic. Firma má sídlo v USA, server na které běží prezentace a kde jsou i umístěny emaily je v Texasu, takže rozhodně není identifikován jako český server a i doména není česká, ale .com.

A přesto socdemáci na takový email pošlou svůj předvolební spam.

Čin hodný profesionála. Pokud podle toho, že web je i v české jazykové verzi, někdo myslí, že patří Čechům, tak je fakt vedle jak ta jedle. To by mohli rovnou spamovat vedení WordPressu. I tento web má českou mutaci.

Je sice možné, že šlo o rafinovanou reklamu, protože v zájmu firmy, která se zabývá zajištěním založení firmy mimo ČR a podobnými činnostmi by mohlo být i to, aby se socdemáci dostali k veslu. Přineslo by to více zákazníků, kteří by chtěli firmu převést z ČR do zahraničí, ale z takové rafinovanosti je socdemáky těžké podezírat.

Co mě ovšem také zarazilo je to, jak se socdemák Škrak vyloženě bojí, aby ho někdo s oním spamem nespojoval.

Podíval jsem se totiž na domény a cesty emailu. A to byla skutečná zábava.

Email propaguje Škrakův web na doméně skrak.cz. Náhledem do registru zjistíme, že doména je na Škraka i registrována.

SkrAk.cz WHOIS

Ale spam přišel z adresy praha.bez.drog@dist800.skrak-pavol.eu, respektive z domény skrak-pavol.eu

Pokud jí zadáte do prohlížeče, nic se neobjeví. Pokud ale budete hledat, tak zjistíte, že server je umístěn – v Rusku.

Geotool 2013-10-23 23-39-29

Další zajímavost je při náhledu do registru, kdo je držitelem doménového jména skrak-pavol.eu

Vyhledávání WHOIS - EURid 2013-10-23 23-41-46

A tady mě něco vyloženě praštilo do očí. Všimněte si adresy. Je vám na ní něco divné? Na první pohled asi nic, ale všimněte sei telefonního čísla. Francouzské telefonní předvolby. U firmy, která má sídlo v Nizozemsku a uvádí nizozemskou adresu? Myslím, že to se už nemuseli ani zatěžovat oním smyšleným zbytkem 234567890.

A to mi stačilo, abych se zkoumáním onoho spamu přestal a nahlásil ho ÚOOÚ.

Sociální demokraty obecně považuji za jeden z nejodpornějších odpadů, který zneužívá hlavně nízkopříjmové lidi a lidi s poněkud omezenějším rozhledem. Lidi nesamostatné a také lidi, kteří mají strach před vlastní zodpovědností.

O tom, co jsou zač vypovídá i onen spam. Neumí ho ani správně adresovat; to mě u nich nepřekvapuje. Ale jeho zkoumáním jsem alespoň mohl zjistit, že se vyloženě bojí zodpovědnosti za spamování a při tom se kryjí tak hloupě, že je každý musí odhalit. Protože co jiného je evropská doména registrovaná na falešnou osobu hostující na serveru kdesi v Rusku.

Je to ale možná i zajímavé poselství. Pokud budete volit soc-dem, možná si domů z toho Ruska i něco zatáhnete. A to, s dovolením, nechci.

Reklamy
  1. 11. listopadu 2013 (15.57)

    No nechci házet všechny soc-dem do jediného pytlíku, ale mám tu na Příbramsku hezkou ukázku, utvrzující mě v odstupu od téhle party – hejtmana kraje.
    Nejsem manekýn, ale myju si uši pravidelně, zato skupinové foto ČSSD mi takovou jistotu neposkytuje.
    Pamatuji na rozhovor s manažerem firmy 3M někdy v roce 1993 (původem náš krajan), který měl potíže se domluvit s dosluhujícími manažery socialismu, protože nosil jeans – oni tesil a svá jednání popisoval tak, že ty muže dříve cítil než viděl.
    O jejich schopnosti účinně spamovat, racionálně hospodařit, neřku-li vést tuhle zemi k prosperitě, mám nepřekonatelné pochybnosti.

  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: