Úvodní stránka > Různé > Není všechno zlato, co se třpytí… (EU, úvod)

Není všechno zlato, co se třpytí… (EU, úvod)

03. listopadu 2013 Napsat komentář Go to comments

eu00Na dnešní politické scéně se toho děje dost a dost. Spousta toho se propírá v tisku o řadě věcí lidé diskutují a podobně.

Někdy ale různé žabomyší války překryjí skutečné problémy, závažnější dění a opravdová nebezpečí. Je poměrně zajímavé, že se o nich ani moc nemluví. Nejsou asi dostatečně spojeny se skandály, vyšetřováním policie, spory veřejně známých osob a dalšími „pikantnostmi,“ které lákají „buřtofily“ k televizním obrazovkám a jinak zvyšují rating.

Dnes, či spíše v následujících čtyřech dnech, se chci podívat právě tím směrem, který není příliš populární a moc se o něm nemluví. A pokud o něm promluvíte, budete považován za zpátečníka a třeba i zesměšňován. Ten směr jsem si přesto, a nebo právě proto, pro nadcházející seriál čtyř článků zvolil.

Pro někoho půjde možná o hloupost, někdo si řekne, že s tím nic neudělá a jinému to pomůže k tomu, aby se o věci začal zajímat i jinak, než hltáním bulvárních zpráv.

Tak jako tak to bude volba každého, jak k tématu přistoupí. Pokud ještě může svůj názor projevit a dokud není vůbec zakázáno něco takového napsat.

Seriál se bude věnovat některým problémům, které vidím ve fungování EU. Když jsem seriál připravoval, prošel jsem několika fázemi rozpoložení.

Nejprve jsem jen kroutil hlavou nad nesmysly. Později jsem se skutečně divil, co za neskutečné „zhovadilosti“ může úředník vymyslet. Ke konci jsem se upřímně zděsil a skutečně mi chvílemi běhal mráz po zádech.

Možná bude i vám.

V následujících čtyřech dnech bude vždy o půlnoci (pokud bude funkční plánování článků WordPressu) zveřejněn jeden ze čtyř dílů tohoto miniseriálu.

Čekají vás tyto díly s poetickými názvy a již méně poetickým obsahem:

  1. A vaše hovna budou vonět po fialkách…
  2. Budete se mít lépe. Za jakoukoli cenu.
  3. Zeptejte se kamaráda, jestli má doma akvárko. Možná naposledy…
  4. Jak z toho ven?

Zastánci agresivních protiřidičských kampaní v dopravě používají s oblibou argument o tom, že stojí za to zachránit byť jen jediný lidský život.

Já nyní tvrdím, že pokud onen seriál získá byť jen jediného pochybovače o EU tak za to stál.

Ostatně, budete mít možnost posoudit sami.

Reklamy
Rubriky:Různé Tagy:, , ,
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: