Úvodní stránka > Různé > Neurážejme mafii

Neurážejme mafii

mafieV naší společnosti existují skupiny lidí, jejichž cílem je nepracovat, netvoří hodnoty a raději násilným způsobem okrádají lidi o jejich majetky. Pokud si někdo myslí, že mafie, tak jak ji známe, představuje z těchto skupin největší hrozbu a zlo, tak je na omylu.

Pokud si mafii porovnáme s praktikami centrální vlády ve státě, tak zjistíme, že mafie je v porovnání s vládou úplný troškař. Málokomu se toto tvrzení bude líbit, ale pokud bychom čistě hypoteticky neměli vládu, ale jen „mafii“, jak ji známe dnes, měli bychom se v podstatě mnohem lépe.

A to z jednoduchých důvodů:

 • Mafie má smysl pro čest. Pokud něco slíbí, tak to určitě i splní. Politici nevědí, co je to čest a proto ani své sliby nikdy neplní.
 • Mafie vás okrádá běžně „jen“ o cca 10 – 15% vašeho příjmu, přičemž vláda minimálně o 45 – 55%. Kvůli mafii navíc nemusíte nikam chodit a nic vyplňovat, slušně si přijde po výpalné sama.
 • Pokud platíte mafii za ochranu, můžete si být jisti, že vás skutečně ochrání. U státní policie můžete doufat v pravý opak.
 • Mafie vám nepřikazuje, co máte jest, pít, nebo jaké žárovky si máte domů kupovat.
 • Mafie vás nezavalí obrovskou haldou byrokracie, kvůli které si musíte najmout lidi na to, aby to celé zpracovali.
 • Mafie vám necpe nos do ložnice a je jí jedno, s kým spíte – naopak, ještě vám ochotně za úplatu dodá, koho si jen budete přát.
 • Mafie vás nepotrestá za mírumilovné vypěstování jedné rostlinky (např. marihuany) nebo čehokoliv jiného – naopak, ještě vám ji i velmi ochotně dodá.
 • Mafie vám nebude bránit ozbrojit se na vlastní obranu – naopak, ještě vám jakékoliv zbraně i velmi ochotně dodá. Dokonce bez psychotestů.
 • Mafie od vás nikdy nebude požadovat, abyste v jejím jménu šli bojovat proti jiné mafii. Čestně a chlapsky si to vyřídí sama.
 • Mafie vás nijak nereguluje, naopak, chce abyste se svobodně rozvíjeli a aby váš byznys prosperoval, protože ví, že z toho bude prosperovat i ona sama.

Takto by se dalo pokračovat, ale jak vidíte jen na těchto příkladech, mafie je vždy v principu lepší řešení než vláda. To, že jsme uvěřili divadélku zvanému volby a tak jsme přistoupili na vládní hru, nemění nic na samotném popisovaném faktu. A pro ty, kteří se budou ohánět volbami, mám zásadní otázku: Co by se stalo, kdyby teoreticky nikdo nešel volit? Vláda by přestala existovat?

V principu je rozdíl pouze ve velikosti. Pokud nějaká skupina okrádá 100 nebo 1000 lidí, je to mafie. Pokud okrádá 1 milion lidí, je to stát. V principu je to tedy to samé a zlo zůstává zlem, bez ohledu na rozsah. Ale mafie v prostředí státu přináší lidem častokrát i užitek, když řeší nesprávné rozhodnutí vlády vůči trhu – např. prohibici.

Proto bychom na prvním místě neměli urážet mafii, protože ti kluci jsou skutečně jen slabým odvarem toho, co s námi dělá násilná a nemorální vláda, plná elitních parazitů ve značkových oblecích.

 

 


Článek autora Martina Buláka byl převzat v duchu licence CC BY-ND 3.0  z webu Menej štátu a jeho originál naleznete zde.
Český překlad je dílem autora tohoto blogu.

Reklamy
Rubriky:Různé Tagy:, , ,
 1. Zatím nemáte žádné komentáře.
 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: