Úvodní stránka > Z domova > Hlavně nemít rusáky v kuchyni

Hlavně nemít rusáky v kuchyni

srpenNa tohle téma se prý vyprávěl vtip. Někdy před šestačtyřiceti léty.
Včera byl 21. srpen. Den, kdy do naší země v roce 1968 vtrhla tzv. „spojenecká vojska.“
O okupaci toho bylo napsáno tolik, že nevím, co by se o ní dalo napsat ještě víc.
Jenže psát by se na to téma mělo.

Ptáte se proč? No možná z důvodu jakési historické paměti. Protože hlupáků, hlavně levicových, je všude pořád dost.

Když jsem před rokem připomínal totéž, domníval jsem se, že idiotů, kteří budou obhajovat srpnovou invazi tzv. „spojeneckých vojsk“ bude méně.

Není.

Na typicky levičáckém blogu jednoho dysgrafika se objevil článek jakéhosi kryptokomunisty s pseudonymem Skogen, s názvem „Trochu jiný pohled na dnešní výročí aneb zjednodušené vnímání roku 1968.“
Autor se na poměrně zábavném příměru včelařů a pěstitelů mrkve snaží pochopit srpnovou invazi. Dokonce vložil i odkaz na text smlouvy, nazývané „varšavská smlouva.“

Bohužel zapomněl na jednu věc. Přečíst si text onoho odkázaného paskvilu. Pak by zjistil, že „varšavská smlouva“ nemohla při obhajobě okupace z roku 1968 obstát.
Jenže to neobolševický lůzr asi vůbec nechtěl. Nějak asi počítal s tím, že tamní fanklub bere všechno.
A tak na příkladu mrkvičky a včeliček jednoduše obhajuje to, co je dlouhá desetiletí nazýváno Brežněvovou doktrínou. Více asi bez komentáře. Hlavu máte vlastní.

Když v roce 1968 „spojenecká vojska“ přirozeně v čele s rusáky, okupovala tehdejší Československo, nalezlo se pár statečných, kteří proti tomuto aktu demonstrovalo na Rudém náměstí. Pochopitelně skončili v kriminále. Takový odpor se nehodil do krámu.

Zajímavá je podobná situace z posledních dní. Za vyvěšení Ukrajinské vlajky v Moskvě hrozí dnes několika mladým Rusům až 7 let vězení.

Opět něco, co se nehodí do krámu. Do ruského krámu toužícího po velkém Rusku, což vždy potvrzovalo násilnou rusifikací všech uchvácených končin.

Připomenutí ruské rozpínavosti, protože ničím jiným tzv. „bratrská pomoc“ v roce 1968 nebyla, je důležité obzvláště v dnešní době. (Tím nechci nijak hodnotit současnou situaci na Ukrajině).

Pro případné kritiky připomínám výše uvedené demonstrace. Jednu i druhou. Přidejte si k nim ten fakt, že tohle, ale i výše odkázaný žblebt, vychází a i případné komentáře k nim, bez jakéhokoli zásahu na tomto serveru.

Ruský rozhodně není.

Reklamy
Rubriky:Z domova Tagy:, ,
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: