Úvodní stránka > Z domova > Loupežníci z povolání

Loupežníci z povolání

loupezniciDlouho jsem nepsal. Vím. Hodně práce. Ale to dnes řešit nebudu. Dnes se chci podívat na loupežníky.

Představte si, že byste žili v zemi, kde by loupežnictví bylo řemeslo jako každé jiné. Někdo by byl pekař, jiný by třeba opravoval auta a další by byl – loupežník.

V takové zemi by zajisté loupežnictví časem dostalo nějaký řád a pravidla. Ne povinně, ale spontánně by zajisté nějaká pravidla vznikla.

Loupežníci by například chtěli zlepšit svoji pověst mezi ostatními lidmi a zjistili by, že třeba billboardová kampaň tak docela nebude to pravé. Co si tak myslet o plakátu z nápisem, dejme tomu „Ano, budeme loupit líp…“ a podobných.
A tak by loupežníci oznámili, že pokud nemáte nohu a nebo ruku a půjdete po cestě, kterou určí, tak vás neoloupí.

To je hezké, řekli by si asi někteří lidé. Loupežníci berou ohled na beznohé a bezruké a na tamhleté cestě je neokrádají. To jsou ohleduplní loupežníci.

Jenže pak by nějaký beznohý či bezruký člověk začal po té cestě chodit moc často. Vlastně by jí využíval pravidelně a ještě by s sebou občas vzal něco pro někoho, kdo ruce i nohy má, aby mu to loupežníci na jiné cestě nevzali.

Loupežníci by se hodně naštvali. On je někdo obral o jejich lup!
Je sice pravda, že ve skutečnosti by jim ten někdo nedal možnost loupit, ale to loupežníkům nikdy nemůže dojít. Mají hodně malé mozečky.
A milého bezrukého či beznohého by dali vsadit do šatlavy. A ještě by mu vzali nějaké peníze.


Dnešní doba občas přináší udivující věci a tak někdy ani nepotřebujeme pohádková přirovnání. To co totiž popisuji přirovnáním k imaginární zemi se totiž skutečně stalo. Pokud si tipnete kde, tak v zemi s legálními loupežníky – u nás.

Když v roce 2009 stát stát pod pláštíkem lži o obnovení vozového parku v ČR zavedl takzvanou ekodaň (rozuměj výpalné za to že si dovolíte koupit starší automobil) tak zavedl výjimku pro osoby ZTP, které byly od této platby osvobozeny.

Tuto daň se ovšem dalo obejít. Naši loupežníci jsou totiž takoví blbci, že neumí ani napsat předpisy, které mají primárně okrádat lidi.
Jednoduše se využila ona výjimka pro ZTP. Pokud si totiž starší vůz koupil právě takový kupec, pak byl od ekovýpalného osvobozen a prodal-li takto nabytý vůz dál, již nebylo nutno ekodaň platit.

Proč to tedy nevyužít? Ostatně již v roce 2010 o tom psal server iDnes (Odkaz zde. Pozor, čtěte opatrně, tendenční kecy ve smyslu „zneužívání“ úlevy pro ZTP chápejte prosím jako normální člověk a ne nějaký úřednický mamlas).

Jenže loupežníci nespí a chtějí stále víc.

A tak se můžete v článku z 9. října 2014 na témže serveru dočíst, že „Invalida na sebe přihlásil 583 aut, stát přišel o miliony z ekodaně.

Upřímně řečeno je mi úplně jedno, že stát přišel o nějaké miliony a spíš mě to těší.
Navíc nedokážu vůbec pochopit, čeho se onen zmiňovaný invalidní důchodce dopustil. Je snad někde psáno, že si nemohu koupit a zase prodat auto? A nebo jen omezený počet?

Pokud si koupím a klidně ten den zase prodám třeba milion automobilů, může to být každému buřt, nikomu do toho nic není. A že byla využita jakási mezera v zákonu? Jestli si loupežnická banda myslí, že to tak je, ať se nejdřív pobaví s těmi, kteří ji tam nechali a neotravuje slušné lidi.

Podle loupežníků policie ČR prý státu vznikla škoda 3,3 milionu. Správně by ale policejní šmejdi měli používat jiná slova. Například „Neokradli jsme lidi o 3,3 milionu korun.

Taky se vám z takových loupežníků dělá špatně. A je jedno, jestli si za loupežníky dosadíte policii ČR, která pravidelně dokazuje, že jde o sbírku šmejdů, kteří umí jen krást, mlátit a šikanovat lidi a falšovat důkazy a nebo o daňové úředníky, kteří na tom nejsou o nic lépe.

Někdy je asi vážně lépe potkat loupežníka – amatéra.

Komunisti měli kdysi takové heslo „Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy.“ Někdy jsou ti rudí zmetci docela inspirující. Alespoň nyní pro mé soukromé heslo „Státu ani suchý z nosu.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: