Úvodní stránka > Různé > Ostrov totality

Ostrov totality

27. listopadu 2014 Napsat komentář Go to comments

ostrovNebojte se. I když to tak někomu, podle názvu, může připadat, nehodlám psát o Kubě. Chtěl bych jen tak trochu upozornit na totalitu v některých lidech.

Přestože se říká, že jsme se totality zbavili, tak ve spoustě lidí je usazena více než pevně. Je to asi to největší zlo, které bývalý režim způsobil. A jsem si velice dobře vědom toho, že jediným lékem na toto zlo je čas.

Nicméně mám možnost na ostrůvky totality upozornit a tak tak činím. Pokud si dobře vzpomínám, učinil jsem tak zatím jen jednou. Před více než rokem ve článku Zbabělost a lži, kde jsem psal o blogu levicového nadšence a milce totalitního jednání, jakéhosi Vlka.

Dnes jsem se setkal s podobným jednáním. Na blogu nazvaném podobně jako tento článek, Ostrov Janiky. Tento blog má sice hezký podtitul – „Štěstí je, když si lidé rozumějí,“ ale v uvedeném duchu není veden ani náhodou.

Blog sice příliš vlastních názorů neobsahuje, zato je prošpikován články z webu LiveJournal. O tomto webu si zcela upřímně domnívám, že jde o jistou formu hlásné trouby ruské vlády. A není to jen proto, že na něm naleznete v drtivé většině články oslavující ruskou politiku a totalitu. Často i bývalý Sovětský svaz. Jenže o LiveJournalu to dnes není. Je to o tom, že nehodící se komentář se prostě milovníkům totalitních názorů nehodí do krámu.

Na Ostrově totality Janiky jsem objevil článek Začíná to… Jde o překlad článku právě z výše uvedeného webu.
Nebudu se uvedeným článkem nějak podrobně zabývat. To může každý sám. Pravdou je, že jsem si v článku všiml, přímo mě praštilo do očí, jedno tvrzení.

Zásadně se něco může změnit pouze tehdy, jestliže státní moc bude všude oslabena, vzniknou komunistické vlády, dělníci začnou obsazovat továrny, objeví se komuny a sovětské republiky.

Rozhodně právě mě nemůže nikdo podezírat z toho, že by se mi nelíbilo oslabení státu, ale to ostatní? Komunistické vlády? Obsazování cizího majetku? Sovětské republiky? Sakra, to tu už bylo a přineslo to jedno z největších, ne-li největší, utrpení stamiliónů lidí. Devastaci všeho na co vzpomenete, přírodou počínaje a morálkou konče.

I napsal jsem tedy komentář. (veškeré obrázky v tomto článku, které zachycují komunikaci se po kliknutí otevřou v novém okně)

Začíná to… - Ostrov Janiky 2014-11-27 10-21-26

Zatím to bylo ok, diskutovalo se dál, ale asi jsem Janiku naštval. Reagoval jsem totiž na jeden její komentář tím, že jsem upozornil, že v její argumentaci chybí jedna významná proměnná – člověk. WordPress sice někdy řadí komentáře záhadným způsobem, ale i osobě poněkud mdlejšího rozumu dojde, že tento byl určen zcela evidentně k něčemu jinému než k čemu byl přiřazen příslušným scriptem. Sami posuďte, že zařazení zatrženého komentáře jasně nesedí.
Jako by komentář na který je reagováno jaksi chyběl, nemyslíte?

vyrez
Nicméně nechybí komentář Janiky, která mi dala padáka.

Skutečně to ale bylo kvůli komentáři upozorňujícího na člověka jako důležitý faktor? Domnívám se, že ne.
To co totiž běžný návštěvník nevidí, ale jasně to vidí autor komentáře je onen komentář a to i v případě, že není zveřejněn. (dobré je porovnat i časy vložení)
Je tedy vskutku zajímavé vidět, že jeden z mých komentářů se při „zákazu“ stal čtenářům neviditelný. Jde o reakci na komentář požadující krádež progresivním zdaněním. Netřeba vysvětlovat že se jedná o sprostou krádež prosazovanou hlavně neschopnými závistivci.
Asi se má reakce nehodila do krámu.

vyrez2
A to je i hlavním důvodem tohoto článku. Ukázat jak se chovají milovníci totality. Manipulátoři, kteří nepřipustí jiný názor. Možná proto, že nemají protiargument, ale hlavně proto, aby si ostatní neuvědomili, že to jde i jinak a možná i lépe.

Povolit jiný názor totiž znamená pro milovníky totality narušení jejích absolutní pravdy. A to je to, čeho se skutečně bojí.
Doufejme, že zůstanou na svých ostrovech.

 

Stav je platný k času 27.11.2014 23:59. Kompletní screen ze kterého jsem vycházel naleznete zde.

Reklamy
 1. Báša
  29. listopadu 2014 (17.46)

  Jó, ti jsou známí. Já tam dojel na to, že jsem pod dojemné obrázky ze života Sovětů (rozkvetlá louka, důchodkyně před dřevěnicí, spěchající rozesmátí pracující a pár dalších) napsal, že ten fotograf musel bejt stejná svině jako ten, co mu to rozkázal, neb musel vědět, co a proč dělá. A už to bylo. To jsou rození demokrati. Skoro stejně, jako nějakej mmister (Martin Mejstřík) zkuste u něj nesouhlasit (http://mmister.com/). Za chvíli jste buzerant, ksindl – nejlepe komunistický – a podobně. Tam je to horší o to, že on na první pohled vypadá jako skalní libertarián. Ale není. Taky dobrej je nějakej Taras (Tarasova terasa). To je skalní bolševik a nijak to netají. Jen se bojí mazat cizí posty, páč je aktivní i jinde a dostává to tam pak sežrat. Tím jinde myslím třeba Vodníka (http://discussionspeed.blogspot.nl/), což je socialista a neví to, resp. si myslí, že je v cajku říkat obchodům, kdy mají mít otevřeno, co mají majitelé dělat ve svejch hospodách a tak podobně. Ten ale nemaže a upřímně se snaží diskutovat. Stejně jako pan Pecina (paragraphos.pecina.cz), jehož si na jednu stranu nesmírně vážím, protože odvádí v soudnictví na poli práv a svobod občanů neskutečnou práci ale na straně druhé se cítí být asi něčím jako Velkoněmec. Zkouší tu například registrovat Sudetendeutsche Landsmanschaft (poradil jsem mu Lebensborn, že určitě projde). Ten většinou vydrží až do okamžiku, než se neshodnete s diskutujícím Krystlíkem. Ten se sám považuje za historika (je to takový opak Čvančary) a jeho odhady mrtvých Němců při odsunu skromně začínají někde u milionu. Nesouhlasíte-li, počet výkalů, debilů, idiotů a ignorantů v jeho postech se rychle zvýší nad kritickou mez ale smažou Vás. Prostě… pořád je se čím bavit.

  • 29. listopadu 2014 (18.45)

   No, někomu prostě jiný názor přidělává hooodně problémů. A díky za zajímavé odkazy. Některé dost pobavily.

 2. Báša
  29. listopadu 2014 (22.34)

  Což kdyby šlo jen o zábavu… Dfens-cz.com asi znáte, ne? Nejčtenější webzine. Zejména články majitele webu stojí za to. A jestli se chcete zasmát (ale veselej smích to nebude) zkuste třeba toto: http://www.kurtizany.net/2013/05/21/vyveste-fangle/ nebo tamtéž tohle: http://www.kurtizany.net/2012/10/12/napnete-plachty/

 1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: