Úvodní stránka > Z domova > Litomyšl. Bacha na fusekle.

Litomyšl. Bacha na fusekle.

litomyšl-fuseklePokud se politici začínají domnívat, že vědí lépe než ostatní lidé, co je pro ně dobré, je to jasné znamení, že něco není dobře. A zároveň signál, že takový politik by měl co nejdříve zmizet ze své funkce a začít se živit něčím poctivým. Třeba prací.

Vím, že pro některé politiky je to téměř nepředstavitelné, protože v životě nic jiného než politiku nedělali.

Dlouhou dobu jsem se domníval, že maximální koncentrace darmožroutů je v poslanecké sněmovně a v senátu. Ale virus se šíří i na komunální úrovni. Jak jinak si mám vysvětlit článek, který jsem nalezl ve své RSS čtečce (zde).

Radní malebného města Litomyšl si, podle onoho článku, odhlasovali, že ponožky jsou spodní prádlo.

V článku se uvádí, že

„Prodej ponožek na náměstí se radním i mnoha obyvatelům města nezdál důstojný,“ vysvětlil Pavel Jiráň, vedoucí odboru místního a silničního hospodářství, proč se vedení města touto otázkou zabývalo.
Litomyšl je totiž pyšná na své náměstí, ale podloubím se často špatně chodí, je plné zboží, které na mnoha místech přetéká z kamenných obchodů ven. Jde však o soukromé pozemky, a tak přímý zákaz prodeje nebyl možný.
Po podprsenkách a slipech tak radní chtějí z krámků na litomyšlském náměstí vymýtit další zboží, které tam podle nich nemá co dělat.

zdroj

Všimněte si v citaci té části, kde se říká. „Jde však o soukromé pozemky, a tak přímý zákaz prodeje nebyl možný.“
Když to čtu, tak reviduji své dřívější názory.

Dříve jsem obyvatelům Litomyšle záviděl malebné město, kde žijí.
Už tomu tak není. Město je sice líbezné. Ale na radnici mají bandu nabubřelých omezenců.

V prvním plánu jsem si říkal – nějací levičáčtí troubové. Ale šeredně jsem se spletl. Členové rady města jsou členové stran, které o sobě hlásají, že jsou pravicové.

No, pravicové. Socialistická ODS a zbytek čistě levicové strany, ne sice deklarované, ale chováním jistě. A tihle exoti to jen potvrzují.

Město Litomyšl- Rada města Litomyšle 2014-08-14 23-12-28

zdroj

Omezování (nejen) soukromého podnikání bylo a je kontraproduktivní.

Pokud by místo, kde je obchod prováděn, bylo v majetku města – budiž. Na svém má být majitel pánem. Ale hledat okliky jak prosadit své? Je to trochu zvláštní. Pokud Vás nějaký úřad buzeruje a vy využijete zákonné kroky ke své obraně, bývá tvrzeno, že se vyhýbáte zodpovědnosti a podobné plky. Pokud hledá okliku úřad, je najednou vše v pořádku.

Obchodník nabízí zboží, které má šanci na to, aby bylo prodáno. Pokud budu mít ve čtvrti, kde je vysoká koncentrace sociálně slabších občanů obchod s kaviárem a šampaňským, asi tržby nebudou vysoké. Maximálně tak v den výplaty sociálních dávek.
Naopak v exkluzivní čtvrti zřejmě nebudu mít úspěch s provozování second-handu.

A pokud nebudou mít potenciální zájemci zájem o ponožky, asi je obchodník nebude nabízet. Je sice možné, že páni radní nosí několik let staré zašívané fusky, ale to neznamená, že ostatní lidé nechtějí mít každý den na nohou ponožky čisté a nové. Ten, kdo má rozhodovat je pouze zákazník a jeho potřeby.

Když se vrátím k tomu, že jsem obyvatelům Litomyšle záviděl, tak díky výše uvedenému docházím k tomu, že jim závidím znovu.

Město, kde se radní, zajisté štědře placeni z obecního rozpočtu, mohou zabývat takovými věcmi, jako je prodej ponožek a vymýšlení toho, jak je definovat jako spodní prádlo, na tom musí být skvěle. V jiných městech musí řešit nejrůznější problémy, které občany trápí, ale tady jde jen o fusekle.

Možná by mohli vymyslet nějakou osvětovou činnost. Třeba Miss a Missák radní.

Jako zlatý hřeb večera bych navrhoval promenádu v… ponožkách.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: